Марина Бочкарьова
Конспект НСД в середній групі «Пісочна країна - країна чудес»
Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад
«Дитячий сад с. Олексіївка Базарно-Карабулакський муніципального району
Саратовської області »
Методична розробка НСД на тему:
«Пісочна країна - країна чудес»
в середній групі
Підготувала: Бочкарьова Марина Олександрівна
вихователь першої кваліфікаційної категорії
-2017-
Вікова група: середня.
Тема НСД: «Пісочна країна - країна чудес»
Напрямок освіти і розвитку (освітня галузь): пізнавальний розвиток (ознайомлення зі світом природи)
Мета: Розвиток пізнавальної активності в процесі дослідно експериментальної діяльності з піском.
завдання:
Освітні: формувати пізнавальний інтерес і пізнавальні дії дитини в різних видах діяльності через експериментування;
уточнити знання дітей про властивості піску, про значення піску в житті людини.
Розвиваючі: розвивати пізнавальну активність дітей в процесі знайомства з властивостями піску, пошукову діяльність і інтелектуальну ініціативу, уяву і творчі здібності; вміння будувати висловлювання, використовувати різні частини мови відповідно до їх значенням, узгоджувати слова в реченні.
Виховні: залучати дітей до елементарних загальноприйнятим нормам і правилам взаємин з однолітками і дорослими, виховувати інтерес до експериментальної діяльності.
Словникова робота: лупа, досліди, піщинки, сипучий.
Види діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально -дослідна, рухова, образотворча.
Форми реалізації дитячих видів діяльності: Ігри з піском «Привітання піску», «Знайди тварина в піску», пальчикова гра, бесіда, проблемні питання, правила поводження з піском, експериментування, ходьба між мішечками з піском, динамічна пауза, малювання піском.
Форми організації: групова, подгрупповие, індивідуальна.
Обладнання: мультимедійне обладнання, музичний супровід, презентація «Людина і пісок», мультфільм «Левеня й черепаха», басейн з сухим піском, ящик з сухим піском
Матеріали: іграшки - мешканці пустелі, пісок, вологі серветки, підноси, клей, розетки для клею, кисті для клею, підставки для пензликів, ложки, лупи (за кількістю дітей, заготовки з шаблонами квітів, мішечки з піском.
Методи і прийоми: мотивування дитячої діяльності, проблемні ситуації і питання.
Попередня робота: досвіди й ігри з піском: «Здрастуй, пісок!», «Пісочний дощик», «Незвичайні сліди», «Забавні відбитки», «Візерунки на піску», «Сюрприз». Порівнювання піску і глини. Бесіди про призначення та застосування піску. Пам'ятка «Заходи обережності під час ігор з піском», читання віршів С. Маршак «Жовта сторінка», В. Берестов «Пісочниця» і загадування загадок про пісок, про мешканців пустелі.
Зміст безперервної освітньої діяльності.
Вступна (мотиваційна) частину
Введення в ігрову ситуацію
організаційний момент
вихователь:
- Хлопці! А ви любите дивитися мультфільми?
- Я пропоную вам подивитися уривок з знайомого нам мультфільму.
вихователь:
- Сподобався мультфільм? Про кого цей мультфільм?
- У що грав левеня?
- Як ви думаєте, з чим ми сьогодні будемо знайомитися?
- Хочете дізнатися якомога більше про нього?
вихователь:
- Хлопці, подивіться, хто у нас в гостях? (Картинка - слайд)
Вона запрошує нас до своєї рідної, дивовижну, повну чудес Пісочну країну. Черепаха допоможе нам розібратися, що ж таке пісок, навіщо він потрібен, які його властивості.
- Хочете відправитися в подорож?
вихователь:
- Хлопці, в будь-якій країні є свої правила, і в Пісочній країні теж є свої правила. Всі гості Пісочній країни повинні їх знати і обов'язково дотримуватися. Подумайте, які правила можуть бути в Пісочній країні?
- Пісок не любить, коли його беруть в рот.
- Пісок не любить, коли кидаються їм в інших дітей.
- Пісок не любить, коли руйнують те, що побудували інші діти.
- Але пісок любить, коли у дітей чисті ручки, носик і голова. Тому, хлопці ми повинні після гри з піском вимити руки або витерти їх вологою серветкою.
- Чи зможемо ми виконати правила Пісочній країни?
вихователь:
- Тепер ми готові відправитися в Пісочну країну - країну чудес! Мудра черепаха покаже нам дорогу.
- А підемо ми по чарівної доріжці з перешкодами.
- По доріжці ми підемо і в пісочну країну прийдемо.
Діти дивляться уривок з мультфільму.
Відповіді дітей: Сподобався!
В пісок.
Відповіді дітей: з піском.
Хочемо.
Відповіді дітей: черепаха.
Відповіді дітей: Хочемо!
Відповіді дітей: Чи зможемо.
Діти йдуть між мішечками з піском. Залучення уваги, створення мотивації
Постановка проблемно - ігровий ситуації.
Сюрпризний момент
Постановка дитячої мети.
відповіді супроводжуються картинками «Правила поводження з піском»
Основна частина
вихователь:
- Ось ми і на місці. Хочете привітатися з піском долоньками? Я познайомлю вас з деякими способами вітання.
вихователь:
- Доторкніться долоньками до піску. Який пісок на дотик?
- Наберіть в руки пісок і потріть його між долонями. Що ви відчуваєте? Вам приємно? Я відчуваю тепло піску, маленькі крупинки. Ручки радіють піску!
- У пісочної країні може йти незвичайний пісочний дощик. Це дуже приємно. Ви самі можете влаштувати такий дощик. Дивіться, як це відбувається.
- А тепер залишимо сліди за допомогою наших пальчиків, як «йдуть жителі цієї країни верблюди, ящірки» - пальчики йдуть, перевалюючись.
- «Повзуть змійки» - пальчики роблять поверхню піску хвилястою.
вихователь:
- Ну, ось ми і пограли з піском. А вам приємно було грати з піском?
вихователь:
- Хлопці, а чи всі правила ми дотримувалися в Пісочній країні? Що ми забули зробити?
вихователь:
- Хлопці, сьогодні, «наш герой» - це пісок. Щоб дізнатися більше про нього, Мудра черепаха запрошує нас в телезал подивитися на чарівний екран, який покаже, навіщо потрібен пісок і де його застосовують.
Презентація «Людина і пісок»
Слайд №1 - Пісок використовується для дитячих ігор.
Слайд №2 - Для будівель з піску (скульптури)
Слайд №3 - Створення картин за допомогою піску.
Слайд №4 - Використання в будівництві.
Слайд №5 - Для виготовлення скла.
Слайд №6 - Для виготовлення пісочного годинника.
Слайд №7 - Використання піску на дорогах під час ожеледиці.
вихователь:
- Хлопці, а як ви думаєте, чи потрібен пісок тваринам?
вихователь:
- Правильно. Тварини ховаються в піску від спеки. (Слайд № 8)
І зараз ми з вами знайдемо жителів Пісочній країни, які сховалися в піску і створимо макет Пісочній країни.
Гра з піском
«Знайди тварина в піску»
динамічна пауза
Вихователь: Пропоную вам перетворитися в пісочний піщинки. "Навколо себе поверніться і в піщинки перетворитеся. Сіли на навпочіпки. Скільки у нас піску! Але ось подув вітер, підняв піщинки і вони полетів в різні боки.
Вітер стих і піщинки опустилися на землю. Навколо себе обернися і в діточок перетворися »
Проведення експериментів з піском
вихователь:
- Мудра черепаха сказала, що в пісочної країні є цікавий клуб для дітей «Хочу все знати». Хочете там побувати?
Тоді вирушаємо в клуб!
Тут ми будемо досліджувати властивості піску, проводити досліди.
Досвід 1. «З чого складається пісок»
вихователь:
- Зараз ми розглянемо пісок. А допоможе нам в цьому незвичайний предмет? Хто знає, як він називається?
- Правильно лупа або збільшувальне скло. Для цього візьміть лупу і розгляньте, через лупу з чого складається пісок. Що ви бачите?
Вихователь: Пісок складається з маленьких піщинок.
Дослід 2. «Сипучість піску».
вихователь:
- Наберіть ложечкою пісок з тарілочки, висипте на тацю. Що відбувається з піском?
вихователь:
- Чи легко сиплеться пісок?
-Чому він легко сиплеться
Дослід 3. «З сирого піску можна ліпити»
вихователь:
- Хлопці, як ви думаєте, з сирого піску можна ліпити?
- А ось ми зараз це перевіримо. Візьміть трохи піску, спробуйте зліпити з нього кульку, виходить?
- Значить, з сирого піску можна ліпити і надавати йому потрібну форму.
Пальчикова гра.
Наші добрі долоні -
Всі вміють, хоч ми - крихти.
Можуть малювати, ліпити і візерунки виводити,
Клеїти, вирізати, грати,
Плескати, навіть танцювати!
Міцно їх зараз стиснемо,
Творити добрі справи почнемо!
Продуктивна діяльність дітей.
вихователь:
- Ми багато дізналися про пісок, а тепер Мудра Черепаха запрошує нас в Творчу Майстерню. Я хочу вам запропонувати на пам'ять жителям Пісочній країни приготувати подарунки: намалювати пісочний малюнки.
- сідають за стіл. Що ж для вас тут приготовлено?
- А це що, так це ж пісок, а пісок то не простий - різнокольоровий - ось який!
- У вас є заготовки квітів, нанесіть пензликом клей на квітку, а потім насипте пісок того кольору, який вам сподобався. Зверху прикладіть аркуш паперу, злегка притисніть і акуратно приберіть аркуш паперу. А тепер візьміть фігурки, акуратно струсіть зайвий пісок.
Відповіді дітей: Хочемо!
Діти виконують вітання.
Відповіді дітей: сухий, теплий.
Діти зі свого кулачка сиплють пісок на долоню
Діти виконують вправи.
Відповіді дітей: так.
Відповіді дітей: Витерти руки вологою серветкою.
Діти дивляться презентацію.
Відповіді дітей: Так.
звучить вальс, діти імітують політ піщинок.
Відповіді дітей: Хочемо!
Відповіді дітей: лупа.
проводять досвід
Відповіді дітей: Піщинки, крупинки.
Відповіді дітей: Сиплеться.
Відповіді дітей: легко.
Відповіді дітей: тому що пісок сухий, сипучий.
Відповіді дітей: можна.
Відповіді дітей: так.
Діти виконують пальчиковую гімнастику
Діти проходять за столи.
Діти малюють. Введення дітей у діяльність
Уміють взаємодіяти один з одним
Заключна частина (рефлексія).
вихователь:
- Хлопці, подивіться, які чудові подарунки ми зробили своїми руками для жителів Пісочній країни! А мудра черепаха теж приготувала вам подарунок - пісочний набір!
- Дякую Мудрого Черепаху, що запросила нас в таку дивовижну країну.
- Хлопці, нам пора повертатися в дитячий сад. І, звичайно ж, нам треба попрощатися з піском і жителями пісочної країни!
- Сподобалося вам наша подорож по Пісочній країні?
- Що нового ми дізналися про пісок? З чого складається пісок?
- Для чого він потрібен людям?
- Для чого він потрібен тваринам?
- Що вам найбільше сподобалося?
- Молодці, хлопці!
Діти дякують черепаху, прощаються: «До побачення, пісок! До побачення, жителі Пісочній країни! »
Діти діляться враженнями.
Підбиття підсумку НСД.