• Хід заняття
  • Конспект НСД в Середньої групі «Крижані фігурки»




    Дата конвертації21.07.2018
    Розмір4.1 Kb.
    ТипТемочка

    Роменська Тетяна
    Конспект НСД в середній групі «Крижані фігурки»

    Мета: Ознайомити дітей з властивостями води.

    1. Освітні завдання: Ознайомити дітей з властивостями води

    замерзати на морозі, може прийняти форму судини, в який її

    наливають. Продовжувати знайомити дітей з властивостями води:

    прозорість, безбарвність, може змінювати колір.

    2. Розвиваюча: Розвивати пізнавальний інтерес, допитливість

    дітей в процесі експериментування.

    3. Виховна: Виховувати бажання допомогти герою, акуратність

    при роботі з водою.

    Освітні області: «Пізнання», «Комунікація»,

    «Художня творчість», «Соціалізація», «Фізична культура»,

    «Безпека».

    Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька,

    комунікативна, продуктивна, ігрова, рухова.

    Устаткування: На кожну дитину фартухи, ганчірочки, гуаш або акварель,

    різноманітні формочки, таз з водою, Керкеша (м'яка іграшка).

    Попередня робота: Бесіда про природні зміни, про зиму.

    Хід заняття:

    -Хлопці, подивіться до нас прилетіла Керкеша, яка вона красива, ошатна.

    Цікаво, чому Керкеша так вбралася? (Тому що скоро свято

    У Каркуши день народження).

    -Каркуша каже що так, скоро свято, і тому вона така ошатна.

    Керкеша сьогодні пролітала над нашим ділянкою, і вирішила, що в її день

    народження потрібно його прикрасити. Що б інші птахи дізналися про свято.

    -Так, але нам нічим. Треба що - то придумати.

    -А з чого можна зробити іграшки?

    -Якщо ми зробимо іграшки з паперу? (Вони будуть неміцні, на вітрі

    швидко розірвуться).

    -А давайте зробимо крижані прикраси.

    -А як нам зробити крижані іграшки? (З бурульок, з льоду, їх треба

    пофарбувати).

    -Хлопці, але якщо ми принесемо лід в групу, що б його пофарбувати, що з ним

    відбудеться? (Лід розтане).

    -А якщо воду винести на мороз, що з нею станеться? (Вода на морозі

    замерзне).

    -Ну, тоді приступимо до роботи. Що нам треба зробити? (Одягти фартухи).

    Вихователь читає вірш:

    Коль з водою маємо справу,

    Рукава засукаємо сміливо.

    Пролив воду не біда,

    Ганчірка під рукою завжди.

    Фартух один він нам допоміг,

    І ніхто тут не промок.

    -Що нам треба для виготовлення крижаних іграшок? (Форми, вода, гуаш).

    -Як ми зробимо кольорову воду? (Додамо гуаш в воду і розмішати).

    -Виберіть вподобану вам форму, приготуйте кольорову воду, по

    бажанням.

    Вихователь показує, як залити форму. Під час роботи вихователь

    вчить хлопців планувати свою роботу, висувати припущення, робити

    висновки.

    -Ну ось бачиш, Керкеша, іграшки майже готові. Що нам далі треба

    зробити. (Діти пропонують винести заготовки на вулицю, щоб вони

    замерзли або покласти їх в морозилку).

    Вихователь відносить іграшки на заморозку.

    висновок:

    -Хлопці, ніж ми сьогодні займалися? (виготовили крижані фігурки). як

    ми їх зробили? (Додали в воду гуаш, налили її в форму, винесли на

    вулицю, щоб вода перетворилася на лід).

    Під час подальшої прогулянки діти, Керкеша і вихователь прикрасили ділянку крижаними фігурками.

    Конспект НОД в средней группе «Ледяные фигурки»