Конспект НСД в першій молодшій групі на тему «Птахи взимку»




Дата конвертації13.06.2019
Розмір6.3 Kb.
ТипТемочка

оксана Машкіна
Конспект НСД в першій молодшій групі «Птахи взимку»

Машкіна Оксана

Конспект НСД в першій молодшій групі «Птахи взимку»

МБДОУ дитячий сад №З р Вяземський

Розробила вихователь:

Машкіна Оксана Сергіївна

Конспект НСД в першій молодшій групі «Птахи взимку»

Тема: "Птахи взимку."

Мета: Збагачення активного словника; розвиток зв'язного діалогічного мовлення.

завдання:

1. Вчити уважно, слухати і спостерігати, формувати здатність дітей до діалогічного мовлення;

2. Вчити відповідати на питання словом і пропозиціями, що складаються з 3-4слов;

3. Тренувати в звукоподражании голосам птахів, збагатити і активізувати словник по темі;

4. Виховувати дбайливе ставлення до птахів взимку.

хід

Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, ви хочете познайомитися з пташками?

Діти: Так.

Вихователь: До нас в гості прилетіли птахи, які живуть у нас взимку, (прикріплюю зображення птахів). Хто до нас прилетів?

Діти: Птахи.

Вихователь: Скільки прилетіло птахів?

Діти: Багато.

Вихователь: (показую, називаю птахів) Це ворона. Вона велика, чорна і кричить: «Кар - кар». Хто це?

Діти: Ворона.

Вихователь: Яка ворона?

Діти: Велика, чорна.

Вихователь: Як кричить ворона?

Діти: Кар - кар.

Вихователь: А це снігур. У нього червона грудка. Яка гарна пташка! Як звуть цю пташку?

Діти: Снігур.

Вихователь: яка грудка у Снігура?

Діти: Червона.

Вихователь: А хто цей маленький сіренький?

Діти: Воробей.

Вихователь: Як цвірінчить горобець?

Діти: Чик-чирик!

Вихователь: Яка, красива пташка прилетіла. Це синичка. У неї жовта грудка. Хто до нас прилетів?

Діти: Синичка.

Вихователь: Яка грудка у синички?

Діти: Жовта.

Вихователь: Взимку пташкам важко знайти корм. Ні травички, жучків, черв'ячків. Давайте погодуємо пташок. Це годівниця. Її зробили діти. Годівницю вішають на дерево і взимку насипають в неї зерно. (Беру щіпку пшона і насипаю в годівницю). Що це? (показую на годівницю.)

Діти: Годівниця.

Вихователь: Що насипають в годівницю?

Діти: Зерно.

Вихователь: Хто буде їсти в годівниці?

Діти: Птахи.

Вихователь: Скільки прилетіло птахів?

Діти: Багато.

Вихователь: а годівниць скільки?

Діти: Одна.

Вихователь: Давайте розглянемо пташку? (беру картину з зображенням птаха.) Що це у пташки? Це крила (показ, лапки (показ, очі (показ, дзьоб (показ, хвіст (показ). Що це? (Я показую, діти називають крила, хвіст, дзьоб, очі, лапки). Птахи літають, клюють зернятка. Що роблять птахи?

Діти: Літають, клюють.

Вихователь: Хто до нас прилетів в гості?

Діти: Птахи.

Вихователь: Які птахи прилетіли до нас у гості? (допомагаю дітям назвати птахів: горобець, ворона, снігур, синичка.) Як птиці розмовляю між собою? (Ворона - «кар - кар», горобець «чірік - чірік».)

Вихователь: Настала зима. Випав сніг, укривши всю землю білим покривалом. Птахам важко взимку знайти корм, тому діти змайстрували годівницю, повісили її на дерево і насипали в годівницю зернятка. Злетілися в годівницю птиці з усіх боків. Красиві пташки, все різні. І велика чорна ворона прилетіла, і маленький сіренький горобець, і жовтогруді синичка, і Снегірек з червоною грудкою. «Кар - кар», «чик-чирик» - це пташки говорять дітям «спасибі» за корм.

Физкультминутка

Ой, літали пташки, Діти махають руками як крилами

Пташки - невелички.

Всі літали, всі літали,

Крилами махали.

На доріжку сіли,

Зернятка поїли.

Лю, лю, лю, лю, Присідають навпочіпки; вказівними пальцями

Лю, лю, лю, лю, постукують по підлозі

Як я зернятка люблю,

Пір'ячко почистимо,

Щоб були чистішим. Хлопці руками «чистять» передпліччя

Ось так, ось так,

Ось так, ось так,

Щоб були чистішим.

Стрибаємо по гілках,

Щоб сильніше стати діткам.

Стриб - скок, стриб - скок, Діти стрибають на місці

Стриб - скок, стриб - скок,

Стрибаємо по гілках.

Гра, «Які бувають птиці»

Мета: вправляти в умінні знаходити потрібну птицю, сприяти запам'ятовуванню назв птахів.

(на столі викладаються картинки птахів ворона, горобець, снігур, синиця)

вихователь:

Сів на гілку снегірек,

Бризнув дощик - він промок.

Вітерець, подуй злегка,

Обсуши нам снегірька.

Вихователь: Хлопці покажіть мені картинку, де намальовано снігур. (Діти роблять.)

вихователь:

Чікі, чики, кічі,

Летіли дві синички,

Собою невелички.

- А де у нас синички? А тепер покажіть, хто кричить «Кар - кар!». (Діти роблять.) Як звуть цю птицю? (Гава.)

«Чик-чирик» - хто це? Як звуть цю птицю? (Воробей.)

Потім по черзі прошу дітей назвати птахів.

Потім пропоную дітям взяти іграшкових птахів і погодувати їх в годівниці зерном.