Конспект НСД в молодшій групі на тему «Новорічні свята»




Дата конвертації31.08.2018
Розмір4.81 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Юлія Іванова
Конспект НСД в молодшій групі на тему «Новорічні свята»

Конспект НСД з розвитку мовлення в молодшій групі «Новорічні свята»

Вихователь: Іванова Юлія Олексіївна

Тема: «Новорічні свята»

Мета: Формування уявлень про свято «Новий рік».

Розвиток зв'язного мовлення, звуковимови.

завдання:

1. Вчити дітей чітко промовляти слова, складати речення з двох, трьох слів.

2. Розвивати звуковимову, мислення, вміння відгадувати загадки; вправляти в розрізненні слів схожих за звучанням. Активізувати словник (ялинкові, паперові, скляні).

3. Виховувати інтерес до свят, традицій, до вміння радіти.

устаткування:

1. штучна ялинка невеликого розміру;

2. геометричні фігури різного кольору і форми;

3. слайдові презентації. Аудіо звук

Методичні прийоми:

Організаційний момент. (Звук нявкання кота)

Вихователь тримає в руках іграшку кота Мурсіка, розповідає потешку:

Кот на грубку пішов

Горщик каші знайшов

На печі калачі

Як вогонь гарячі.

Вправа на диференціацію звуків.

-Хлопці, Мурсік розповів мені, що в цій потешке є схожі слова.

-Може ви почули їх і назвете ці слова. (пішов - знайшов, калачі - гарячі)

- Мурсік знову хоче вам щось показати, давайте подивимося (перегляд картинок на диференціацію слів схожих за звучанням).

- Хлопці, цю дівчинку звати Анна, а що поруч з Ганною назвіть.

(картинки: Анна - ванна; ослик - козлик; коса - коза; мишка - ведмедик; дзвінок - замок; трава - дрова).

Загадка.

- Хлопці, дівчинка Анна, ослик, козлик, ведмедик і мишка чекають до себе в гості веселого дідуся. Відгадайте про кого загадка:

Він приходить в зимовий вечір

Запалювати на ялинці свічки.

Бородою сивий заріс,

Хто ж це? (Дід Мороз)

Пальчикова гімнастика "Дід Мороз"

За лісі новорічного йшов тихо Дід Мороз

(вказівним і середнім пальцями рук імітуємо ходьбу)

Дітворі він подарунки в мішку важкому ніс:

(розгинаємо пальці)

Для Машеньки - цукерки,

(загинаємо пальці рук і по черзі)

Для Олечки - іграшку,

Для Колі - мармелад,

Для Михайла - самокат,

А молодшенької, Танюшка,

Подарує він коня,

Щоб в казці новорічної

Скакати могла вона.

Прокинеться рано вранці будинку дітвора,

(розгинаємо одночасно всі пальці)

Під ялинки заглянуть

(згинаємо пальці в кулак)

І закричать: «Ура!»

(розгинаємо одночасно всі пальці)

- Хлопці, на яке свято приходить Дід Мороз?

- А свято Новий рік зимовий, або літній?

- Яке дерево прикрашають на Новий рік?

- Подивіться, Мурсік ялинку нам приніс, тільки трохи вона в снігу, видимість важко Мурзику було її нести.

Давайте поду (Дихальна гімнастика, дуємо на серветочки, дрібно нарізані і розкладені, в хаотичному порядку) на ялинку, щоб вона стала красива, зелена і ми могли б її прикрасити ось цими іграшками (геометричні фігури, вирізані з кольорового паперу).

Складання пропозицій. Словникова робота.

- Візьміть по одній іграшці, повісьте на ялинку і розкажіть про неї. Я ось так розповім: «Я повісила на ялинку синій кружок» (діти по черзі говорять).

- Хлопці, повісили ви іграшки на ялинку, які значить вони? (ялинкові)

- Ви іграшки повісили з паперу, значить які вони ще? (паперові)

- А якщо іграшки зі скла? (скляні)

- Ошатна вийшла ялинка, тепер можна і хоровод водити і пісні співати.

Хоровод з дітьми під музичний супровід «В лесу родилась елочка».

- Хлопці, давайте подивимося, як інші хлопці святкують Новий рік і де живе Дідусь Мороз (перегляд слайдів).

Рефлексія.

- Хлопці розкажіть мені будь ласка, що потрібно пройти для того щоб потрапити в терем Діда Мороза? Де Дід Мороз дізнається про наші бажання? Де він живе?

- Хлопці, а як ви думаєте Дід Мороз любить отримувати подарунки? А давайте намалюємо малюнки Дідуся Мороза і попросимо Мурсіка віднести їх.

Варіанти: Діти вибирають готові розмальовки на зимову, новорічну тематику або самі малюють, а так само можна придумати аплікацію ...