• Хід заняття.
  • Конспект НСД в I молодшій групі. «Півник і його сім'я».




    Дата конвертації18.11.2018
    Розмір6.03 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Шульпіна
    Конспект НСД в першій молодшій групі «Півник і його сім'я»

    Мета: Розвивати у дітей мова і пам'ять.

    Програмні завдання:

    I. Читання потешки «Півник - золотий гребінець»

    1. Знайомити дітей з поняттям «Сім'я» на прикладі родини Півника. Показати, що члени сім'ї люблять один одного, мама і тато піклуються про своїх дітей.

    2. Продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами, в яких розповідається про півника, курочку, курчатах.

    3. Виховувати у дітей любов до рідної мови, збагачуючи мову словами і рядками віршів.

    II. Рухлива гра: «Вийшла курочка гуляти».

    1. Розвивати у дітей увагу, виконувати імітаційні руху відповідно до тексту.

    Попередня робота: читання потешек про курочку, півника, курчатах; розглядання іграшок і ілюстрацій.

    Розвиваюче середовище: Будиночок - ширма для півника, курочки. Іграшки: півник, курочка, курчата. Листи - картки із зображенням курочки і курчат, за кількістю дітей.

    Хід заняття.

    Вихователь: Діти, в цьому будиночку хтось живе. Зараз я загляну в віконечко і дізнаюся, чий це будиночок (заглядає у віконечко).

    загадка:

    Хвіст з узорами, чоботи зі шпорами,

    встає на зорі, співає у дворі,

    на голові гребінець.

    Хто це? (Півник).

    Вихователь: Треба нам його покликати. Скажімо разом: «Півник, півник, покажи свій гребінець» (Всі разом звуть півника).

    Петушок (виглядаючи в віконце): Ку-ку-рі-ку. Хто мене кличе?

    Вихователь: Ми не мишки, чи не зайчаткі, ми веселі хлопці!

    Петушок: Ку-ку-рі-ку! Ко-ко-ко! Це дуже добре. (Півник НЕ визирає).

    Вихователь: Діти, а давайте ми петушку розповімо вірші про нього. Він почує і прийде.

    Читання потешек:

    1. Йде півник, червоний гребінець,

    Хвіст з узорами, чоботи зі шпорами.

    Подвійна борідка, часта хода.

    Рано вранці встає, червоні пісеньки співає!

    (Півник не виникає).

    Вихователь: Ще хоче півник послухати про себе вірші:

    2. Як у наших біля воріт

    Півень зернятка клює.

    Півень зернятка клює,

    До собі курочку кличе. Ку-ку-рі-ку!

    Петушок (з'являється). Ку-ку-рі-ку! Привіт хлопці. Хороші вірші ви про мене прочитали, молодці.

    Вихователь звертає увагу на зовнішній вигляд півника (червоний гребінець, різнокольоровий хвіст, пір'ячко, на ногах шпори).

    Вихователь: Ось який гарний тато-півник. А він живе не один. Кого він кличе?

    Діти: Курочку.

    Вихователь: Так, він маму-курочку кличе. Давайте допоможемо йому, покличемо голосно: «Курочка, курочка вугільної в віконце, дамо тобі горошку!» (Всі разом звуть курочку. Курочка не виникає).

    Вихователь: Діти, а якими ласкавими словами можна курочку назвати?

    Діти: рябушечка, пеструшечка, хохлаточка.

    Вихователь: Давайте, ще раз позовом ласкаво курочку.

    Діти: Курочка-рябушечка, курочка-пеструшечка, йди до нас!

    Курочка: Ко-ко-ко! Привіт хлопці! Здрастуй Петя- півник! Ви не бачили, хлопці, куди сховалися наші дітки-курчата? Допоможіть мені їх знайти.

    Вихователь: Зараз курочка, ми пожже знайти твоїх курчат. (Вихователь надягає шапочки на дітей і каже: «Ось дітки-курчата і вони з мамою курочкою підуть гуляти»).

    Рухлива гра: «Вийшла курочка гуляти».

    Курочка: Це хороші курчатка, але не мої. Мої інші маленькі курчата.

    вихователь:

    Курочка-пеструшечка

    По двору ходить,

    Чубчик роздуває,

    Малих діток скликає:

    Ко-ко-ко!

    - Хлопці, як курочка курчат кличе?

    Діти: Ко-ко-ко!

    Вихователь: (Звертаючись до петушку).

    Півник, півник,

    Золотий гребінець

    Ти подай голосок.

    Через темний лісок,

    Через ліс, через річку

    Покричить. Ку-ку-рі-ку!

    - Діти, давайте допоможемо півника і голосно покукарекаем, щоб маленькі курчата почули і теж прийшли до нас.

    Діти: Ку-ку-рі-ку!

    Вихователь: Пі-пі-пі. Детьі, чуєте, хто це пищить?

    Діти: Курчата.

    Вихователь: Знайшлися наші курчата. Подивимося, які вони ...

    Діти: Маленькі, пухнасті, жовті.

    Вихователь: які у них маленькі клювики, крильця, лапки.

    Вихователь: Ось яка дружна сім'я. Мама в цій родині хто?

    Діти: Курочка!

    Вихователь: А тато хто?

    Діти: Півник!

    Вихователь: А дітки, дочки і синочки хто?

    Діти: Курчата!

    Вихователь: А як пищать курчата? Так вони хочуть поїсти. Мама-курочка турботлива, вона дуже любить своїх діток і годує їх зернятками.

    Читання вірша:

    Курочка в траві зеленій

    Зернятка пішла шукати.

    Жовтих маленьких ципляток

    Стала мама пригощати.

    Вихователь: Хлопці, а ви хочете почастувати зернятками курчат? .

    Діти підходять до столу і пригощають зернятками курчат. (зернятка зроблені з паперу)

    Курчата говорять спасибі хлоп'ята і прощаються з ними.