• Хід заняття
  • Конспект НСД в групі раннього віку «Кішечка мандрівниця»




    Дата конвертації20.01.2020
    Розмір6.22 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Станскова Анна
    Конспект НСД в групі раннього віку «Кішечка мандрівниця»

    Тема: «Кішечка мандрівниця»

    Мета: Актуалізація знань дітей в різних видах діяльності

    завдання:

    1. Освітні:

    - активізувати словниковий запас дітей

    - уточнити знання дітей основних кольорів (червоний, жовтий)

    - систематизувати вміння дітей вживати прикметники в мові

    2. Розвиваючі:

    - продовжувати розвивати вміння дітей спілкуватися з дорослими і однолітками

    -розвивати пізнавальну активність за допомогою експериментування з речовинами

    - продовжувати розвивати самостійність дітей

    - продовжувати розвивати рухову активність

    3. Виховні:

    - виховувати у дітей емпатію, любов до тварин

    - виховувати у дітей дбайливе ставлення до навколишнього світу

    Матеріали: кішечка, кошеня, вертушки за кількістю дітей, відерця і мозаїка різних кольорів (червоного і жовтого, картинки із зображенням транспорту (літак, вертоліт, машина, склянки з водою і соломинки за кількістю дітей

    Устаткування: магнітола

    Хід заняття:

    Вихователь: - Дітлахи, а хто це сидить у нас на килимку?

    Діти: - Кішечка

    Вихователь: - а як кішечка розмовляє?

    Діти: - мяу-мяу

    Вихователь: - вона прибігла до нас в гості. Ой дивіться, а це теж кішечка? до нас прибігли велика і маленька кішечка. Це якась кішечка?

    Діти: - Велика!

    Вихователь: - а це яка?

    Діти: - Маленька!

    Вихователь: - Як звуть діток кішечки? (Котятки.)

    Вихователь: - Як кішечка кличе своїх хлоп'ят? (Відповіді дітей «мяу».)

    Вихователь: - Хлоп'ята, давайте, давайте зараз ви будете кошенятами. Пограємо?

    пальчикова гра

    Котятки мили лапки (по черзі гладити ручки)

    Ось так, ось так.

    Котятки мили вушка (по черзі гладити вушка)

    Ось так, ось так.

    Котятки мили черевця (діти гладять животик)

    Ось так, ось так

    А потім вони втомилися (складають ручки під щічку, імітуючи сон)

    І трішечки поспали.

    А кішечка уявляєте що мені сказала, що вона мандрівниця. І нас кличе помандрувати. Поїдемо!

    А на чому ми можемо поїхати? У кішечки є фотографії її подорожей. Дивіться (показую картинки з видами транспорту)

    Вихователь: -Це що?

    Діти: - машина, літак, потяг

    Молодці! Хлоп'ята дізналися всі види транспорту на яких кішечка подорожувала

    Дивіться, ось і потяг підійшов. Швидше за сідайте і поїхали. (музичний супровід)

    загудів паровоз

    І вагончики повіз

    Чох-чох, чу-чу,

    Далеко їх укачу

    Діти наслідують гудку поїзда і стуку коліс.

    Вихователь: - Ось ми і приїхали. Зупинка «Вітерець». Кішечка нас вже чекає. На столі у вазі стоять вертушки.

    Вихователь: - Підійдіть до столу. Це вертушки. Скільки вертушок ви бачите?

    Діти: - Багато.

    Вихователь: - А зараз кожен візьме по одній вертушці. Кішечка пропонує -Давайте тихенько поду на них. У нас вийде маленький вітерець. Скажіть, як шумить вітерець?

    Діти: - Ш-ш-ш.

    Вихователь: - А як шумить маленький вітерець: тихо або голосно?

    Діти: - Тихо шумить.

    Вихователь: А тепер давайте сильно поду на вертушки. Який вітер вийшов?

    Діти: - Сильний вітер.

    Вихователь: - Як шумить сильний вітер?

    Діти: - Ш-ш-ш (голосно). Голосно шумить.

    Вихователь: - А зараз поставте вертушки в вазу.

    Кішечка похвалила дітей.

    Дивіться, кішечка нас далі кличе їхати. Швидше поїхали вагончики, (муз. Супровід) наступна зупинка «Бульбашкова».Котенок запитує: Хочете пограти?

    На столі для кожної дитини коштує прозорий стаканчик з водою і соломинкою.

    Вихователь: - Проходьте гратимемо. Будемо дути в стакан через соломинку. Подивіться, як я буду дути. Вдихаю носом повітря і видихаю його ротиком через трубочку.

    Вихователь показує всі дії, які перерахував.

    Вихователь: - Ось як багато бульбашок у мене вийшло. А тепер ви спробуйте.

    Діти дмухають в соломинки.

    -А це мало.

    Кошеня похвалив дітей.

    Поїзд нас чекає далі. (муз. супровід)

    Наступна станція «Райдужна»

    - Кішечка ще хоче пограти з дітками.

    Що це вона нам принесла? (Кошики.)

    Кошики не схожі за кольором.

    Покажіть кошик червоного кольору.

    Якого кольору інша кошик? (Жовтого.)

    А що заховано в кошиках? (Кульки.)

    Кульки, які? (Круглі.)

    Якого кольору кульки сховалися в червоній кошику? (червоного кольору.)

    А в жовтій кошику? (Жовті.)

    Кішечка висипає кульки з кошиків.

    Вихователь: - Втекли кульки від кішечки. Давайте зберемо кульки червоного кольору в червону кошик, кульки жовтого кольору - в жовту кошик.

    Вихователь: - Хлопці, як ми давно не були в дитячому саду, будемо повертатися?

    Діти: - Так.

    Вихователь: - Тоді сідаємо в наш веселий паровозик і поїхали. (муз. супровід). Кішечка з кошеням з нами поїдуть.

    Вихователь: - Ну, ось ми і повернулися в дитячий сад.

    До кого ми ходили в гості?

    Що ви бачили?

    Чим займались? Вам сподобалось?

    А давайте покажемо кішечці групу. Які у нас є іграшки!