Конспект НСД «Російська береза» для дітей підготовчої групи компенсує спрямованості (порушення мови) з ОВЗ




Дата конвертації10.05.2017
Розмір8.43 Kb.
ТипБереза. Заняття, ігри, сценарії, проекти на тем

Світлана Малкова
Конспект НСД «Російська береза» для дітей підготовчої групи компенсує спрямованості (порушення мови) з ОВЗ

Конспект НСД по освітній галузі «Розвиток мови» і «Пізнання» в підготовчій групі компенсує спрямованості для дітей з ОВЗ

Тема: «Російська береза»

Мета: Знайомити з одним із символів Росії. Закріплювати, уточнювати і розширювати знання дітей про березі: дерево і його частини, відображення у фольклорі, в творах поетів Росії, використання людиною. Вчити утворення іменників зі зменшено-пестливими суфіксами, вчити використовувати в мовленні прийменники, що позначають місце предмета, виділяючи зайвий предмет і аргументуючи свій вибір. Знайомити з способами і видами використання людьми берези, вправляти в словотворенні відносних прикметників від слова «береза». Знайомити з віршем С. Єсеніна «Береза». Вчити зображувати березу, виконуючи зображення тонким пензлем білої гуашшю по темному фону. Розвивати зв'язне мовлення, формувати лексико-граматичні категорії у мові дітей, увагу, пам'ять, слухове і зорове сприйняття, мислення, розвивати дрібну моторику і графо-моторні навички. Виховувати пізнавальний інтерес, інтерес до народної культури, бажання допомагати і робити приємне. Знайомити з одним із символів Росії.

Форма проведення: заняття з елементами «прогулянки», екскурсії, організованої діяльності.

Технології: навчальні, соціоігровие, здоров'язберігаючих.

Методи і прийоми: організація дітей за допомогою музичного супроводу і спільної діяльності, бесіда, ігрові вправи, розповідь з ілюстраціями, показ і спільне виконання вихователем і дітьми рухів з опорою на мнемотабліцу до Физминутку, знайомство з віршем С. Єсеніна «Береза», розглядання ілюстрації до вірша «Береза», показ способу зображення берези, самостійна изодеятельности дітей, аналіз вивченого матеріалу, викликання емоційного відгуку на минуле заняття.

ТСО: Використання проектора для демонстрації презентації до заняття, музичного центру (нетбука).

Матеріал: диск із записом музики до пісні «У полі берізка стояла», презентація «Береза», лист в конверті, березовий листок, зображення берези із зайвими предметами, зображення способів користування березою, предметів з берези, запис читання вірша «Береза» актором, аркуші паперу з темним тлом, тонкі кисті, гуаш біла і чорна, баночки з водою (за кількістю дітей +1).

хід:

1. Організаційний момент. Постановка мети.

(Вихователь вводить в групу дітей, що тримаються за руки, вибудовуючи в хоровод під р. Н. Пісню «Во поле березка стояла»)

- Подивіться, який великий круглий хоровод у нас вийшов. А чи є у нього початок і кінець? Чому? (У кола немає ні початку ні кінця - він нескінченний). А що ви знаєте круглої форми? (Підсумковий відповідь - Земля). Багато років люди живуть на Землі, знайомляться з тим, що їх оточує. Здається, що вже все відомо і про рослини і тварин, і про погоду і людині, про морях і пустелях. Але щороку люди відкривають для себе щось нове в цьому світі, на нашій землі. Ось і сьогодні я запрошую вас в незвичайну подорож, а може ми зробимо нове відкриття.

(Стук у двері. Співробітник передає лист дитині для дітей та логопеда)

- Цікаво, що за термінове послання нам прийшло. Давайте прочитаємо.

Рятуйте! Допоможіть! Пропадаю! У пустельному царстві гину ... Це підказки, як мене знайти І від лиходійки-Засухи скоріше врятувати:

1. Стати ласкавим мені обіцяй, велике в маленьке ти перетворюй.

2. Треба зайве прибрати, щоб мені вільніше стати.

3. Ви не дарма мене рятували, дуже багато дізналися. Не лінуйся і все запам'ятай, і завдання виконай.

4. Мені подружок посади, влітку в гай приходь.

5. Темний колір і білий колір - нічого прекраснішого немає.

- Цікаво, від кого послання? І чому тут листок берези? - Ну, що, хлопці, відгукнемося на заклик про допомогу? А якщо буде важко або страшно? Я думаю, що ми з усіма труднощами впораємося і обов'язково допоможемо того, хто просить про допомогу.

2. Д / у «Назви ласкаво»

- Ви пам'ятаєте першу підказку? Що треба робити? Правильно, нам треба стати лагідними і перетворити щось велике в маленьке. Можна, я почну?

Ліс - лісок, лісочок; дуб, сосна, ялина, лист, гілка, шишка, каштан, гриб, ягода, струмок, хмара, дощ, сонце, трава, береза.

- Яке слово ми перетворили останнім? А який листок був в конверті? Як ви думаєте, хто попросив нас про допомогу?

3. Д / у «Знайди і скажи, де що заховано»

- На зображенні берізка. Але подивіться, скільки на ній непотрібних і зайвих предметів. Це шкідлива Засуха намела вітрами буйними, закидала пісками жовтими берізку, видно, хотіла приховати, знищити красуню лісову. Подивіться і скажіть, що зайве і де заховано. Як тільки ви відповісте правильно і знайдете те, чого бути не повинно на березі, цей предмет треба буде прибрати.

4. Чим берізка хороша?

- З давніх часів люди з великою любов'ю ставилися до берези. На літнє свято Трійці будинку прикрашали гілочками берези, дівчата плели вінки з них і кидали в річку, гадаючи, з якого боку нареченого чекати.

На тонкій корі берези - бересті - писали перші листи.

З берести плели туескі і короба, в які збирали гриби та ягоди. Згадайте казку «Маша і ведмідь». У чому Маша сховалася з пиріжками?

А березові дрова горять довго і дають багато спеку, від чого в будинках завжди було тепло.

Жарко натопиться господар баньку, бере з собою віник березовий в парилку. Напар, насмажити, віником себе нахлещет. Від такої лазні і старий добрим молодцем стане. Ніякі хвороби і хвороби не пристануть ні до дорослих, ні до дітворі.

У березовому гаю навіть в похмурий день світло від белоствольних красунь. А в спеку під густою кроною тінь так прохолода.

Весною берізка пригощає всіх соком березовим, користю землі насиченим.

А під березами по осені грибники збирали багато підберезників.

Та й старе, що впало дерево гостинець грибникові готувало: опеньки на собі рости. Всю зиму люди гриби їли, так нахвалювали. Ось яка берізка наша.

(Засуха) - Нічого не хороша! Нікому не потрібна!

-Хлопці! Згадуйте, як на Русі людям береза ​​допомагала! Треба провчити злу Засуху. (Відповіді дітей про використання берези людьми)

(Засуха стає менше, потім зникає)

5. Физминутку «Ми берізку посадили»

Ми берізку посадили, імітація посадки і поливу дерева.

Ми водою її полили.

І берізка підросла, діти-берізки: присіли, встали, випростались, руки вгору.

До неба гілки підняла.

А потім їх нахилила нахилитися вперед, покачати руками.

І хлопців дякувала.

6. Малювання берези.

- Послухайте вірш С. Єсеніна «Береза»

Біла береза під моїм вікном, Прінакрилась снігом, точно сріблом. На пухнастих гілках сніговою каймою Розпустилися кисті білою бахромою. А зоря, ліниво обходячи кругом, Обсипає гілки новим сріблом. І варто береза в сонної тиші, І горять сніжинки в золотом вогні.

- Чому поет називає березу білої? - Вам сподобалося вірш? - Давайте намалюємо подружок-берізок для нашої врятованої красуні. Подивіться, як я буду малювати. (Показ)

- Тонким пензлем, набравши білої гуаші, самим кінчиком починаємо малювати з кінця гілки і проводимо до основи стовбура. Потім те ж саме, але з іншого боку. У берези багато гілок, вони дивляться вниз. Тому і малювати ми їх будемо, округляючи лінію краю гілки. Не забудьте, що берізка росте з землі. Намалюємо снігове ковдру біля кореня. Домальовували маленькі гілочки. Рисочки на стовбурі малюємо чорної гуашшю. Ось яка береза ​​вийшла.

Самостійна робота дітей. Роботи оформлюються на виставку.

7. Підсумок:

- Хлопці, ми з вами сьогодні врятували символ Росії - російську березу. - Згадайте, яке з перешкод було не дуже просте? - Яке перешкоду було цікаво долати? - Що нового дізналися ви про березі? - Чого навчилися під час подорожі? - А навіщо ми рятували березу?

Все в світі цьому створено не дарма: Не дарма дощі ллють і не дарма зоря. Берізки стрункі і трелі солов, Все в світі цьому створено не дарма: Не дарма з ранку зустрічаємо ми світанок. Адже нічого прекраснішого життя немає!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД «Російська береза» для дітей підготовчої групи компенсує спрямованості (порушення мови) з ОВЗ