• Хід безпосередній освітньої діяльності.
  • Прикріплені файли
  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку в середній групі на тему «Стежками математики»




    Дата конвертації12.08.2019
    Розмір8.48 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Павленко
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в середній групі «По стежинах математики»

    Мета: формування елементарних математичних уявлень.

    Завдання пріоритетною освітньої галузі: пізнавальний розвиток

    - продовжувати вчити усного рахунку в межах 5;

    - систематизувати уявлення дітей про геометричних фігур (квадрат, трикутник, прямокутник, коло);

    - розвивати логічне мислення.

    Завдання ГО в інтеграції:

    - розвивати у дітей вільне спілкування і всі компоненти усного мовлення в різних видах дитячої діяльності;

    - розвивати рухову активність дітей, зміцнювати фізичне і психічне здоров'я дітей;

    - вчити взаємодіяти один з одним на доброзичливій основі;

    - вчити помічати зміни в природі, виховувати інтерес до навколишньої природи.

    Передбачуваний результат: мати елементарне уявлення про геометричні фігури, про склад числа 5; утримує в пам'яті при виконанні математичних дій необхідна умова і зосереджено діє протягом 15-20 хвилин; з інтересом бере участь в рухливих іграх, передумови універсальних навчальних дій.

    Попередня робота: дидактичні ігри: «Якої форми?», «Геометричне лото», «Що зайве?», «Сусіди числа ...».

    Словникова робота: Назви геометричних фігур (коло, квадрат, прямокутник, трикутник).

    Сучасні педагогічні технології: ІКТ, ігрова технологія, технологія пізнавально - дослідницької діяльності.

    Устаткування для педагога: проектор, карта - презентація, лист з логічними задачами.

    Устаткування для дітей: картки з цифрами від 1 до 5, рахункові палички, великі геометричні фігури, блоки Дьеніша, квіточки настрою.

    Хід безпосередній освітньої діяльності.

    1. Організаційний момент:

    Вихователь: - Тане сніжок, ожив лужок,

    День прибуває.

    Коли це буває? (відповіді дітей). Молодці, хлопці!

    - Які весняні місяці ви знаєте? Назвіть по порядку? (відповіді дітей).

    Вихователь: - Правильно три весняні місяці: березень, квітень, травень.

    - Який перший весняний місяць? (відповіді дітей).

    - А другий? (відповіді дітей).

    - Який останній весняний місяць? (відповіді дітей).

    - Хлопці, а як ми дізналися, що до нас прийшла весна? (відповіді дітей: називають ознаки весни - тане сніг, крапель, біжать струмки, сонце світить яскраво, пригріває, вітер теплий набухають бруньки на деревах, прилітають птахи з вирію - граки, ластівки, шпаки, дні стають довшими).

    Якщо не можуть навідні запитання - що відбувається з сонцем, снігом, деревами, який вітер, хто прилітає з вирію.

    Вихователь: - Хлопці, у нас трапилася неприємність! Нас Весна запросила в гості і навіть карту прислала, як до неї пройти, але карта намокла під дощем. (Звернути увагу на зображення карти на проекторі).

    І тепер щоб потрапити до Весни нам треба цю карту відновити, спробуємо? (відповіді дітей).

    2. Основна частина.

    Вихователь: - Для того що б відновити першу станцію на нашій карті ми повинні правильно виконати перше завдання.

    Завдання 1: Вихователь викликає 5 дітей, роздає їм в різнобій картки з цифрами від 1 до 5.

    Вихователь: - У математику граю, в цифри вас я перетворюю.

    Встаньте цифри дружно в ряд: один, два, три, чотири, п'ять!

    Діти перебудовуються особою до інших дітей, вихователь уточнює, хто якою цифрою став.

    Діти з цифрами повертаються в колону один за одним, а вихователь запитує, хто стоїть першим, третім, п'ятим, четвертим, другим, а іншими дітьми контролює відповіді.

    Вихователь: - Молодці, справилися із завданням, і у нас відновилася перша станція на нашій карті. (на карті відкривається трикутник)

    Завдання 2: Топографічний диктант з геометричними фігурами.

    Вихователь: - Що б виконати таке завдання, вам треба бути дуже уважними. Ми будемо викладати геометричні фігури, в певній послідовності.

    - З якого боку ми починаємо викладати? (відповіді дітей: з ліва на право.)

    Перша фігура великий червоний квадрат, друга фігура маленький жовтий трикутник, великий синій коло, маленький червоний прямокутник. Перевірте, у вас така ж вийшла доріжка? У кого виникли труднощі? Які?

    - Яка перша фігура? Відповідаємо повним відповіддю. (відповіді дітей). Яка остання фігура? Яка фігура стоїть між великим червоним квадратом і великим синім колом? Яка фігура стоїть між маленьким жовтим трикутником і маленьким червоним квадратом? (2 завдання)

    Вихователь: - Молодці хлопці, ви і з цим завданням впоралися. І у нас відкрилася друга станція карти. (на карті відкривається коло)

    Вихователь: - Прийшла пора трохи відпочити ... Повторюйте за мною. (физкультминутка)

    Два бавовни над головою,

    Два бавовни перед собою,

    Дві руки за спину сховаємо

    І на двох ногах поскачем.

    Завдання 3: Логічні завдання.

    Вихователь: - Хлопці, подивіться, у нас лист. Давайте подивимося, що у нас в конверті? А тут у нас логічні завдання, щоб відкрити третю станцію на нашій карті.

    1) Скільки грибів в порожній кошику? (Ніскільки)

    2) Влітку з гірки спускалися на санках 2 дівчинки і 2 хлопчика. Скільки дітей спускалося з гірки? (Ніскільки, влітку на гірки не катаються).

    3) З якого посуду, не можна нічого їсти? (З порожній).

    4) У вазі 3 ромашки і 1 троянда. Скільки у вазі ромашок? (3)

    5) Йшли три поросяти. Один попереду, один між двома, а один позаду двох. Як йшли поросята? (Один за одним).

    6) Ліза і Петя пішли в ліс збирати гриби і ягоди. Ліза збирала гриби. Що збирав Петя? (Ягоди).

    Вихователь: - Молодці, хлопці, ви і з цим завданням чудово впоралися, і у нас відкрилася ще одна станція карти. (на карті відкривається квадрат)

    - Але пошуки дороги до Весни тривають. Для цього ми продовжимо виконувати завдання. Сідаємо, хлопці.

    Завдання 4. Перед кожною дитиною набір рахункових паличок.

    Вихователь: - Потрібно викласти з них геометричні фігури: трикутник, квадрат, (ускладнення) прямокутник.

    Вихователь: Молодці, хлопці, все ви правильно зробили. І у нас відкрилася четверта станція. (на карті відкривається прямокутник)

    Завдання 5. «Що зайве?»

    Вихователь: - Ось ми навпіл на наступну станцію. І тут нас чекає незвичайне завдання.

    Вихователь: - Що ми тут бачимо? (відповіді дітей)

    - Як ви думаєте, що тут нам треба зробити? (відповіді дітей)

    - Правильно, нам треба назвати зайвий предмет і пояснити, чому він зайвий.

    Виконують завдання.

    - Молодці, хлопці, ви правильно виконали завдання і ми потрапили в гості до Весни. А в гості, з чим ходять?

    - З подарунками.

    - Давайте і ми нашої весни зробимо подарунок, ми побудуємо їй замок з м'якого модуля.

    Виконують завдання.

    Вихователь: - Молодці, ви побудували чудовий замок, сподіваємося, він сподобається Весні.

    3. Заключна частина.

    Вихователь: - Ми вирушаємо в гості до цієї Весні, але перед цим у нас є ще невелике завдання. Наше заняття вже закінчено, але нас ще чекають чудові квіточки, які відіб'ють ваш настрій. І так якщо у вас все, на занятті виходило, все було зрозуміло, то ви берете квіточку білий, якщо вам було складно, але ви впоралися із завданням, то беріть рожеву квіточку, а кому все було незрозуміло бере фіолетовий квіточку.

    (діти вибирають собі квіточку і пояснюють, чому обрали саме його)

    Прикріплені файли:

    karta-na-zanjatie_vtb41.ppt | 7470 Кб | Завантажено: 1



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в середній групі на тему «Стежками математики»