• Хід заняття
  • Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі по темі: «Корисні продукти»




    Дата конвертації10.11.2019
    Розмір8.14 Kb.
    ТипТемочка

    Юлія Василівна
    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «Корисні продукти»

    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі по темі: "Корисні продукти"

    Мета: Уміння дітей розрізняти корисні і шкідливі продукти харчування.

    завдання:

    - сформувати поняття у дітей про важливість правильного харчування;

    - закріплювати поняття здорове харчування;

    -виховувати у дітей інтерес до спільної діяльності з вихователем і іншими дітьми;

    - розвивати у дітей увагу, розумові операції.

    Попередня робота: перегляд презентації «Корисні продукти», бесіда з дітьми.

    Обладнання: іграшка - ведмідь, «купина», капсули від кіндер-сюрпризів, листи червоного паперу, іграшки-овочі, фрукти, муляжі продуктів, наочний матеріал.

    Інтегрувальні освітні області: художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток, мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток.

    Здоров'язберігаючих технологій: дихальна гімнастика, самомасаж, динамічна пауза, гімнастика для очей.

    Хід заняття:

    1. Вступна частина.

    Вихователь: Ми з вами коли зустрічаємося завжди вітаємося, давайте вітатися: здрастуй носик (торкання носа пальцем руки)

    здрастуйте щічки (торкання долонями щік)

    здрастуйте ручки (торкання руками протилежного плеча)

    здрастуйте ніжки (торкання колін)

    Привіт, діти.

    Вихователь: Хлопці, поки ми віталися хтось плакав? Це не ви?

    Діти: немає

    Вихователь: Ой, дивіться хто це?

    Діти: ведмедик

    Вихователь: Правильно ведмедик. Давайте запитаємо ведмедика, чому він плаче.

    Діти: Мишка, чому ти плачеш?

    Вихователь: Але він так далеко від нас і не чує, що робити?

    Діти: підійти ближче, сказати голосніше.

    Вихователь: а давайте полетимо на літаках і прилетимо прямо до ведмедику

    -Мотор гуде (крутимо руками зображуючи пропелер)

    -самолет летить (руки прямі зображуємо літак, йдемо ногами)

    Вихователь: хлопці, ось ми і дісталися. Запитайте у ведмедика, що сталося

    Діти: Мишка, чому ти плачеш?

    Мишка: Маму я зовсім не слухав і дуже багато цукерок з'їв. Ой, болить тепер живіт. Ой ой.

    Вихователь: Хлопці треба ведмедика виручати, що будемо робити?

    Діти: лікувати, допомагати.

    -Що робить мама, коли у вас щось болить?

    Діти: лікує, піклується, подує на хворе місце.

    Вихователь: Правильно подує, давайте і ми поду на живіт у ведмедика.

    Дихальна гімнастика «Мишка і ведмедик»

    У ведмедики будинок величезний (випрямитися, встати на носочки, підняти руки вгору, потягнутися, подивитися на руки, вдих)

    У мишки - дуже маленький (присісти, обхопити руками коліна, опустити голову, видих з проголошенням звуку ш-ш-ш)

    Мишка ходить в гості до ведмедику (походити на носочках)

    Він же до неї не потрапить. Повторити 2 рази.

    Вихователь: Мишка дуже радий і дякує.

    2. Основна частина.

    Вихователь: Щоб ведмедик більше не хворів, давайте розповімо йому, що треба робити.

    Діти: лікуватися, правильно їсти, слухатися маму.

    вихователь:

    Хлопці, а ви знаєте, які бувають продукти?

    Діти: корисні, правильні, шкідливі, чи не корисні.

    Вихователь: які ви знаєте продукти корисні?

    Діти: фрукти, овочі, ягоди, молоко та інші.

    Вихователь: які ви знаєте шкідливі продукти?

    Діти: чіпси, солодощі, лимонад, морозиво, цукерки

    Вихователь: Молодці. Важливо знати, що нашому організму потрібні різні продукти. Дуже корисні овочі і фрукти. У них містяться вітаміни. А цукерки, морозиво та інші солодощі у великих кількостях шкідливі для здоров'я.

    -У нас є баночка з чарівними вітамінами, дивіться які вони?

    Діти: великі, жовті, круглі.

    Вихователь: Для чого потрібні вітаміни?

    Молодці, я пропоную вам з вітамінами пограти (самомасаж контейнерами від кіндер-сюрпризів-прокатування між долонями, по руках, ногах) під музику Е. Железновой «Ось цю ручку розітріть.»

    Вихователь: вам сподобалося?

    Діти: так, і мені сподобалося.

    Вихователь: А тепер я пропоную вам трохи порухатися.

    Динамічна пауза «Обжора»

    Один пузатий здоровань (Округле рух обома руками навколо живота)

    З'їв десяток булок натщесерце (Виставити перед собою все пальці)

    Запив він булки молоком, (Зобразити пальцями уявний стакан, а потім випити з нього)

    З'їв курку одним шматком (Широко розсунути пальці однієї руки, долонею догори, піднести уявний шматок до рота)

    Потім баранчика він підсмажив (Показати вказівними пальцями ріжки)

    І в черево бідного направив (Погладить живіт)

    Роздувся здоровань як куля (Зобразити в повітрі велике коло)

    Ненажеру тут стався напад (Вдарити злегка долонею по лобі)

    Діти разом з вихователем повторюють слова і виконують відповідні рухи. Розучування слів і рухів.

    Вихователь: Щоб ведмедик так більше не об'їдався, ми розповімо йому як правильно харчуватися.

    Діти: є корисні продукти, потрібно їсти те, що мама приготувала, овочі, фрукти.

    Вихователь: ведмедик сказав мені по секрету, що він любить мед і малину. Давайте його почастуємо малиною.

    Діти сідають за столи і ведмедик з ними поруч.

    Вихователь: це червона папір, яку треба скачати в грудочки і вийдуть ягідки малини. А потім складайте ягідки ось в цю тарілочку і ми почастуємо ведмедика. (самостійна діяльність дітей, вихователь допомагає індивідуально)

    Діти: угощайся, Мишка, їж, будь ласка.

    Гімнастика для очей

    «Овочі»

    Ослик ходить, вибирає, (обвести очима коло)

    Що спочатку з'їсти не знає.

    Нагорі дозріла зливу, (подивитися вгору)

    А внизу росте кропива, (подивитися вниз)

    Зліва - буряк, праворуч - бруква, (подивитися вліво вправо)

    Зліва - гарбуз, праворуч - журавлина, (вліво - вправо)

    Знизу - свіжа трава, (подивитися вниз)

    Зверху - соковита бадилля (подивитися вгору)

    Вибрати нічого не зміг

    І без сил на землю зліг (заплющити очі, потім моргнути 10 разів).

    Вихователь: які корисні овочі побачив ослик?

    3. Заключна частина.

    Вихователь: - Кому ми сьогодні допомогли?

    Діти: ведмедику (інші відповіді)

    Вихователь: А ви, пам'ятайте які бувають продукти?

    Діти: корисні і шкідливі, овочі, фрукти. Солодощі можна їсти трохи.

    Вихователь: Що вам сподобалося?

    Діти: грати, допомагати ведмедику, робити ягідки.

    Вихователь: Я бачила, як ви сьогодні намагалися і мене це дуже порадувало. Дякую вам хлопці. Я сподіваюся, що ви будете їсти тільки корисні продукти.

    Список літератури:

    1. Антонов Ю. Є. Витоки соціально-оздоровчої технології «Здоровий дошкільник» // Медпрацівник дошкільного навчального закладу №1 / 2009

    2. Безруких М. М., Філіппова Т. А., Макєєва А. Г. Розмова про правильне харчування. / Методичний посібник. - М .: ОЛМА-ПРЕСС, 2006.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі по темі: «Корисні продукти»