• Хід заняття
  • Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку «Моя сім'я. Члени сім'ї та родинні стосунки »(старша група)




    Дата конвертації04.04.2020
    Розмір5.75 Kb.
    ТипТемочка

    Ольга Миколаєва
    Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку «Моя сім'я. Члени сім'ї та родинні стосунки »(старша група)

    мета:

    Формування знань у дітей про сім'ю.

    завдання:

    Дати поняття про сім'ю, про родинні зв'язки;

    розповісти про права та обов'язки членів сім'ї;

    розширювати кругозір і збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення;

    розвивати комунікативні навички;

    виховувати повагу до членів сім'ї, взаємовиручку.

    Попередня робота:

    Перегляд мультфільму «Мама для мамонтеня» з подальшою бесідою; дітям - уточнити і вивчити ПІБ батьків (бабусь і дідусів, їх професії і рід діяльності; батькам з дітьми - підібрати для освітньої діяльності сімейні фотографії; виготовити «Символ сім'ї».

    матеріал:

    Магнітофон з диском, запис «Пісеньки Мамонтеня з мультфільму», плюшева іграшка мамонтеня, тематичні картинки-пазли із зображенням батьків і дитинчат, картинки цифр (1-5) (за кількістю дітей)

    Хід заняття:

    Увага дітей залучається звучанням пісеньки з мультфільму «Мама для мамонтеня», на стільчику сидить плюшевий мамонтеня.

    вихователь:

    Хлопці, мамонтеня з пісеньки у нас в групі виявився! Мамонтеня, як ти потрапив до нас?

    - Я маму шукаю!

    Давай ми з тобою пограємо і ти перестанеш сумувати.

    -Ні, я хочу знайти своїх батьків!

    -Навіщо вони тобі потрібні?

    -Не знаю, у всіх є батьки і я хочу, щоб у мене теж були.

    -Хлопці, давайте розповімо мамонтеняті про батьків і взагалі про всю родину... Для чого потрібні батьки?

    - .... (відповіді дітей) (підказка вихователя: Для розуміння, поваги, любові, турботи)

    -Для чого потрібні інші родичі: бабуся і дідусь?

    - .... (Підказка вихователя: щоб вчитися у них життєвої мудрості, продовження сімейних традицій, запитати рада та ін.)

    - А брат або сестра?

    - ... (підказка вихователя: щоб любити і піклується про неї, радіти разом з нею, ділитися з нею веселими і сумними історіями, щоб вона розуміла і допомагала тобі і т. Д.)

    - Мамонтеня, а може в тебе і брат з сестрою є?

    - А хто це - брат і сестра?

    - Хлопці, давайте допоможемо розібратися мамонтеняті: хто такий брат? Сестра?

    - ... (підказка вихователя: це ще одна дитина твоїх батьків)

    - Подумайте, хлопці, а справи в будинку і на роботі у членів сім'ї однакові або різні? Чим займається мама? батько? А брат з сестрою працюють або вчаться? Чому не працюють?

    - ... .Відповідь дітей

    - Мамонтеня, а може в тебе ще й бабуся є?

    - Я не знаю…

    - Ех, доведеться нам з хлопцями тобі розповісти про бабусю:

    Физкультминутка

    (виконують стоячи)

    Ми просили бабусю: (кланяються)

    Спечи оладки! ( «Ліплять» оладки)

    Гаразд, внуки, спечу. (махають рукою, імітуючи позитивну відповідь)

    Ти, Альоша, цей борошно, (присісти і поплескати в долоні)

    Маша цукру поклажі, (нахил тулуба вліво, опустивши руки вліво)

    Саша грубку розтопити, (нахил тулуба вправо, опустивши руки вправо)

    Ваня лив на сковорідку

    Масло в саму серединку (закручуємо пальчиком воронку зверху і до підлоги)

    Вийшло блюдо перший клас! (жест «клас» з піднятим великим пальцем)

    Ай-да бабуся у нас! (обтрушують долоньки один про одного)

    мамонтеня:

    - Я, здається починаю розуміти! (радіє)

    вихователь:

    - Це ще що! Ми тобі зараз ще більше про них розповімо ... Мама яка?

    - ... відповіді дітей

    - Папа який?

    - ... відповіді дітей

    - Бабуся з дідусем які?

    -. (відповіді дітей)

    - Хлопці, а яке у вас буває настрій, коли ви бачите своїх батьків?

    -. (відповіді дітей.)

    - Тепер ти розумієш, мамонтеня?

    - Так.

    - А тепер ми пограємо з тобою і хлопцями. У мене є чудові картинки-пазли із зображенням тварин і їх сімей. Дівчата постануть зліва від мене, а хлопчики праворуч. Я роздаю командам конверти. Хто перший складе пазли, той і буде переможцем. Чи готові?

    (проходить гра)

    -А тепер команди сідають на місця і рухають до себе тарілочки з цифрами. Я підніму картинки із зображенням сім'ї, а ви повинні будете порахувати всіх членів сім'ї і підняти потрібну цифру. Чи готові?

    (проходить гра)

    Звучить плескіт хвиль.

    вихователь:

    - Що це за звуки?

    . (відповіді дітей)

    мамонтеня:

    Це за мною приплив корабель! Мені пора вирушати на пошуки моїх батьків. Спасибі вам велике, хлопці, ви мені дуже допомогли.

    вихователь:

    - Нема за що, мамонтеня. Ми з тобою сьогодні теж багато дізналися. Нагадайте, хлопці, про що ми сьогодні говорили?

    -. (відповіді дітей)

    - А зараз я роздам хлопцям аркуші паперу, і вони намалюють твою щасливу сім'ю, мамонтеня. Ми віримо, що ти обов'язково зустрінешся зі своїми батьками. Хлопці, прощайтеся з мамонтеня і беріться за малювання.

    (діти прощаються з мамонтеня і малюють сім'ю мамонтеня кольоровими олівцями)




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД по пізнавально-мовному розвитку «Моя сім'я. Члени сім'ї та родинні стосунки »(старша група)