Конспект НСД по пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Сніг і лід»




Дата конвертації11.05.2018
Розмір5.99 Kb.
ТипТемочка

Світлана Корепанова
Конспект НСД по пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Сніг і лід»

Конспект НСД по пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Сніг і лід»

Мета: Розвивати інтерес до позавательно-дослідницької діяльності.

завдання:

1. Розширювати уявлення про льоді, про властивості льоду (безбарвний, білий, прозорий, холодний, твердий, без запаху).

2. Вчити дітей аналізувати, робити висновки.

3. Розвивати уміння працювати зі схемами, активізувати словник, розвивати мислення, інтерес до зимових явищ неживої природи.

4. Виховувати акуратність, вміння допомагати один одному.

Матеріал: Комп'ютер, проектор, презентація, шматочки льоду, стаканчики з льодом на кожного, серветки, посилка-ящик, пазл Дід Мороз.

зміст:

I. Організаційний момент. Діти і вихователь стоять в колі.

- Увагу увагу

Дорогі діти,

Чудеса зараз прийдуть

Цікаво буде тут!

Я на вас подивлюся

Та й казку покажу!

- Хлопці, а ви любите казки? Тоді сідайте на килим.

- Давайте послухаємо уривок з казки.

Жили-були дід та баба. Жили добре, дружно. Все б добре, та одне горе - дітей у них не було. Вирішили дід із бабою зі снігу собі внучку зліпити. Як назвали внучку дід та баба? (Снігуронька)

- А давайте її покличемо! (Давайте)

1. Звучить музика, на екрані з'являється Снігуронька

- Вітаю!

Поспішала до вас друзі,

Принесла посилку я.

Від Діда Мороза.

Вихователь: Спасибі! Залишайся з нами.

Снігуронька: Добре, я залишуся, але зовсім ненадовго. Адже я можу розтанути! А ви знаєте чому?

(Відповіді дітей. Підвести до висновку, що розтане, тому що вона зі снігу та льоду).

Снігуронька на екрані: Ви такі гарненькі, я хочу з вами пограти. А ви хочете дізнатися, хто господар зими?

Хлопці я вам буду задавати питання, а ви мені будете відповідати. За кожну правильну відповідь ви отримаєте пазл. Зібравши пазли, ви дізнаєтеся, хто господар зими.

- Яким буває сніг (пухнастий, м'який, холодний, білий)

- Скажіть, а на що схожий сніг? (на вату, на цукор, на ковдру)

- З чого складається сніг? (З сніжинок). Ось як вони виглядають, дивіться (показ на слайді)

- Які сніжинки? (Красиві, зовсім не схожі один на одного).

- У що перетворюється вода взимку? (вода перетворюється в лід)

Ось і зібрали всі пазли. Так, хто господар зими? (Дід Мороз)

Вихователь: Хлопці, подивіться на схему. Що ви тут бачите? (сніжинки, воду і лід). Сніжинки на схемі позначають сніг, стакан з рідиною - вода, а шматок - це лід.

- Як ви думаєте, як зі снігу виходить вода? (Сніг тане і перетворюється у воду)

- А як з води виходить лід? (вода замерзає і перетворюється на лід)

3. Снігуронька: Хлопці, ви такі молодці! За вашу роботу Дід Мороз надіслав вам посилку. Тепер вона ваша.

Вихователь: - А ви хочете дізнатися, що надіслав нам в посилці Дід Мороз? Давайте ми пройдемо до столу і відкриємо її. (давайте)

Але перш, ніж відкрити посилку, подивіться на дошку. Тут є якісь картинки. Як ви думаєте, що ми будемо робити (Робота зі схемами. Око-дивитися, ніс - нюхати, рука - чіпати, мацати)

Відкриває посилку.

- Що ж у посилці? (Лід)

1 етап. Робота з картками: Око: Білий, прозорий; Ніс: без запаху; Рука: твердий, холодний.

- Візьміть склянки з льодом. Подивіться, якого кольору лід? (безбарвний, прозорий, білий).

-Тепер візьміть лід в руки і скажіть, який він. (твердий, холодний)

- Давайте понюхаємо лід. Він чимось пахне? (немає, лід без запаху)

2 етап. - Подивіться на свої долоні. Які вони? (вологі, сирі).

Чому наші долоньки стали сирими, звідки з'явилася вода? (лід розтанув і перетворився в воду)

3 етап. Хлопці у мене є стакан. Подивіться, там щось є? Ні, він порожній. А давайте ми наш лід покладемо в наш стакан.

- Які у вас стали руки (мокрі) - Чому? (Лід розтанув).

-Ще які? (холодні). Так ваші ручки замерзли від льоду?

-Витірайте ручки свої серветками ми пограємо з пальчиками, щоб вони зігрілися.

4. Пальчикова гімнастика:

«На дворі мороз і вітер,

На дворі гуляють діти

Ручки, ручки потирають

Ручки, ручки зігрівають

Чи не замерзнуть ручки-крихти

Ми поплескаємо в долоньки.

-Согрелісь руки?

Хлопці, давайте ми повернемося до нашого стаканчику і заглянемо туди. - Що ви бачите? (воду)

- Що сталося з льодом? (він розтанув)

Снігуронька на екрані: Так, лід тане! Я теж зі снігу та льоду, і теж починаю таїти. Мені час йти. До побачення! Побачимося на новорічному святі. Снігуронька йде.

8. Рефлексія.

- Вам цікаво було спостерігати за льодом?

- А що ви можете сказати про лід? (Робота за схемами: прозорий, білий, холодний твердий, без запаху)

- Так все-таки правильно ми поступили, що відпустили Снігуроньку, а не залишили її в групі? - Чому? Тому що в групі тепло. - Так, як розтанув лід у наших долоньках, так і розтанула б Снігуронька, тому, що вона зі снігу та льоду.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД по пізнавально-дослідницької діяльності в другій молодшій групі «Сніг і лід»