• Прикріплені файли
  • Конспект НСД по мовному розвитку і навчання грамоті




    Дата конвертації25.11.2019
    Розмір7.22 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Дорохова
    Конспект НСД по мовному розвитку і навчання грамоті

    Мета: Уточнення і активізація словника по темі «Весна».

    завдання:

    • Збагачувати мова дітей іменниками, прикметниками; удосконалювати вміння узгоджувати слова в реченні в роді, числі, відмінку.

    • Закріплювати вміння підбирати антоніми.

    Розвивати слухову і зорову пам'ять.

    • Активізувати словник дітей з даної теми за рахунок слів (березень, квітень, травень, проталини, крапель, первоцвіти і т. Д.)

    • Розширювати і збагачувати знання дітей про весняні зміни в природі.

    • Сприяти формуванню інтересу дітей до природи.

    Попередня робота:

    1. Спостереження за погодою під час прогулянки.

    2. Читання казок, оповідань, віршів: «Струмок» Н. Сладков, «Весна» Г. Скребицкий, вірш «Пісня про весну» Я. Колас;

    3. Розгадування загадок про весну.

    4. Рухливі ігри: «Сонячні зайчики», «Переліт птахів».

    Устаткування і матеріали:

    Мультимедійна техніка (комп'ютер): презентація.

    Картки з зашифрованими словами для парної роботи.

    хід НСД

    I. Організаційний момент

    вихователь:

    - Доброго дня. Хлопці, послухайте, будь ласка, загадку:

    Є у радості подруга,

    У вигляді півкола

    На обличчі вона живе,

    Те кудись раптом піде,

    Те раптово повернеться.

    Смуток-туга її боїться

    Що це? (Посмішка)

    вихователь:

    - Хлопці, давайте сміявся один одному і подаруємо усмішки нашим гостям.

    II. Розвиток мовного апарату

    1. Дихальна гімнастика «Свічка-1», «Свічка-2»

    2. Артикуляційна розминка «Губи»

    3. Робота над дикцією «Чистоговорки»

    III. Актуалізація знань. Постановка цілей заняття

    вихователь:

    - Хлопці, послухайте, будь ласка, вірш А. Некрасова і визначте, про що ми сьогодні будемо говорити.

    Якщо річка блакитна

    Прокинулася від сну

    І біжить, в полях виблискуючи, -

    Значить до нас прийшла ...

    Якщо сніг всюди розтанув,

    І трава в лісі видно,

    І співає пташин зграя, -

    Значить до нас прийшла ...

    Якщо сонце разрумянілісь

    Наші щоки до красна,

    Нам ще приємніше стане, -

    Значить до нас прийшла (весна) Відповіді дітей

    - Як ви думаєте, про що йшла мова у вірші? відповіді дітей

    - Що відбувається в природі? відповіді дітей

    - Хто з вас любить цю пору року? відповіді дітей

    - За що? відповіді дітей

    - Отже, ми йдемо в гості до весни. А точніше, це вона прийшла до нас в гості. Весна - це прекрасна пора року! Це пробудження.

    - Давайте за допомогою загадок згадаємо про прикмети весни.

    Біле покривало,

    З неба впало,

    Всю зиму лежало,

    Землю вкривало,

    Навесні сонце припекло,

    У річку струмочком скло.

    (сніг)

    - Скажіть будь ласка, що відбувається зі снігом ранньою весною (Ранньою весною сонце пригріває і від тепла сніг тане)

    За тонкою нитці струмочка

    Втік з пагорбу сніг,

    І на пагорбі раптом квітка

    Розкрився раніше всіх. (пролісок)

    - Хлопці, які ще ви знаєте весняні квіти, як їх називають в народі? (Мати і мачуха, конвалія, нарцис, тюльпан. Ці квіти називають первоцвітами)

    Бурульки, як носи у чапель,

    І тануть, немов карамель.

    Я чую дзвін квітневих крапель,

    Співає весняна ...

    (крапель)

    - Хлопці, поясніть, як ви розумієте слово крапель, що воно означає (Від того що сніг тане, на даху утворюються бурульки, а вдень сонце пригріває бурульки тануть і своїми краплями барабанять і дзвенять)

    Гості приходять навесні,

    А йдуть восени ... (перелітні птахи)

    - Для чого перелітні птахи восени відлітають, а навесні повертаються (Взимку перелітним птахам важко знайти собі прожиток, а навесні вони повертаються в рідні краї створюють сім'ї і виводять нове потомство)

    На гілочках вони ростуть

    На зиму всі вони заснуть.

    Навесні набухнуть і листочки

    З'являться на світ з ...

    (нирок)

    - Хлопці, після якого часу року настає весна? (Весна настає після зими)

    - Хлопці, а зима і весна схожі один на одного (Ні)

    - Давайте про це розповімо. Пограємо в гру «Скажи навпаки»

    Взимку сніг білий, а навесні (сірий)

    Взимку сніг чистий, а навесні (брудний)

    Взимку дні холодні, а навесні (теплі)

    Взимку дні короткі, а навесні (довгі)

    Взимку сонце тьмяне, а навесні (яскраве)

    Взимку небо сіре, а навесні (блакитне)

    Взимку вітер холодний, а навесні (теплий)

    Взимку сонце низьке, а навесні (висока)

    Взимку похолодало, а навесні (потепліло).

    - А скільки місяців у весни? (Три)

    - Березень-протальник, тому що починає танути сніг і утворюються перші проталини. Сніг починає іскриться в весняних променях, ще трохи і побіжать струмки.

    - Квітень - снегогон або квітень - вдалий, тому що швидко, розливаючись струмками, тане сніг, настає час повені.

    - Травень - травень, тому що всюди з'являється трава, і тягнуться до сонця молоді листки, розквітають дерева і чагарники.

    IV. Физкультминутка «Проліски прокидаються»

    Діти сідають навпочіпки і закривають очі.

    Ось проліски прокинулися,

    Посміхнулися, потягнулися.

    Якщо - росою вони вмилися.

    Два - витончено покружляли.

    Три - нахилилися і присіли.

    І на сонці подивилися.

    (Виконують руху по тексту)

    V. Продовження роботи (самостійна діяльність)

    - А зараз хлопці я вам пропоную пограти в гру «Розшифруй слова»

    - У вас на столі картки з таблицями. Вам необхідно вписати літери в порожні клітинки відповідно до цифрами. (ВЕСНА птахи прилітають)

    - Розділіть усно ці слова на склади.

    - Дайте характеристику звуків в слові весна.

    - Складіть речення з цими словами, можна змінити форму слів і додати інші слова.

    VI. Рефлексія. Підбиття підсумків.

    Гра «Зміни слово»

    - Хлопці, зверніть увагу на картинку, що змінилося (Предметів стало більше)

    - Змініть слово відповідно до картинкою. (Один тюльпан, два тюльпана, п'ять тюльпанів, і т. Д.)

    - Сподобалося вам заняття?

    - Що вам запам'яталося найбільше?

    - Чого ви навчилися на занятті?

    Прикріплені файли:

    vesna_qb2gt.ppt | 4728 Кб | Завантажено: 4