Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку з використанням непридатного матеріалу «Бджілка» в середній групі




Дата конвертації17.07.2019
Розмір5.26 Kb.
ТипТемочка

Анастасія Хісматуліна
Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку з використанням непридатного матеріалу «Бджілка» в середній групі

Конспект НОД по художественно-эстетическому развитию с использованием бросового материала «Пчёлка» в средней группе

Мета: продовжувати виховувати у дітей інтерес до ліплення.

завдання:

Навчальна: вчити створювати образ бджоли із застосуванням непридатного матеріалу. А також використовуючи навички роботи з пластиліном - відщипування маленьких шматочків, скочування, розплющення.

Розвиваюча: розвивати словник, дрібну моторику рук, координувати рухи рук, творчу уяву.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до природи та її мешканцям.

Матеріал: дошки, пластикові контейнери кіндер-сюрприз, пластилін білого, чорного і червоного кольорів.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

вихователь:

- Діти ви дізнаєтеся, кого ми сьогодні будемо ліпити, отгадав загадку.

Все дзижчить, дзижчить, дзижчить,

Над квіткою вона кружляє,

Цілий день, немов дзига,

А звуть її ....

Відповіді дітей.

вихователь:

- Правильно, хлопці. Це бджола.

2. Пальчикова гімнастика.

Дівчата й хлопчики,

Приготуйте пальчики.

Разом з пчёлкой

Ми гуляти підемо.

П / гімнастика "Трудівниця бджола".

Бджілка трудиться весь день

(діти руками описують перед собою коло)

І працювати їй не лінь.

(похитують вказівним пальцем в знак заперечення)

Від квітки летить до квітки,

(ритмічно змахують руками-крильцями)

Клеїть на черевце пилок,

(Здійснюють кругові рухи долонею по животу)

Хоботком нектар смокче -

(одну руку витягають вперед, потім - вниз, нахиляються)

За день багато збере.

(розкривають перед собою все пальці)

Віднесе нектар в той вулик

(описують в повітрі трикутник)

І тому повернеться кулею.

(різко викидають руку з витягнутим вказівним пальцем вперед)

В сотах утрамбує мед,

(тупають ногами)

Скоро адже зима прийде.

(щуляться)

Буде бджілок чим харчуватися

(імітують рухи ложкою)

Влітку треба їм намагатися.

(імітують накладання меду в стільники).

Ми розім'яли наші пальчики і готові приступити до створення своїх бджіл.

3. Основний етап.

1) Показ і пояснення прийомів роботи:

вихователь:

- Давайте розглянемо бджілку. Як вона виглядає? У неї є голова, тулуб, крильця.

Тулубом у нас буде пластиковий контейнер від кіндер-сюрпризу. Він якраз відповідного жовтого кольору. У бджілки тільце смугасте. А щоб зробити смужки ми візьмемо пластилін чорного кольору, відщипуємо два однакових шматочка і розгортаємо їх по черзі в довгі джгути. Джгути маємо по всій капсулі від кіндер-сюрпризу.

З невеликих шматочків чорного і білого пластиліну зробимо оченята. А з невеликого шматочка червоного пластиліну зліпимо ротик. Для крилець візьмемо пластилін білого кольору, відщипуємо два однакових шматочка і скочується їх спочатку в кулю, а потім сплющуємо їх в млинчики, загострюючи з одного боку. Кріпимо їх на спинку бджілки. Наша бджілка готова.

2) Самостійна творча діяльність дітей (музичний супровід)

4. Фізкультурна хвилинка «Бджілка - бджола».

Бджілка-бджола, (Махаємо руками як крилами)

Маленька голова (Руки покласти на голову)

На квітці сиділа (Не забираючи рук з голови, покриття нею)

Головою вертіла, (з боку в бік)

В траву впала, (Впустити руки на коліна)

В яму провалилася. (Прибрати руки з колін і впустити їх в «яму»).

5. Підсумок заняття. Аналіз готових робіт.

вихователь:

- Ви всі молодці, у вас вийшли чудові бджоли і всі вони схожі один на одного. Скажіть, що спільного є у ваших бджіл?

Діти: розглядають свої роботи, розповідаючи особливості будови бджіл. Виставка робіт.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку з використанням непридатного матеріалу «Бджілка» в середній групі