Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей молодшої групи на тему: «Сліди кошеня Мурзика».




Дата конвертації13.02.2020
Розмір6.38 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Сизова
Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей молодшої групи «Сліди кошеня Мурзика»

] Мета: Створення позитивного емоційного фону, розвиток творчих здібностей дітей.

Програмне зміст:

- Продовжувати формування уявлень про домашніх тварин (про зовнішній вигляд і про звички кішки, формувати інтерес до малювання.

-Розвивати увагу, пам'ять, дрібну моторику рук (залишення слідів пальцями, складеними пучкою, спостережливість, зв'язне мовлення.

-Виховувати любов до домашніх тварин, прагнути про них піклуватися, надавати посильну допомогу.

Попередня робота:

На прогулянці з дітьми розглянути сліди, залишені на снігу.

матеріали:

1. Демонстраційний матеріал: м'яка іграшка кошеня.

2. Роздатковий матеріал: 1/2 аркуша паперу блакитного кольору; на кожну дитину, гуаш синього кольору, вологі серветки, сніжинки.

Хід заняття: Діти стають в коло.

Комунікативна гра «Здрастуйте»:

«Здрастуйте, ручки! Хлоп- хлоп - хлоп!

Привіт, ніжки! Топ-топ-топ!

Здрастуй, мій носик! Біп-біп-біп!

Привіт, щічки! Плюх-плюх-плюх!

Пухкенькі щічки! Плюх- плюх- плюх!

Привіт, губки! Чмок-чмок-чмок!

Привіт, дітки! Добридень усім!"

(Діти сідають на стільчики. Лунає стук у двері і нявкання).

Вихователь: - Хлопці, подивіться, хто прийшов до нас в гості?

(Вихователь читає вірш)

«Хто нявкнув біля дверей?

«Мяу, мяу, мяу»

Відкривайте скоріше.

Дуже холодно гуляти.

Треба Мурзика впускати. »(Вихователь вносить в групу іграшку).

діти:

- Кошеня.

вихователь:

- Молодці! Це кошеня. Він пухнастий, м'який, маленький. Якого він кольору?

діти:

- Кошеня біленький.

вихователь:

- Молодці! Правильно кошеня білого кольору. Подивіться у нього вушка, хвостик, лапки. У кошеняти лапки-подушечки, де можуть ховатися кігтики, і справжній кошеня може ними дряпати. Давайте погладимо його.

-Мурзік дуже любить ходити гуляти, а навколо білим - біло, багато снігу намело.

(Показ слайдів)

-Будь-який котик зі сніжинками пограти, він їх ловить лапками, та ось тільки ніяк не впіймати. Давайте пограємо з Мурзіком. Візьмемо снежіночкі за ниточки будемо дути на сніжинки, а котик їх буде ловити.

«Крутяться сніжинки

В повітрі морозному.

Падають на землю

Мереживні зірки. »

- А як він обережно пробирається крізь замети. Не встигли озирнутися, як ....

Подивіться - ка хлопці, скільки слідів наш котик залишив на снігу.

(Показ слайдів)

вихователь:

- А давайте ми намалюємо ці сліди.

Перед тим, як малювати треба пальчики розім'яти. (Пальчикова гімнастика).

«Кішка з пальцями грала (ворушити пальцями)

Кішка пальчики вважала:

Раз, два, три, чотири, п'ять (по черзі загинати пальці)

Ось - кулак (стиснути кулак правої руки)

А ось - долонька (показати ліву долоню)

На долоньку села кішка (на ліву долоню ставити пальці правої руки)

Є у нашій кішки лапки,

А на лапках - ЦАП-царапки.

ЦАП-царапки, нігтики,

Дуже гострі вони. (Діти показують лапки, пальці стиснуті в кулачки, обидві руки викидають вперед, пальці розтискають.

Кішка цілий день клопочеться,

Цілий день все кігті точить.

Ось втомилася, спати лягла

І уві сні промовила: «Мяу» (Точать «кігті» - проводять пальцями по столу, розтуляючи і згинаючи їх. Кладуть руки під голову, піднімають голову і вимовляють «Мяу».)

Вихователь: Пальчики готові малювати.

Складемо пальчики щіпкою. Подивіться, як я складаю пальчики (допомогти, тим, у кого не виходить). Тепер складені пальчики я опускаю в тарілочку з фарбою синього кольору і опускаю руку на свій аркуш паперу, ось так. Тепер піднімаю і знову опускаю руку на папір, піднімаю - опускаю, залишаючи при цьому сині сліди на білому аркуші.

- А тепер ви опустіть свої пальчики в тарілочки з синьою фарбою, піднімайте і прикладіть свої пальчики до свого аркушу паперу. Робимо, як я, піднімаємо і опускаємо, піднімаємо і опускаємо ...

Діти малюють сліди пальчиками, вихователь контролює роботу, допомагає тому, кому потрібна допомога.

вихователь:

- Молодці! Які гарні сліди у вас вийшли.

- Скажіть, діти, а якою фарбою ми малювали сліди?

діти:

- Синьої фарбою.

Вихователь: Молодці! Синьою фарбою.

- Хлопці, кошеня теж хоче подивитися, які сліди у вас вийшли. Йому дуже сподобалося. Ви молодці! Кошеня щось хоче мені сказати, а, зрозуміло, він просить, щоб ми напоїли його молоком, він зголоднів.

Давайте ми вийдемо з-за столів і підемо на килим, щоб напоїти молоком нашого гостя, а ще заспіваємо пісеньку "Молочко киця п'є."

Діти імітують однієї долонькою миску, іграшковий кошеня лиже молоко з «миски», вмивається. Напившись, молока, кошеня дякує дітей і гладить себе по животу.

В кінці заняття розглядання слайдів із зображенням кошенят взимку.

Наші роботи:

Конспект НОД по художественно-эстетическому развитию для детей младшей группы «Следы котёнка Мурзика»



Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку для дітей молодшої групи на тему: «Сліди кошеня Мурзика».