Конспект НСД по ФЕМП в старшій групі компенсує спрямованості. Тема: «Число і цифра нуль»




Дата конвертації01.10.2019
Розмір6.07 Kb.
ТипТемочка

Ірина Шевченко
Конспект НСД по ФЕМП в старшій групі компенсує спрямованості «Число і цифра нуль»

Тема: Число і цифра нуль

Мета: створити умови для розвитку математичних здібностей дітей.

1. Навчальна:

- познайомити з числом і цифрою нуль;

- вправляти в рахунку;

- формувати вміння, співвідносити кількість з цифрою;

- формувати уявлення про вік.

-формувати вміння порівнювати предмети по висоті

2. Розвиваюча:

- розвивати пам'ять, увагу, мислення, дрібну моторику.

3. Виховна:

- виховувати цілеспрямованість, бажання доводити почату справу до кінця.

Матеріали: 5 сніжинок, сніжна хмара, картки будиночки зі сніжинками; м'які палички, цифри від 0 до 9.

Методи і прийоми: словесний: пояснення, вказівка, питання; наочний метод: картки, картинки; практичний метод: виконання різноманітних практичних дій.

хід НСД

Організаційний етап.

Введенню в ситуацію. Мотивувати, дітей на участь у спільній діяльності Постановка мети

Вихователь вішає на дошку хмаринку (на ній наклеєні цифри від 1-9)

Хлопці, подивіться, хто до нас приплив?

Ці цифри нам знайомі? Назвіть їх.

Хлопці, а знання цифр нам може стати в нагоді в житті? А де саме? А чи всі цифри ми вивчили? Сьогодні до нас прийшла, ще одна цікава цифра, а як вона називається, ми дізнаємося, виконавши деякі завдання.

Випадок дивний! Випадок рідкісний!

Цифри в сварці! Ось тобі й маєш!

Зі свого стояти сусідкою

Не бажають жодна!

Праця не легкий! Праця не малий!

Зробити так, щоб цифра кожна стояла

У потрібному місці на столі!

Хлопці, що ж нам треба зробити?

Далі пропонує дітям розкласти цифри по порядку зліва направо від 1 до 9. Перевіряє у кожної дитини точність виконання завдання.

Основна частина

Хлопці, до нас сьогодні з неба спустилася хмаринка в гості. Я пропоную подивитися на неї

Що у неї цікавого?

Порахуйте, скільки сніжинок на хмаринці і покажіть цифру, яка позначає їх кількість.

Даша, яку ти цифру показала?

Микита, а ти скільки сніжинок нарахував? У всіх така кількість?

Жили сніжинки в сніговій хмарі, захотілося їм землю вкрити теплою ковдрою. Полетіли вони на землю.

Спочатку прилетіла найсміливіша (прибирає з хмари одну сніжинку).

Скільки залишилося сніжинок? Покажіть цифру поясніть, чому саме її показали.

Вихователь прибирає по одній снежинке, а діти кожен раз показують цифру, яка позначає кількість залишилися сніжинок.

Скільки буде сніжинок, якщо полетить ще одна? А скільки зараз залишилося сніжинок?

Коли на дошці залишиться одна сніжинка, вихователь запитує:

Скільки сніжинок залишилося?

Полетіла остання. Скільки залишилось?

Якщо немає жодного предмета, то це можна якою цифрою позначити? Каже лише тоді, якщо діти не можуть: позначити цифрою нуль (0).

У віршованій формі знайомить дітей з цифрою нуль.

(Під час читання вірша ставить на стіл перед дітьми тарілку з цифрою 0)

Круглий нуль такий гарненький,

Але це не означає нічогісінько.

Нуль, запам'ятай, дітвора -

Лише від бублика дірка (вішає на дошку цифру нуль)

- Де повинен стояти нуль в числовому ряду? Визначте йому місце.

Давайте назвемо всі цифри по порядку від нуля до дев'яти.

Хлопці, сніжинки порівняли цю цифру з грудочкою снігу, а що нагадує ця цифра вам?

Хлопці, з чого б ми могли з вами зробити цю цифру?

Хлопці, сніжинки хочуть покружляти у веселому хороводі і запрошують вас.

Динамічна пауза. звучить музика

«Танець сніжинок»

Хлопці, сніжинки закутали не тільки землю, а й удома. На одному столі лежать в безладді цифри, на іншому картки із зображенням будинків на які впали сніжинки.

Як ви думаєте, яке ж завдання нам приготували сніжинки?

Треба знайти пару до кожної картці з цифрою - картку з відповідною кількістю сніжинок.

Вихователь підходить до кожної пари, просить їх порахувати сніжинку і перевірити чи правильно вони підібрали цифру.

Хлопці всі будинки були обгороджені парканом. Але, вночі був сильний вітер, і він їх зруйнував.

Що ж нам робити? Щоб наш паркан був рівний і красивий, які по висоті вибрати дошки? Як можна дізнатися, які дошки підійдуть до нашого паркану? Одна дошка залишилася вона буде служити міркою. Тепер знайдемо за допомогою мірки потрібні нам дошки. Скільки ви знайшли таких дощок? А решта дошки?

Хлопці, сніжинкам дуже подобається грати з вами, і вони приготували для вас незвичайне завдання.

І так, завдання на увагу!

Сніжинці Маринці 4 роки, а її брата Кондрата 5. Хто старше з хлопців.

Скільки років буде брату, коли сестрі виповниться 5 років.

Заключний етап.

рефлексія

Хлопці, як здорово ви відповідали!

Сніжинкам дуже сподобалося з вами займатися.

А що найбільше сподобалося вам?

Що нового ви дізналися? Що було найважчим?

Перехід до іншого виду діяльності.

Хлопці, сніжинки приготували вам подарунок. Вони дарують вам зображення нуля на аркуші паперу і просять намалювати йому настрій, а свої малюнки забрати додому і показати батькам.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД по ФЕМП в старшій групі компенсує спрямованості. Тема: «Число і цифра нуль»