Конспект НСД по ФЕМП «Подорож в місто Счіталово»




Дата конвертації02.11.2019
Розмір6.94 Kb.
ТипТемочка

Юлія Голдобіна
Конспект НСД по ФЕМП «Подорож в місто Счіталово»

Конспект НСД по ФЕМП в середній групі

Тема: «Подорож в місто Счіталово»

Мета: Ознайомлення з порядковими числами. Верхній правий кут, нижній правий кут, лівий верхній кут, нижній лівий кут, середина.

завдання:

освітні:

* Вчити порядковому рахунку в межах 5, розрізняти кількісний і порядковий рахунок, правильно відповідати на питання: «скільки?», «Який за рахунком?»;

* Вчити орієнтуватися на аркуші паперу;

* Вчити бачити геометричні фігури в предметах;

Розвиваючі:

* Формувати вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно;

* Розвивати пізнавальні процеси (сприйняття, увага, пам'ять, мова, мислення);

* Розвивати дрібну моторику, зорову координацію;

* Виховувати у дітей уміння слухати своїх товаришів, не перебивати;

* Відповідати на питання по черзі, не викрикувати відповіді хором.

виховні:

* Створювати атмосферу емоційного благополуччя в процесі заняття.

Методи: наочні, ігрові, словесні, проблемні.

Демонстраційний матеріал: картинки доктора Айболита, корови, вовчиці, жучка, черв'ячка, ведмедиці, магнітна дошка, аркуш формату А3, картки із зображенням предметів: годинник, холодильник, кулька, телевізор, морква.

Роздатковий матеріал: числові картки (1-5, набір геометричних фігур, аркуш паперу А4.

Методичні прийоми: дидактична гра, показ, питання, художнє слово, физкультминутка, гімнастика для очей, пальчикова гімнастика.

хід ЗАНЯТТЯ

I. Організаційний момент

- Хлопці, сьогодні ми з вами здійснимо подорож в країну математики, місто «Счіталово».

- Хто здогадався, чому він так називається? (Тому що там люблять вважати).

- Для того щоб відправитися в подорож потрібно проговорити нашу математичну считалочку. Приготуйте, будь ласка, свої руки і вважайте разом зі мною:

Дружать в нашій класі дівчата і хлопчики,

Ми з тобою подружимо маленькі пальчики:

1,2,3,4,5!

Починаємо рахунок знову:

1,2,3,4,5 - Ось і закінчили рахувати!

II. актуалізація знань

- Ось ми з вами і прибутку в місто «Счіталово».

Подивіться, а хто це під деревом сидить? (виставляю картинку з доктором Айболитом)

Добрий лікар Айболить!

Він під деревом сидить.

Приходь до нього лікуватися

І корова, і вовчиця,

І жучок, і черв'ячок,

І ведмедиця!

Всіх вилікує, зцілить

Добрий лікар Айболить!

(на дошку виставляються по порядку картки)

- Перелічіть всіх, хто прийшов до лікаря Айболита. (Корова, вовчиця, жучок, черв'ячок, ведмедиця.) Скільки їх всього? (П'ять.) Давайте порахуємо!

- Лера, скільки всього прийшло хворих до лікаря Айболита? Скажи повним відповіддю. (До доктора Айболита прийшло 5 хворих)

- Якщо ми хочемо дізнатися, на якому за рахунком місці все, хто прийшов до Айболиту то ми повинні вважати інакше. Першою до Айболиту прийшла корова, другий - вовчиця, третій - жучок, четвертий - павучок, п'ятої - ведмедиця.

- Давайте разом повторимо, якими за рахунком прийшла хворі.

- Який за рахунком прийшла до лікаря корова? (Першої.) Вовчиця? (Другий.) Жучок? (Третім.) Черв'ячок? (Четвертим.) Ведмедиця? (П'ятої.)

А тепер, ми пограємо в гру «Хто уважний». Нагадую, що ми не вигукуємо, а піднімаємо руку.

-Хто прийшов до лікаря Айболита третім? (Жучок.) П'ятої? (Ведмедиця.) Другий? (Вовчиця.)

- Молодці! Як ми вже знаємо, жителі міста дуже люблять рахувати. І просять вас, хлопці, порахувати разом з ними зайчиків. Біля кожного з вас лежить набір карток з цифрами від 1-5. Я прочитаю вам вірш про зайчиків, а вам необхідно в потрібному місці підняти число, що відповідає кількості зайчиків. А біля дошки буде вам показувати картки Уляна.

Біг раз заєць вздовж рівнин, а значить, заєць був один.

До нього зайчиха прибігла, тоді всього два зайця стало.

Ще один до них сіл, дивись. Тепер вже зайців стало три.

Мчить новий заєць: «Шлях мені ширше». І стало їх тепер чотири.

Ось біжить один знову, тепер вже зайців стало п'ять.

ІІІ. Физкультминутка

- Молодці! З вами просто радісно сьогодні працювати і ви заслужили невеликий перепочинок - фізкультурну хвилинку

Діти стають біля стільчиків. Виконання рухів з мовним супроводом:

Раз два три чотири п'ять,

Починаємо відпочивати!

Спинку бадьоро розігнули,

Ручки догори потягнули! (потягнутися)

Раз і два, присісти і встати,

Щоб відпочити знову.

Раз і два вперед нагнутися,

Раз і два назад прогнутися. (руху згідно тексту)

Ось і стали ми сильніше, (показати «силу»)

Здоровій і веселіше! (посміхнутися)

- А ще, жителі міста «Счіталово», люблять грати з геометричними фігурами. З якими? Ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте, на яку фігуру схожий предмет. (д / і «На що схоже» вихователь показує картки із зображенням годин, кульки, морквини, телевізора і холодильника, а діти відгадують, на яку геометричну фігуру схожі ці предмети).

- Перш, ніж приступити до роботи, нашим очам, потрібно зробити зарядку, щоб не помилитися (гімнастика для очей: «Годинки» «Жмурки»)

- А тепер, порухайте до себе аркуш паперу і будемо грати в гру «Поклади, куди скажу, допомагати мені буде Тимофій (дитина виконує завдання у дошки).

- В середині потрібно поставити гурток, в правому верхньому кутку - квадрат; в лівому нижньому кутку - овал; в правому нижньому кутку - трикутник; в лівому верхньому кутку - прямокутник. (Після виконання завдання вихователь попросить розповісти дітей, як розташовані геометричні фігури на аркуші).

- Щоб повернутися додому, потрібно сказати заповітне слово. Гра «Скажи навпаки»

Великий - маленький, довгий - короткий, високий - низький, широкий - вузький, товстий - тонкий.

VI. Підсумок безпосередньо-освітньої діяльності

- Молодці! Подорож закінчено!

- Хлопці, де ми з вами побували?

- Скажіть, чим ви займалися?

- Ви сьогодні добре попрацювали.