Конспект НСД по екології в старшій групі з елементами вікторини «День Землі»




Дата конвертації04.05.2017
Розмір5.13 Kb.
ТипДень Землі. Сценарії, розваги. 22 квітня

Анна Дмитрієва
Конспект НСД по екології в старшій групі з елементами вікторини «День Землі»

Мета: формування бережливого ставлення до природи.

завдання:

1. формування у дітей уявлень про міжнародне свято - День Землі.

2. сприяння розвитку інтересу до навколишнього світу.

3. розвиток колективізму.

4. виховання прагнення активної участі в справах захисту навколишнього середовища.

Обладнання: ватман, воскові олівці, картинки із зображенням птахів, тварин, пластмасовий кубик, чисті аркуші паперу, скельце.

Хід заняття.

Вихователь: Земля - це планета, на якій ми живемо. Це наш дім. Вона покрита лісами і луками, морями і океанами. Її населяють риби, звірі, комахи та птахи.

Як яблуко на блюдце у нас Земля одна.

Не поспішайте, люди, все вичерпати до дна.

Не дивно дістатися до прихованих схованок.

Розграбувати все багатства до майбутніх століть.

Ми спільного життя зерна. Однієї долі рідня.

Нам бенкетувати ганебно в рахунок майбутнього дня.

Зрозумійте це, люди, як власний наказ.

Не те землі не буде, і кожного з нас.

Вихователь: Напевно, багато хто з нас намагаються зробити затишним і красивим не лише кімнату, але і будинок. Але ми забуваємо, що за порогом нашого будинку - теж наш будинок. Космонавти кажуть, що з космосу Земля - ​​блакитна. І від кожного з нас залежить, щоб космонавти бачили блакитні озера, а не брудні калюжі, бачили прекрасні луки, а не гори сміття і голу землю. Дуже важливо дбайливо ставиться до нашого спільного дому - Землі і всім. Хто на ній живе.

1. Творче завдання - колективна робота на тему «Квітуча Земля - Процвітаюча Росія!»

На ватмані діти малюють Землю, квітучі сади, золоті луки, все те, що є красивого на планеті.

Вихователь: -22 квітня - Міжнародний день Землі.

Все - все на світі, на світлі потрібні!

І мошки не менш потрібні, ніж слони ...

Не можна обійтися без чудовиськ безглуздих

І навіть без хижаків злих і лютих!

Потрібні все на світі, потрібні все підряд -

Хто робить мед, і хто робить отруту.

Погані справи у кішки без мишки.

У мишки без кішки не краще справи.

Так якщо ми з кимось не дуже дружні -

Ми все-таки дуже один одному потрібні.

А якщо нам хтось зайвим здасться,

Те це, звичайно, помилкою виявиться.

2. Фізразмінка

Ми по вулиці гуляємо, за природою спостерігаємо

(Ходьба на місці, з поворотами голови вправо, вліво)

Вгору на сонці подивилися і нас промінчики зігріли.

(Піднімають голову вгору)

Пташки в гніздечку сидять. (Присідають)

Пташки по небу летять (помахи руками)

І по купинах скачуть (стрибки на місці)

І ніхто не плаче! (Посміхаються)

3. Вікторина «Знавці природи»

1. Заміни фразу одним словом:

a) Заповідне місце, де оберігаються і зберігаються рідкісні і цінні рослини, тварини, унікальні ділянки природи, культурні цінності. (Заповідник)

b) Книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі тварини, рослини, гриби, які потребують захисту і охорони. (Червона книга)

c) Листяне дерево з білою корою і серцеподібним листям, символ Росії. (Береза)

d) Найкрасивіші комахи, тендітні і прекрасні створення, перетворюються з гусениці в крилатий заворожуючий істота. (Метелики)

e) Велика болотна птах з довгими ногами і довгою шиєю. (Чапля)

f) Птах, у якій дзьоб контралатеральний. (Клест)

2. Гра «Дізнавайся - ка»

a) Він навесні співає гарно, дзвінко, весело, красиво!

Вгадай-ка скоріше. Що за пташка? (Соловей)

b) Сонце гріє біля порога, і розтанули кучугури,

Потекли рікою струмки прилетіли до нас ... (граки)

c) Ти дізнатися мене зумій - ка, я конячка з довгою шиєю,

Ти, друже, звичайно, має рацію, зрозумів ти, що я - ... (жираф)

d) На поляночку навесні прибув весь народ лісової -

Вийшов з нори зайчик, з барлогу виліз ... (мишка)

e) Чуєте могутній тупіт? Бачите довжелезний хобот?

Це не чарівний сон! Це африканський ... (слон)

3. «Устами младенца»

1) Дуже багато іграшок зроблено з неї. Вона буває різнокольоровою і її дуже важко зламати. Предмети з неї дуже мало важать. (Пластмаса)

2) Її винайшли китайці. Її отримують з дерева, вона легко горить, з неї виходить багато сміття, на ній пишуть і малюють. (Папір)

3) Його роблять з піску. Найчастіше воно прозоре. Коли падає. Воно розбивається. Кинуте в лісі може викликати пожежу. (Скло)

Вихователь: Майбутнє благополуччя і процвітання нашої планети Земля в ваших руках, хлопці! Любіть Землю, нашу Землю! Бережіть її!

В кінці заняття вихователь запитує у дітей, що сподобалося в занятті найбільше, що нового і цікавого дізналися діти.