• Хід заняття
  • Конспект НСД «Нові пригоди Колобка» (друга молодша група)




    Дата конвертації05.07.2017
    Розмір9.99 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Лариса Грязнова
    Конспект НСД «Нові пригоди Колобка» (друга молодша група)

    Інтегроване підсумкове заняття в другій молодшій групі «Нові пригоди Колобка»

    Мета: узагальнити, закріпити і систематизувати знання дітей отримані протягом року.

    завдання:

    • згадати зміст російської народної казки «Колобок». Запропонувати дітям новий варіант розв'язки казки;

    • розвивати зв'язну мова;

    • продовжувати закріплювати вміння дітей утворювати іменники за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів;

    - удосконалювати вміння вживати в мові іменники з прийменниками (в, на, під, за, близько);

    • закріпити узагальнюючі поняття (фрукти, овочі, дикі і домашні тварини);

    • закріпити з дітьми назву дорослих тварин і їх дитинчат, місце їх проживання (ведмедиця-ведмежа, вовчиця-вовченя, лисиця-лисеня, їжачиха - ежонок, білка - білченя)

    • закріпити знання про відносини предметів за кількістю: "скільки", "стільки", "порівну";

    • закріпити знання геометричних фігур: прямокутник, коло, квадрат;

    • вправляти в порівнянні предметів по висоті (висока - низька, по ширині (широка - вузька);

    - розвивати дрібну моторику;

    - сприяти емоційному зближенню дітей;

    - доставити дітям радість, задоволення від спільної діяльності.

    Обладнання: іграшка колобок; театральні ляльки: ведмідь, вовк, заєць, лисиця; демонстраційний і роздатковий матеріал - (квіточки і метелики,

    ілюстрації до казки «Колобок», 3 коробки різного кольору, 3 набори кубиків різного розміру, домашні і дикі тварини, овочі і фрукти, паперовий будиночок з геометричних фігур з прямокутним вирізом для дверей і три двері, одна з яких точно закриє отвір, а дві інші нижче і вище; солене тісто.

    Хід заняття:

    1. Орг. момент.

    Давайте з вами привітаємося.

    Привіт, ручки: хлоп - хлоп - хлоп.

    Привіт, ніжки: топ - топ - топ.

    Привіт, вушка: ух - ух - ух.

    Привіт щічки: плюх - плюх - плюх.

    Привіт, губки: чмок - чмок - чмок.

    Привіт, зубки: клац - клац - клац.

    Здрастуй, мій носик: біп - біп - біп.

    Привіт, гості!

    2. Основна частина.

    З'являється колобок. Діти помічають, що плаче колобка і запитують: «Колобок, чому ти плачеш?» (Взяти іграшку - колобка)

    Колобок: Так, тому що я загубився ... Я пішов від Дідуся й бабусі і загубився. Хлопці, допоможіть мені, будь ласка, дістатися додому!

    Вихователь: Хлопці, а де будинок колобка, в якій казці? А хто ще живе в казці (Відповіді дітей: бабуся, дідусь, заєць, вовк)

    Колобок: Ну що? Вирушаємо в дорогу? (Так)

    Вихователь: Дідусь і бабуся дуже зрадіють коли колобок повернеться додому разом зі своїми друзями.

    Котиться, котиться колобок, а назустріч йому ...

    1. Він всю зиму в шубі спав,

    Лапу буру смоктав,

    А прокинувшись, став ревіти.

    Цей звір лісовий - .... (ведмідь)

    Вихователь: я пограю з вами, будемо робити прибирання будинку і попросив ведмедика розкласти іграшки по коробках так, щоб в одній коробці лежали маленькі кубики, в другій - побільше, а в третій - найбільші. А він так поспішав на прогулянку, що покидав все іграшки в одну коробку. Дітям надається самостійність. Після того, як кубики будуть розкладені по коробках:

    - Які кубики поклали в зелену коробку? (Відповіді дітей)

    А червоні кубики поклали, в яку коробку, чому? (Відповіді дітей)

    Кубики синього кольору поклали, в яку коробку? (Відповіді дітей)

    - Молодці хлопці! Колобок покотився далі.

    Ми крокуємо друг за другом

    Лісом і зеленим лугом.

    Крила строкаті миготять

    У лісі метелики пурхають.

    1-2-3-4-5 будуть метелики пурхати і квіточки запилювати.

    (Музика підлогу я- спів птахів, бджола, діти слухають)

    - Подивіться, яка гарна квіткова поляна! Давайте зупинимося і помилуємося (діти проходять за столи; на полотні демонстраційний матеріал: 3 квіточки і 2 метелики, ті ж роздаткові на столі кожної дитини)

    - Що ви бачите (квіточки і метелики)

    - Хлопці, чого більше квіточок або метеликів (квіточок)

    - А як ви дізналися (доклали)

    - Хто покаже?

    - Що більше? (квіточки) і що менше? (метелики)

    - Хлопці, а що потрібно зробити, щоб було порівну (додати метелика)

    - Тепер що скажете (Порівну, скільки квіточок, стільки метеликів)

    Йдемо далі. На нашому шляху - річка (дві скакалки чи намальовані доріжки). Яка річка по ширині? (широка-вузька)

    Колобок: Що ви бачите? Річки, чим відрізняються на нашому шляху? Яка широка, яка вузька?

    Вихователь: За якою стежкою підемо?

    Вихователь загадує загадку

    3. Хто взимку холодної

    У лісі бродить злий, голодний? (вовк)

    виходить вовк

    - Вовк: Привіт дітлахи, дівчата і хлопці! Ідіть своєю дорогою, я вас не трону, а Колобка з'їм.

    Діти: Не їж його вовк! Ми всі разом йдемо до дідуся і бабусі в гості.

    Вовк: У гості ... Відпущу Колобка, якщо зумієте виконати завдання.

    - Яких тварин ви знаєте?

    -А як можна назвати тварин, які живуть поруч з людиною? (домашні, які живуть з господарями)

    Гра: «Назви ласкаво»

    - Як до лисиці ласкаво звертаємося (лисичка, а маленький ... лисеня

    - заєць, а маленький ... (зайченя)

    - вовк, а маленький ... (вовченя)

    - ведмідь, а маленький ... (ведмежа)

    - білка (білченя)

    - їжачок (ежонок)

    -Давайте ласкаво попросимо вовка, щоб він відпустив колобка.

    -Волчонок, не їж і відпусти, будь ласка, колобка.

    -вовк став добрим: - Молодці хлопці, добре впоралися із завданням. Доведеться відпустити вам колобка.

    Колобок покотився далі, назустріч йому йде:

    4. Всіх боїться він в лісі:

    Вовка, пугача, лисицю.

    Бігає від них, рятуючись,

    З довгими вухами ... (заєць)

    Заєць: Хлопці, допоможіть мені розкласти овочі від фрукти в різні кошики. Згадаймо, хлопці, де ростуть фрукти (в саду, на дереві); овочі (в городі, на кущі)

    Дід. гра "Розклади овочі і фрукти по кошиках правильно"

    - Давайте, з зайчиком пограємо.

    Фіз. хвилинка

    Зайчик сіренький сидить (сидіти навпочіпки)

    і вухами ворушить (вуха показати).

    Ось-так, ось-так він вухами ворушить.

    Зайчику холодно сидіти (труть долоні)

    Треба лапочки погріти (погладжують долонею тильну сторону кисті)

    Ось-так, ось-так треба лапочки погріти.

    Зайчику холодно стояти (встають)

    Треба зайчику поскакати (підскок)

    Ось-так, ось-так треба зайчику поскакати.

    В: Відгадайте загадку:

    Хитра шахрайка, руда головка,

    Пухнастий хвіст - краса. Хто це? (лисиця)

    Лисиця: Який колобочек апетитний. Колобок, колобок, я тебе з'їм!

    Діти: Не їж його лисиця! Ми всі разом йдемо до дідуся і бабусі в гості.

    Лисиця: Ну ладно відпущу, якщо ви виконаєте моє завдання: картинка на орієнтування в просторі: підкажіть де я ховаюся на зображенні?

    - Де знаходиться лисичка (за березою)

    - Де знаходиться лисичка (на пенёчке)

    - Де знаходиться лисичка (за пенёчком)

    - Де знаходиться лисичка (під грибом)

    Діти: Лиса відпусти нам колобка?

    А лисиця громко плачет, тепер вона повинна відпустити колобка, а вона не хоче.

    Лисиця: Ні, не відпущу! Мені тут нудно. І колобка не відпущу. І вас всіх у себе залишу.

    Діти: Не можемо ми у тебе залишитися. Нам потрібно колобка проводити до дідуся і бабусі, вони давно колобка вдома чекають. А ми для тебе зліпимо з тіста колобків. (Хлопці підходять до столу, на якому лежить тісто. Беруть шматок і ліплять колобка, складають на одне блюдо)

    - Ну ладно, умовили, відпущу і колобка і всіх вас. Ви мені сподобалися, такі розумні і дружні хлопці.

    - Дивіться, хлопці, а ось і будиночок дідуся і бабусі.

    Дід і баба: Ой, колобочек! Де ж ти пропадав? Ми втратили тебе!

    Колобок: Вибачте мене, я втік з дому і загубився, а хлопці допомогли мені знайти дорогу додому.

    Дід і баба: Ах, які розумні, кмітливі хлопці! Спасибі, вам за те, що ви врятували нашого колобка.

    Дорогі, хлопці! Дорога у вас була довга? Що бачили? Кого зустріли? Що робили? (Відповіді дітей)

    Здорово, тепер у Колобка з'явилося ще більше друзів.

    Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

    Дитячий садок № 23 м Балаково Саратовської області

    Інтегроване підсумкове заняття в другій молодшій групі:

    «Нові пригоди Колобка»

    Провела: Грязнова Л. Ю