• Хід заняття
  • Конспект НСД «Гра-подорож в країну Математику» для дітей 6-7 років




    Дата конвертації20.08.2018
    Розмір6.48 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Валентина Зозуля
    Конспект НСД «Гра-подорож в країну Математику» для дітей 6-7 років

    НОД по пізнавальному розвитку вихователя Муніципального казенного дошкільного навчального закладу дитячий сад комбінованого виду №15 «Аістёнок» м Мінеральні Води Зозуля Валентини Миколаївни для дітей 6-7 років

    Тема: «Гра-подорож в країну Математику»

    Мета: Тренувати в рахунку в межах 10 і назад, в умінні працювати з числовим відрізком

    Закріплювати вміння виділяти умову і питання завдання і в умінні вирішувати завдання шляхом додавання і віднімання однозначних чисел.

    Закріплювати знання дітей про знаках <;,>, =.

    Формулювати навички орієнтування на аркушах паперу в клітку.

    Удосконалювати знання про склад чисел 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

    Сприяти розвитку логічного мислення, уваги.

    Виховувати посидючість, вміння слухати.

    Методичні прийоми:

    - наочні;

    - словесні;

    - ігрові.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, я вам приготувала ось такий малюнок (намальована гора - до вершини веде дорога або сходинки)

    - скажіть, які асоціації викликає у вас цей малюнок.

    (відповіді дітей)

    Вихователь: Так, правильно це дорога знань.

    Скоро все ви підете в школу, і я ще раз хочу переконатися і перевірити чому ви навчилися. Ми знову пройдемося до нашої вершині по цій дорозі.

    1) На початку нашого шляху ми опрацюємо з числовим відрізком.

    1. Я назву числа, а ви перевірите, чи не пропустила я яке-небудь число:

    1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10 і т. Д.

    2. Назвіть число, наступне за числом 5, попереднє числа 8.

    3. Збільшіть число 6 на 2.

    4. Зменшіть число 7 на 3.

    5. Порахуйте числа від 10 до 1.

    У цьому завданні ми розібралися, можемо сміливо сказати, що ви молодці.

    2) Зараз ми спробуємо вирішувати завдання.

    Скільки частин у завдання.

    а) Мама поставила в вазу 3 троянди і 4 гвоздики. Скільки квітів вийшло в букеті?

    б) Ми купили в магазині 5 огірків і 3 помідори. Скільки всього овочів ми купили?

    в) Бабуся спекла 7 тістечок, 2 тістечок я пригостив одного. Скільки тістечок у мене залишилося?

    г) Міша поклав у кошик 5 яблук, а Маша підійшла і з'їла 1 яблуко. Скільки яблук залишилося в кошику?

    А це завдання на логіку:

    На березі дозріли 3 яблука, а на дубі 2. Скільки всього яблук дозріло на деревах?

    Вихователь: Хлопці ви дуже уважно слухали і тому відмінно впоралися із завданням.

    Чи не зівай на питання відповідай!

    1. Скільки вушок у 3 бабусь?

    2. Скільки лап у 2 собак?

    3. Скільки кутів у подушки?

    4. Скільки хвостів у 4 котів?

    5. Скільки носів у 3 слонів?

    6. Скільки спинок у 6 свинок?

    7. Скільки очей у 2 хлопців?

    8. Що важче 1 кг. заліза або 1 кг. вати?

    Молодці!

    Давайте згадаємо, які бувають математичні знаки (<,>, smile і розставимо їх правильно.

    (робота з цифрами на кулях).

    Вихователь: Молодці, а зараз ми відпочинемо.

    Фіз. хвилинка:

    Мишка виліз з барлогу

    Озирнувся на порозі (вправо, вліво)

    Потягнувся він зі сну

    До нас знову прийшла весна

    Щоб скоріше набрався сил

    Головою ведмідь крутить

    Нахилився взад-вперед

    Ось він по лісі йде

    Шукає Мишка корінці

    І трухляві пеньки

    У них їстівні личинки

    Для ведмедя витаминка

    (нахили правою рукою торкнулися лівої ступні і навпаки)

    Нарешті ведмідь наївся

    І на колоді сів.

    Вихователь: Хлопці, що таке геометрія? (це країна де живуть геометричні фігури).

    Я буду показувати картки, а ви будете відповідати.

    1 картка - точка, пряма лінія, крива, промінь.

    2 картка - горизонтальна, вертикальна, похила, замкнута, крива.

    3 картка - точка перетину, відрізок, ламана лінія і прямий кут, гострий, розгорнутий.

    5 картка - криві і ламані лінії.

    Вихователь: Ви впоралися із завданням!

    Молодці, а зараз Лариса розповість вірш.

    У наш час будинок побудувати і машиною управляти

    Перш нам потрібно математику покликати.

    У нашому житті сучасної -

    У роки мирної праці

    При розрахунках неодмінно математика потрібна

    Без неї перемог не буде, а перемога це ми

    Без неї Російським людям не пізнати своєї країни!

    Вихователь: А зараз ми хлопці повинні написати графічний диктант

    4 клітини вправо

    2 клітини вгору

    4 клітини вправо

    5 клітини вниз

    4 клітини вліво

    2 клітини вгору

    4 клітини вліво

    1 клітини вниз

    1 клітини вліво

    1 клітини вниз

    1 клітини вліво

    3 клітини вгору

    Що вийшло? Молодці!

    Вихователь: А зараз хлопці нам потрібно розшифрувати слова. Кожній літері відповідає результат арифметичної дії.

    Чи не зівай на питання відповідай!

    1. Скільки днів у тижні?

    2. Який сьогодні день тижня?

    3. Який день йде після четверга?

    4. Який день йде перед середовищем?

    5. Як називається 3-який день тижня?

    6. Які дні ми називаємо робочими?

    7. Як називаються вихідні дні?

    8. Назвіть 8 день тижня?

    Я вами пишаюся, ви розумниці!

    Вихователь: А зараз я хочу перевірити, чи знаєте ви склад чисел 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

    Це будинки, написаний номер будинку, а вам потрібно написати номер квартир.

    4

    1

    2

    3

    7

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    і т.д.

    Вихователь: Ну, ось хлопці всі завдання ми виконали, а зараз ми розмістимо ваші будинки біля підніжжя гори.

    Скажіть, а які асоціації у вас зараз виникають, дивлячись на цей малюнок.

    (Наше місто Мінеральні Води і гора Змійка)

    Вихователь: Молодці!