• Хід заняття.
  • Конспект НСД для старшої групи по пізнавальному розвитку «Земна куля - наш рідний дім»




    Дата конвертації14.08.2019
    Розмір7.05 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Шибаєва
    Конспект НСД для старшої групи по пізнавальному розвитку «Земна куля - наш рідний дім»

    Конспект НОД для старшей группы по познавательному развитию «Земной шар — наш дом родной»

    Мета заняття: розширювати знання дітей про планету Земля через ознайомлення з глобусом.

    завдання:

    освітні:

    познайомити дітей з глобусом, як моделлю Землі,

    • формувати елементарні знання і поняття про планету Земля.

    Розвиваючі:

    розвивати вміння спостерігати і аналізувати,

    розвивати мову, ввести в словниковий запас поняття «об'єкт», «макет»;

    • формувати вміння складати ціле з частин.

    виховні:

    • виховувати любов і дбайливе ставлення до нашої планети Земля.

    • виховувати вміння працювати в парі, допомагати іншим.

    Обладнання: ноутбук, відеофільм «Подорож крізь космос», глобус, дидактична гра «Екологічний світлофор», дошка із зображенням космосу, мольберт.

    Хід заняття.

    (Вихователь дзвонить в дзвіночок)

    В .: Мій дзвіночок, дзвенить - заливається

    І хлопці навколо збираються.

    Зібралися всі діти в коло

    Ти мій друг і я твій друг.

    Разом за руки візьмемося

    І один одному посміхнемося!

    -Хлопці, скажіть, в якому місті ми живемо?

    -Як називається країна, в якій ми живемо?

    -Ми пишаємося нашою країною, але на світі є й інші міста і країни, де живуть такі ж люди. І у всіх у нас є спільний дім. Якщо ви відгадаєте загадку, то дізнаєтеся, як він називається:

    Шарик блакитний,

    Будиночок наш рідний.

    Планета улюблена моя,

    Улюблена твоя,

    Називається ...

    (Земля)

    В .: З давніх часів люди мріяли дізнатися все про Землю. Хлопці, а що ви знаєте про планету Земля?

    -А хочете і ви більше дізнатися про нашу планету?

    -Для цього я запрошую вас в подорож. Звідки нашу планету видно найкраще? (Космос.)

    -Який транспорт ми виберемо? (Ракету)

    Вихователь запрошує дітей зайняти свої місця в «ракеті».

    швидше дітвора

    У шлях дорогу нам пора.

    -Зараз ми з вами полетимо на космічній ракеті. Зворотний отсчё т: 3 2 1 .Пуск!

    (Перегляд на екрані ноутбука відео - політ в космос).

    (Дошка, закрита шторкою відкривається, там зображення планет).

    - Ось ми і в космосі. Хто дізнався нашу планету і може її показати? Миша, покажи нашу планету? Ваня ти згоден з Мішею, чому?

    -Як ви дізналися, що це Земля?

    (На дошці виявляється конверт з листом, під зображенням НЛО)

    -Діти та тут лист. Хоте дізнатися, що в ньому? Костя допоможи прочитати його.

    «Добрі земляни!

    Нам потрібно ваша допомога. Наші фотографії із зображенням планети розпалися на шматочки. Допоможіть, будь ласка, нам їх зібрати і дізнатися що це за планета.

    Інопланетяни ».

    Дидактична гра: «Збери з частин» Робота по підгрупах з подальшою перевіркою один одного.

    Два конверта: -4 частини (команда з емблемою - зелена зірочка)

    -6 частин (команда з емблемою - червона зірочка)

    -Пропонуємо перевірити роботу один одного, поміняйте місцями. Катя як ти вважаєш, чи правильно зібрано. Женя, а ти як вважаєш?

    -Як називається зібрана планета? (Земля)

    (За правильну відповідь діти отримують подарунок, красиво упакована коробка з глобусом).

    -Возвращаемся в групу. Сідаємо в ракету. 3 2 1 повертаємося!

    (звучить музика)

    Запропонувати пройти за квадратний стіл.

    -Хлопці, а подарунок не простий. Вгадайте, що це:

    На нозі стоїть одній

    Крутить - крутить головою.

    Нам показує країни,

    Гори, річки, океани.

    (Глобус).

    -Глобус - це модель земної кулі, по якій можна побачити поверхню Землі і ті об'єкти, які на ній розташовані: вода, суша, гори, моря, океани, льодовики, пустелі ... Вивчаючи глобус, люди більше дізнаються про Землю.

    Які об'єкти зображені на глобусі?

    Космонавти називають Землю «Блакитний планетою»

    А тепер питання такої:

    Так чому ж блакитний

    Наш спільний дім,

    наш земну кулю.

    (Тому що, більшу частину поверхні Землі покриває вода.)

    Швидко покрутити глобус - створюється враження, що він блакитний.

    -Де перебувати вода на Землі?

    -Хлопці, які кольори ви бачите на глобусі?

    -Що означає жовтий колір? (пісок, пустеля)

    -Що означає зелений колір? (ліси, луки, степи)

    Коричневий? (гори)

    Білий? (лід)

    -Пропонуємо відпочити.

    Физкультминутка.

    Я буду показувати різнокольорові картки, а ви за допомогою жестів будите показувати, що цим кольором зображено на глобусі:

    -блакитний - хвилеподібні рухи;

    -зелёний - зображуємо ялинку;

    коричневий гори;

    білий - робимо зігріваючі руху;

    -жовтий - витираємо «піт» з чола.

    Експеримент «День-ніч»

    Дід. гра «Глобус»

    -Запрошуємо за стіл.

    -Хлопці вам потрібно по черзі акуратно обертати глобус і показувати об'єкти, зображені на глобусі, які вам зададуть.

    Швидко, швидко не зівай

    Шарик блакитний обертай,

    Раз. два, три ти нам (сушу, гори, річку) покажи!

    -Наша планета дуже красива, на ній живуть різні тварини, рослини.

    Що потрібно робити, щоб Земля залишалася такою ж красивою?

    (Необхідно навчитися берегти її і охороняти).

    Дидактична гра «Екологічний світлофор»

    -Запрошуємо пройти до мольберта.

    -На планеті Земля зустрічаються різні ситуації. Спробуємо визначити погані і хороші ситуації. Перед вами кола двох кольорів, якщо я покажу ситуацію шкідливу для планети, ви піднімаєте червону картку, а якщо хорошу для планети - піднімаєте зелену.

    На магнітну дошку позитивні знаки кріпляться навколо усміхненого земної кулі.

    -Так, з планетою слід звертатися так, щоб не завдавати їй шкоди. З дитинства потрібно її любити і вивчати.

    Підсумок.

    -Про що новому ви дізналися?

    -Що сподобалось?

    -Що було важко?

    Глобус хлопці корисно обертати

    Землю рідну краще, щоб знати.

    -Пропонуємо тим хлопцям, яким наша зустріч сподобалася і була цікавою, я пропоную взяти квітка і прикрасити планету.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД для старшої групи по пізнавальному розвитку «Земна куля - наш рідний дім»