• Хід заняття
  • Конспект НСД для старшої групи «Назустріч зіркам»




    Скачати 10.69 Kb.
    Дата конвертації13.01.2020
    Розмір10.69 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Басова
    Конспект НСД для старшої групи «Назустріч зіркам»

    Конспект НСД для старшої групи: "Назустріч зіркам"

    Мета: закріплення знань дітей по лексичної теми «Космос».

    Освітня завдання: сформувати уявлення дітей про космос, всесвіт, зірки; познайомити з новими невідомими для дитячого словника словами.

    Виховна задача: виховувати в дітях почуття прекрасного до навколишнього світу.

    Мовна завдання: розвивати, збагачувати і активізувати дитячий словник.

    Оздоровча завдання: прищеплювати дітям здоровий спосіб життя і почуття безпеки за своє життя.

    Трудова завдання: формувати в дітей навички надання посильної допомоги дорослому (під час подорожі).

    Матеріали до НСД: ілюстрації, макети землі, інших планет, макети зірок.

    Словникова робота: космос, планета Земля, пригода, подорож, повітряна куля, всесвіт, комета, орбіта, супутники, астероїди, зірки, зоряна лабораторія, сузір'я «малої ведмедиці», фази Місяця, планети: Земля, Марс, Меркурій, Юпітер і т . д.

    Методичні прийоми:

    - комунікація: бесіда з досліджуваної теми;

    -соціалізація: дидактична гра «На зустріч зірок»;

    -комунікації: продовження бесіди по темі;

    -технічні засоби навчання: робота на комп'ютері з підгрупою;

    -здоров'я: фізкультурна хвилинка «летимо в космос», гімнастика для очей «Обведи очима по стрелочкам сузір'я мала ведмедиця;

    -аналіз НСД: міркування дітей і героя Незнайки (ділимося отриманими знаннями);

    -заохочення хлопців за активну участь.

    Хід заняття:

    (Організація дітей перед початком заняття)

    Вос-ль: Доброго дня, хлопці! Зараз я загадаю вам загадку, а ви її спробуйте відгадати?

    загадка:

    По темному небі розсипаний горошок

    Кольоровий карамелі з цукрової крихти,

    І тільки тоді, коли ранок настане,

    Вся карамель та раптово розтане

    Вос-ль: Правильно, зірки! А це означає, що сьогодні ми з вами поговоримо про зірок! Давайте разом підійдемо до вікна і розглянемо зірки на небі!

    Діти: Давайте!

    Вос-ль: Хлопці, вам, що-небудь відомо на цьому небі?

    Діти: Якісь жовті точки? Схожі на зірки.

    Вос-ль: Для того щоб зрозуміти і розібратися в цьому небі, я пропоную відправитися в невелику подорож «Зоряну лабораторію», а відправимося ми туди на «космічному кораблі», тож в шлях, все приготувалися?

    Діти: Так!

    Вос-ль: Тоді, 3, 2, 1, пуск, поїхали!

    (Сюрпризний момент «Зоряна лабораторія»)

    Вос-ль: Ну, ось, хлопці, ми й опинилися в «Зоряною лабораторії», подивіться, як тут красиво! А скільки зірок і планет! Хто мені скаже, на якій планеті ми з вами живемо?

    Діти: Земля!

    Вос-ль: Хлопці, може хтось із вас пам'ятає назву цих планет?

    Діти: Земля, Марс, Венера і т. Д.

    Вос-ль: Хлопці слово «планета» по-грецьки означає «блукаюча». А як, Линар, ти здогадався, що це земля? (те ж саме з ін. планетами).

    Діти: Вона кругла велика, блакитного кольору.

    Вос-ль: Крім планет, в Сонячній системі є і ін. Космічні тіла. Це супутники, астероїди, комети. Камілла повтори ще раз? Арсеній? Рамазан? Молодці, запам'ятали?

    Діти: Так!

    Вос-ль: Якщо планети обертаються навколо сонця, то супутники обертаються навколо самих планет. Супутники є у всіх планет, крім Меркурія і Венери. Один із супутників ви добре знаєте і часто бачите на небі у вечірній час доби?

    Діти: Це - Місяць!

    (Дослідно-дослідна діяльність)

    Вос-ль: Хлопці, У міру того, як Місяць рухається навколо Землі, вона постає перед нами в різних формах. Вчені називають їх фазами Місяця! Повторили, Гульшат? Тимур? А щоб дізнатися, чому фази Місяця змінюються, ми проведемо з вами досвід. Перед вами, хлопці, макет сонця, поруч планета земля, а позаду супутник Місяць. Коли Земля обертається навколо сонця, відбувається затемнення Місяця, т. Е. В залежності від того, яка частина Місяця освітлена, та фаза і настає: прибуває, повна або спадна! Линар, перерахували ще раз фази Місяця?

    Діти: прибуває, повна або спадна

    Вос-ль: Подивіться на небо. Як багато зірок! Все гостренькі-гостренькі, точно в темному куполі голкою прокололи крихітні дірочки, за якими газ. Зірки різні, серед них є великі і маленькі, блакитні і жовтуваті, самотні і присутні купками, про ці купки кажуть «сузір'я»! Хлопці, давайте ще раз разом повторимо «сузір'я»!

    Діти: «сузір'я»!

    Вос-ль: Молодці! Ось так само, як ми зараз дивимося на наше нічне зоряне небо, дивилися на нього люди тисячі років тому! Хлопці, скажіть мені, будь ласка, а для чого нам потрібні зірки? Хто як думає?

    Діти: Щоб небо красиве було! Щоб темно не було.

    Вос-ль: Хлопці, зірки і небо замінювало людям і компас, і годинник, і календар, за зірками знаходили напрямок подорожні. У зірок запитували, чи скоро ранок. За зірками визначали, коли прийде весна! Небо було потрібно людині завжди і в усьому! Люди дивилися на нього довго, дивилися мов зачаровані, милувалися, дивувалися і думали, думали! Стародавні люди залишили нам багато казок про зірок. Ось бачите сім яскравих зірок? Що вони нагадують?

    Діти: Каструлю! Ковшик!

    Вос-ль: Хлопці, послухайте одну дуже красиву легенду: У стародавньому Китаї це сузір'я так і називали «Пе-ТЕУ», що означає «каструля» або «ківш» У середній Азії, де було багато коней, про ці зірки говорили: « кінь на прив'язі », а в наших місцях її називали« Великою ведмедицею »! Звичайно, ведмідь і ківш мало схожі один на одного. Але це тільки тому, Що у ведмедя короткий хвіст. У казці все можна зробити. І древні греки придумали таку казку: «Правил колись країною Аркадією цар Лаокоон. У нього була дочка Каллісто. Вона була гарніше всіх дівчат на світі. Поруч з нею померкла навіть краса чудової з богинь, Гери. І тоді богиня розсердилася на суперницю, Гера могла як чарівниця, зробити все, що захоче. І задумала вона перетворити прекрасну Каллісто на потворну ведмедицю. Хотів заступитися за беззахисну дівчину чоловік Гери - всемогутній бог Зевс, та не встиг. Бачить - Каллісто вже немає. Ходить замість неї, похнюпивши голову, волохатий противний звір. Шкода стало Зевсу красуню. Взяв він ведмедицю за хвіст і потяг на небо. Тягнув довго, з усієї сили, і тому хвіст у ведмедиці витягнувся. Дотягне до неба, Зевс перетворив потворну довгохвосту ведмедицю в яскраве сузір'я. Люди з тих пір милуються їм щоночі, і, милуючись, згадують прекрасну юну Каллісто ».

    Вос-ль: Ось така легенда сподобалася вона вам?

    Діти: Так! Шкода Каллісто!

    (Сюрпризний момент, стукають у вікно, Незнайка з Місяця повернувся)

    Вос-ль: Цікаво, хто це? Хлопці давайте подивимося?

    Нез-ка: Доброго дня, а куди це мене занесло? Це планета Земля?

    Діти: Так!

    Нез-ка: А в яку країну я потрапив?

    Діти: Росію!

    Нез-ка: А в яку Республіку?

    Діти: Республіку Хакасії!

    Нез-ка: Цікаво, і в який же місто?

    Діти: м Сорськ! В дитячий садок!

    Нез-ка: І все-то вони знають, а ви мене впізнали?

    Діти: (в подиві)

    Нез-ка: Це я Незнайка, ви мене не впізнали? Це тому що я скафандр одягнув (надягає свій капелюх). А тепер дізналися?

    Діти: Так!

    Вос-ль: Незнайка, а звідки ти до нас прийшов?

    Нез-ка: Чи не прийшов, а прилетів! Он моя ракета на балконі залишилася, я в космос літав, Місяць бачив!

    Вос-ль: Цікаво, тоді поділися мені і хлопцям своїми враженнями?

    (Незнайка дістає свій фотоапарат і каже)

    Нез-ка: Хлопці, мені так сподобалося на Місяці, що я вирішив сфотографувати це все на фотоапарат!

    Вос-ль: Давайте подивимося ці фотографії? Незнайка, а тепер ти нам поясни, що ти хотів нам показати на кожному знімку? Хлопці, а ви уважно слухайте Незнайку!

    (Розповідь героя по картинках)

    Вос-ль: Молодець, Незнайко! Про що нам тільки що розповів Незнайка? А тепер спробує розповісти цю ж історію Аліна?

    Хлопці, а тепер давайте подумаємо і скажемо, чий розповідь вам сподобався найбільше? Хто з хлопців не пропустив не одного пропозиції? Чий розповідь був ближче всіх схожий на Незнайки?

    Вос-ль: Я з вами згодна!

    Нез-ка: А з вами весело і цікаво, хлопці, шкода з вами розставатися, але мені пора вирушати до інших дітлахам, їм же треба розповісти, що я бачив на Місяці! Мені дуже сподобалося, як ви переказали моя розповідь, і я хочу пригостити вас частуваннями, які я привіз з Місяця! до нових зустрічей, хлопці!

    Вос-ль: Досвіданія, Незнайко! Прилітай до нас ще в гості!

    Хлопці, нам пора повертатися в групу.

    Вибірковий аналіз (питання-відповідь):

    1. Дарина, про що ми сьогодні з вами розмовляли? (про зірки і планети)

    2. Саша, скажи мені, будь ласка, що нового ти для себе дізнався? (нові зірки, планети, Місяць)

    3. Юля, які нові слова ти сьогодні почула? (супутник, космічний корабель, планета Меркурій)

    4. Артем, а що ти можеш розповісти нам про сузір'ї Велика ведмедиця? (красива легенда)

    5. Даша, а що тобі найбільше сподобалося на сьогоднішньому занятті? (Незнайка, подорож, Куди Місяць ховається)

    Вос-ль: На цьому наше заняття підійшло до кінця, всім спасибі, мені дуже сподобалося, як ви працювали!



    Скачати 10.69 Kb.