Конспект НСД для дітей 5-6 років по темі «Число і цифра 4»




Дата конвертації10.11.2019
Розмір4.64 Kb.
ТипТемочка

Анна Данилова
Конспект НСД для дітей 5-6 років по темі «Число і цифра 4»

Тема: «Число і цифра 4»

Мета: Знайомити з числом і цифрою 4. Вчити обводити по точкам цифру 4. Закріплювати навичку перерахунку предметів незалежно від переміщення і розташування в просторі. Вчити сприймати кількість за допомогою слухового, рухового, тактильного аналізатора.

завдання

Освітні: Знайомити з числом і цифрою 4. Вчити обводити по точкам цифру 4. Закріплювати навичку перерахунку предметів незалежно від переміщення і розташування в просторі. Вчити сприймати кількість за допомогою слухового, рухового, тактильного аналізатора.

Корекційно-розвиваючі: Створювати умови для розвитку зорового сприйняття, збільшення обсягу пам'яті, розумових операцій, зв'язного мовлення з опорою на наочність. Збагачувати словниковий запас. Розвивати дрібну моторику при виконанні різних завдань.

Виховні: Виховувати впевненість у своїх силах при роботі біля дошки; самостійність і посидючість при виконанні графічних завдань; розвивати вміння діяти за інструкцією.

Демонстраційний матеріал: малюнки-зразки, демонстраційна магнітна цифра 4, магнітні цифри, магнітні набори: яблука і груші, зайці і морквини, геометричні фігури, музичний молоточок, рахункові палички, розрізні картинки цифр 1, 2, 3, 4.

Роздатковий матеріал: зошит, кольорові олівці, завдання на аркушах.

хід заняття

Організаційний момент (біля дошки)

Гра «Розрізна картинка»

Педагог викликає дітей і вони збирають розрізні картинки «Цифри 1, 2, 3, 4», маючи в своєму розпорядженні на дошці цифри по порядку.

Основна частина

Педагог прикріплює на дошку демонстраційну цифру 4.

-Яка цифра зображена на малюнку?

-Покажи на пальцях число 4.

бесіда

Педагог виставляє на магнітну дошку магнітні фігурки зайців.

-Посчітайте зайців. (Діти вважають)

-Скільки зайців ви порахували? (4)

-Який цифрою ми позначимо чотирьох зайців? (Цифрою 4)

Педагог виставляє на дошку числовий ряд від 1 до 5.

-Це числовий ряд.

-Тут живуть цифри від 1 до 5.

-Посчітаем разом від 1 до 5 і навпаки від 5 до 1. (Діти вважають разом з педагогом)

-Після якої цифри стоїть цифра 4? (Після цифри 3)

Гра «Порахуй»

• Діти по черзі виходять до дошки і вважають: морквини, груші, яблука, кола, трикутники, квадрати. І називають підсумкове число.

Гра зі рахунковими паличками «Побудуй цифру 4»

Педагог на магнітній дошці виставляє 4 магнітні рахункові палички.

• Сильні діти на місці викладають цифру 4.

• Слабкі діти по черзі викладають цифру 4 на магнітній дошці за допомогою педагога

-На що схожа цифра 4? (На перевернутий догори ногами стілець)

Гра у дошки «Музичний молоточок» (біля дошки)

• Педагог викликає до дошки по черзі дітей і просить їх на слух порахувати, скільки разів стукне молоточок (рахунок в межах 4).

Гра «Доторкнися і порахуй!» (Біля дошки)

• Педагог викликає дитини до дошки, дитина повертається спиною, педагог стосується його плеча, а дитина повинна порахувати, скільки разів до нього торкнувся педагог.

Физкультминутка

Педагог виставляє на дошку магнітну фігуру Буратіно.

-Буратіно потягнувся, (Підтягуватися, встати на носочки)

-Раз - нагнувся, два - нагнувся, (нахили вправо, вліво)

-Руки в сторони розвів, (руки в сторони)

-Ключік, видно, не знайшов. (Кистями рук повертати)

-Щоб ключик нам дістати, (поплескати над головою руками)

-Потрібно на носочки встати. (Встати на носочки, руки вгору)

Гра «Якщо почуєш слово« чотири »

-Хлопаем в долоні, коли прозвучить слово «чотири».

Педагог вважає меблі: два дивана, три стільці, чотири ліжка, одна табуретка, три столи, чотири стільці, дві полиці, три шафи, чотири полки.

Робота в зошиті

• робочий зошит з серії Сонячні сходинки «Математика малюкам» 2 ч., Стор 8

підсумок заняття

Яке число ми сьогодні з вами вивчали? (Число 4)

-Покажи число 4 на пальцях.

-Який цифрою на листі ми позначаємо число 4? (Цифрою 4)