Конспект музичного заняття «Подорож в музичне королівство» для дітей старшого дошкільного віку




Дата конвертації12.01.2020
Розмір5.34 Kb.
ТипТемочка

Наталія Романова
Конспект музичного заняття «Подорож в музичне королівство» для дітей старшого дошкільного віку

Мета: закріплення вивченого матеріалу з основ музичної грамоти.

завдання:

- Виявити вміння розрізняти характер музики одного жанру і вміння визначати жанр музики (марш, пісня, танець)

- Виявити вміння передавати ритмічну пульсацію.

- Виявити навик виразного співу знайомої пісні.

- Виявити навик виразного виконання знайомої музично-ритмічної композиції.

- Перевірити почуття ритму і тембрових слух.

- Виявити почуття ансамблю: вміння разом починати і закінчувати виконання музичного твору (пісня, танець, гра на музичних інструментах, витримувати паузи.

- Робити щеплення любов до музики, інтерес до театрального мистецтва.

устаткування:

Конспект музыкального занятия «Путешествие в музыкальное королевство» для детей старшего дошкольного возраста

Конусні ляльки, "королівський замок" (музична ширмочка ", дитячі музичні інструменти, мультимедійна апаратура для показу слайдів, фонограми.

Музичний репертуар: "Райдужна пісенька", марші: Прокоф'єва, Свиридова, Римського-Корсакова. Шостаковича, танці: полька, полонез, вальс, краков'як, Камаринская

Хід заняття:

М. Р.: Пора нам займатися?

Діти: Так, так, так!

М. Р.: Ми будемо все старатися?

Діти: Так само як завжди

М. Р.: Будемо танцювати і пісні співати,

Прошу хлопці, Вас за мною повторювати ...

М. Р. показує руху (кавирялочка, хлопки, шльопанці) діти повторюють.

М. Р.: Хлопці, сьогодні ми вирушимо в музичне королівство! Щоб дістатися до замку, нам необхідно розігріти наші м'язи і зробити розминку.

Діти виконують по показу педагога «хороводна крок» «Приставний крок». крок з прискоренням в парах

Звучить чарівна музика. М. Р. пропонує на носочках підійти до ширмочку. яка поки накрита напівпрозорою тканиною.

М. Р.: Здається, ми знайшли замок музичного королівства (на ширмочку нотний стан і всі сім нот) Хто згадає, як називається будинок, де живуть ноти? Скільки лінійок в нотному стані? Скільки нот в музичній палітрі? Давайте їх заспіваємо. (Співають гамму.)

Ширмочка відкривається - сім ноток (пажі королівства) А якими бувають музичні звуки? (Тихі - гучні, високі - низькі, довгі і короткі) Покажіть, будь ласка, на нотному стані, де низькі звуки? Де високі?

А чому одні ноти з хвостиками, а інші без?

Давайте все перетворимося в чарівників і будемо перетворювати прості слова в чарівні.

Музично-дидактична гра «Ритмічні перетворення»

Звучить бадьора музика. Із замку з'являється Король МАРШ

М. Р.: Може нам звучить музика підкаже? Як звуть нашого музичного короля? (Пропонується ще уривок маршу, відмінний від першого)

Діти рухаються відповідно до кожного уривком (як олов'яні солдатики. Війська на параді, коники)

Звучить мелодія пісні «Мамочка улюблена»

М. Р.: Знову якась - то музика звучить. Вам вона, бува, не знайома?

З'являється Королева Пісня

М. Р. (як ніби за Королеву) Перш ніж співати пісню ... Що ми повинні з Вами зробити?

Звичайно! Розігріти шийку, розспіватися ...

Виспівування Вправа на дихання Артикуляційна гімнастика: «моторчики»

Вокальні вправи: «ми-и-я, а, а" Вправи на дикцію і артикуляцію: «їхав грека через річку»

М. Р.: Хлопці, а зараз ми з вами згадаємо мелодію пісні на склад «так». (Закритим ротом і т. Д.) А, тепер співаємо зі словами, чітко промовляючи слова, і не забуваємо, що ритм пісні в приспіві змінюється (Виконання пісні)

М. Р.: Хлопці, ви чуєте, музика звучить? Що це за музика?

З'являється Принц Танець

М. Р.: (за принца) Що ви знаєте про танці?

Діти розповідають про польці, вальсі, в парах показують принцу добре знайомі руху.

М. Р.: А що ви знаєте про російській танці? (Діти показують принцу руху російських народних танців, розбирають інструменти, грають російську народну мелодію)

Музично-дидактична гра "Чия музика?"

М. Р.: Жителі музичного королівства дуже задоволені. що ви багато про них знаєте і обіцяють до вас прийти в гості. а можливо. навіть і оселитися в музичному куточку. А зараз будемо з ними прощатися!

Діти пропевают "До побачення" на мелодії. під які з'являлися Король Марш. Королева Пісня, Принц Танець і пажі.

Заняття закінчено. Через два-три місяці проводиться другу подорож на іншому музичному матеріалі

Театр і ширмочка через деякий час переноситься в музичний куточок.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект музичного заняття «Подорож в музичне королівство» для дітей старшого дошкільного віку