Конспект: «Ми іграшками граємо, і вірші про них читаємо - про іграшки багато знаємо».




Дата конвертації20.11.2018
Розмір7.19 Kb.
ТипТемочка

ЛЯШКО ТЕТЯНА
Конспект заняття «Ми іграшками граємо, і вірші про них читаємо - про іграшки багато знаємо»

Конспект НСД за підсумками роботи 2016-2017 «Ми іграшками граємо, і вірші про них читаємо - про іграшки багато знаємо».

цілі:

Вчити складати прості речення з словосполучень; продовжувати вчити розгадувати загадки;

Розвивати у дітей пізнавальний інтерес, інтелектуальну активність, розвивати загальну моторику, слухову увагу, пам'ять, зорове сприйняття;

Використання здоров'я зберігаючих технологій;

Виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

Використовувані матеріали: мішок, іграшки: заєць, ведмідь, слон, бичок, конячка, м'ячики, мильні бульбашки; доріжка здоров'я.

Організаційний момент:

Давайте з вами привітаємося.

Привіт, долоньки. Хлоп - хлоп - хлоп.

Привіт, ніжки. Топ - топ - топ.

Привіт, щічки. Плюх - плюх - плюх.

Пухкенькі щічки. Плюх - плюх - плюх.

Привіт, губки. Чмок - чмок - чмок.

Привіт, зубки. Клац - клац - клац.

Здрастуй, мій носик. Біп - біп - біп.

Привіт, гості. Привіт!

Основна частина:

Вихователь: Хлопці, коли я йшла на роботу знайшла мішок з іграшками, напевно, хто втратив? Ви не знаєте хто? (відповіді дітей «Ні»). Подивіться, який чудовий мішечок, він не простий, а чарівний. А ось що там всередині, вам треба вгадати, щоб господаря мішка відшукати? Потрібно уважно слухати і відгадати загадки.

1. Чотири копитця,

Строкаті усі боки,

Схожий на корову,

Але немає молока!

Діти: Бик.

Вихователь: правильно бичок смоляний бочок. А як кричить бичок «Му-му». Хлопці допоможіть мені згадати вірш «Бичок». (Діти розповідають вірш А. Барто "Бичок").

Йде бичок, хитається

Зітхає: на ходу:

-Ох, дошка кінчається!

Зараз я впаду!

Хлопці давайте ми з вами покажемо, як ходить бичок. (Ходьба по доріжці здоров'я, з імітацією рухів).

2. Вихователь: Вона струнка і красива,

У неї густа грива.

І кричить вона «і-го-го»

Хто дізнався з вас її? ...

- Правильно, це конячка. Подивіться, яка у мене конячка. Красива? Велика вона чи маленька?

А віршик знаємо про конячку?

Діти: Так

- Давайте прочитаємо цей вірш А. Барто «Конячка».

Я люблю свою конячку,

Зачешу їй шерстку гладко,

Гребінцем пригладжено хвостик

І верхи поїду в гості.

Вихователь: Як ви думаєте у нашій конячки хороший господар? (відповіді дітей)

3. Вихователь: Ось ще одна загадка.

Він взимку в барлозі спить,

Потихеньку хропе,

А прокинеться, ну ревти,

Як звуть його?

Діти: Ведмідь.

Правильно, ведмедик. Подивіться, який він гарний. Великий або маленький? А про ведмедика знаємо віршик? Давайте прочитаємо А. Барто «Мишка».

Упустили ведмедика на підлогу,

Відірвали ведмедику лапу.

Все одно його не кину -

Тому що він хороший.

Физминутку:

У оленя будинок великий (складаємо руками над головою дах будинку)

Він дивиться в своє вікно (показуємо руками перед собою квадратне вікно або одну руку кладемо горизонтально, а іншу ставимо на неї і підпираємо кулаком щоку)

Заєць лісом біжить (зображуємо біг на місці)

У двері до нього стукає (зображуємо стукіт кулаком в двері)

Тук-тук! (стукаємо правою ногою в підлогу)

Двері відкрий! (відкриваємо двері)

Там в лісі ... (показуємо великим пальцем за плече)

Мисливець злий! (зображуємо руками рушницю)

Швидко двері відкривай, (робимо жест - махаємо долонею до себе)

Лапу мені давай! (виставляємо руку вперед долонею назовні)

4. Довгі вуха, зветься косою,

Дуже боїться бути спійманий лисицею,

Скаче, петляє, але це не танець,

Так тікає від хижаків.

Діти: Заєць

Вихователь: Правильно, це зайка. Подивіться, який він гарний. Які вушка у зайчика? А хвостик? Зайчик великий або маленький? З чого зробили зайчика? Хлопці ну щось зайка наш не важив, вушка свої від печалі повісив. А давайте його розвеселимо, розповімо йому вірш А. Барто «Зайка». (Діти розповідають вірш А. Барто «Зайка»). Хлопці зайка все одно сумує, а може ми, з ним пограємо.

Гра «Зайченя-маленький».

Хлопці зайка наш повеселішав з вами поряд присів. Наступна загадка.

5. Він сурмить, як паровоз,

Між очей має хвіст.

Сірий і величезний він.

Здогадалися? Це ...

Діти: слон.

Вихователь: Хлопці скажіть, як називається ніс у слона? (Відповіді дітей Хобот) Хобот у слона довгий або короткий? А які у слона вуха? А що довше хвіст або хобот? Хлопці давайте прочитаємо вірш «Слон».

Спати пора! Заснув бичок,

Ліг в коробку на бочок.

Сонний ведмедик ліг в ліжко,

Тільки слон не хоче спати.

Головою хитає слон,

Він слонисі шле уклін.

Хлопці у нас залишилася одна не розгадана загадка.

6. Дзвінкий, гучний і стрибучий

Відлітає аж за хмари

І на радість дітворі

Дзвінко скаче у дворі.

Діти: м'яч

Вихователь: Хлопці, а у нас в запасі залишилося ще одне вірш А. Барто «М'ячик»

Наша Таня громко плачет:

Впустила в річку м'ячик.

- Тихіше, Танечка, не плач:

Чи не потоне в річці м'яч.

Якого кольору? Який за формою? Великий або маленький? З чого він зроблений? (з гуми) Як з ним можна грати? (можна передати один одному, кидати наверх, ловити, котити).

- Хлопці ось ми з вами і вгадали всі загадки, ближче стали ми до розгадки. Хто за дверима там ридає, хто з вас його дізнається.

Заходить клоун і загадує загадку.

Клоун: Я жонглюю м'ячами,

За канату проходжу.

Щовечора я з друзями

На арені проводжу.

Мій костюм мені не по росту.

Я і сумний, і смішний.

Я смішу дітей і дорослих.

Ну, так хто ж я такий?

Діти: клоун.

Клоун: Хлопці я йшов до вас в гості і хотів показати вам невелике уявлення, але втратив свій мішок.

Вихователь: Чи не переймайся клоун сміливець, бешкетник, веселун. Ми знайшли твій мішок. Але за це ти нам повинен показати невеличку виставу, всім на подив.

Клоун: жонглює з м'ячами, надуває мильні бульбашки.