Конспект логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення. Складання описового оповідання з попередньої картини «Не боїмося морозу»




Скачати 11.91 Kb.
Дата конвертації30.12.2018
Розмір11.91 Kb.
ТипТемочка

Аріна Антонова
Конспект логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення. Складання описового оповідання з попередньої картини «Не боїмося морозу»

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

«Дитячий садок« Берізка »

Конспект логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення.

Тема: Складання описового оповідання з попередньої картини «Не боїмося морозу».

(Підготовча група)

підготувала:

Антонова А. Е., вчитель-логопед

м Переславль-Залеський, 2016

Мета: Розвиток зв'язного мовлення, через складання описового оповідання з попередньої картини.

завдання:

1. Корекційні

- автоматизувати поставлені звуки [Р] в словах, словосполученнях, фразах і зв'язного мовлення;

- домагатися чіткого проголошення слів, словосполучень, фраз, розповіді;

- вчити підбирати слова на заданий звук;

- формувати у дітей навички цілеспрямованого сприйняття змісту сюжетних картин;

2. Розвиваючі

- розвивати зорове, слухове увагу і сприйняття;

- розвивати вміння слухати віршовану мова;

- закріплювати і розширювати словниковий запас дітей на тему «Зима» словами - діями (що роблять? Що зробили? Що будуть робити, словами - ознаками (який? Яка? Які);

- розвивати вміння виробити важливі деталі із загальної картини;

- розвивати загальну моторику, дихання;

- спонукати використовувати в мовленні поширені пропозиції, правильно узгоджувати члени речення;

- вправляти в впізнаванні предметів по їх короткого опису;

- вчити послідовно вибудовувати хід подій і складати зв'язний, граматично правильний розповідь по сюжетній картині «Не боїмося морозу»;

3. Виховні

- формувати позитивний настрій на заняття;

- формувати доброзичливе ставлення один до одного і оточуючих;

- виховувати культуру мовного спілкування;

- виховувати вміння контролювати свою промову;

- виховувати вміння слухати розповіді один одного;

- виховувати вміння аналізувати свою роботу, і виділення можливих труднощів.

Устаткування і матеріали: картини зими (природа, будинки, зимові забави, музика (Чайковський «Зимові мрії», указка, пропуск (за кількістю дітей, розмальовки ( «Зима-Зима»).

Попередня робота: постановка і автоматизація звуку [Р] в складах, словах, пропозиціях і зв'язного мовлення. Повторення лексичної теми «Зима»

Хід заняття:

Організаційний момент:

У залі розвішані картини на тему «Зима». Діти входять в зал.

Учитель-логопед:

(Промовляння спільно з дітьми)

Станьмо поряд, один до одного,

Скажімо «Здрастуйте!» Гостям.

Нам вітатися не лінь:

Всім «Привіт!» І «Добрий день!»,

Якщо кожен посміхнеться -

Утро доброе почнеться.

- Добрий ранок!

Учитель-логопед: Сьогодні в нашому дитячому саду відкрилася виставка, і я запрошую вас, її відвідати (звучить музика «Зимові мрії»).

Поки звучить музика діти і вчитель-логопед ходять по виставці і розглядають картини.

Учитель-логопед:

І ось зима, білим - біло,

Навколо замети намело,

Наче білим хутром,

Земля одягнена снігом.

І іній на берізках,

Як святкові блискітки ...

Учитель-логопед: Яка пора року відображене на цих картинах?

Діти: На картинах зображено зима.

Учитель-логопед: Як ви здогадалися, що це зима?

Діти: На картинах зображено хуртовина, сніг, лід, люди одягнені в теплий одяг, іній, замет, заметіль і т. Д.

Учитель-логопед: А яка зима буває?

Діти: Зима буває чарівна, красива, сніжна, довга, біла, морозна, холодна.

Учитель-логопед: Яку назву можна дати цій виставці?

Діти: «Зима», «Зимові забави», «Зима-зима», «Мереживна краса».

«Договори»

Учитель-логопед: Ви так багато сказали про зиму, її прикмети. Мені теж захотілося розповісти про неї, але вам потрібно буде здогадатися, про що я хочу сказати! Вам потрібно буде згадати всі красиві слова, що ми про зиму сказали.

1. Сніг на деревах який?

Діти: білий, пухнастий, м'який.

2. Небо замой яке?

Діти: темне, сіре.

3. Повітря в лісі який?

Діти: свіжий, морозний.

4. Сніговика зі снігу діти зліпили якого?

Діти: красивого, великого, високого, снігового.

5. Кучугури після хуртовини які?

Діти: великі, високі, глибокі, величезні.

6. Гірка у тата яка?

Діти: крижана, велика, висока, стрімка, сніжна.

7. Діти на ковзанці які?

Діти: веселі, радісні, задоволені.

8. Сніжинки з неба падають які?

Діти: мереживні, маленькі, красиві, легкі.

«Експерт»

Учитель-логопед: Молодці! Скільки гарних слів ми згадали.

Учитель-логопед: На виставку найперший приходить експерт.

Ви, знаєте, хто такий експерт?

Діти: Це людина, яка все знає про картинах: хто художник, що намальовано і як було намальовано.

Учитель-логопед: І у нас на виставці будуть експерти. Як ви думаєте хто? Діти: Ми!

Учитель-логопед: У експерта обов'язково повинен бути пропуск на будь-яку виставку. І на нашій виставці теж потрібен пропуск (видаються дітям пропуску). А указка у нас буде одна на всіх. У кого вона в руках, той і буде говорити.

«Лупа»

Учитель-логопед: І перше завдання буде робота з цією картиною ( «Не боїмося морозу»).

А нашим гостям буде дуже цікаво почути вашу експертну оцінку, розповідь, про цю картину.

Учитель-логопед просить дітей присісти на стільчики біля картини.

Перш ніж гостям розповідати про картину її треба уважно розглянути. А щоб це добре зробити у мене є невеликі помічниці. Це лупи.

Що робить лупа?

Діти: Лупа збільшує предмети

Учитель-логопед: Кого ми побачили на картині?

Діти: На картині є дівчинка, хлопчик, ворона.

Учитель-логопед: У всіх є імена, давайте і цим хлопцям придумаємо ім'я. Тільки буде одна умова, імена повинні починатися на твердий звук [Р]

Діти: Рома, Роза, Раїса, Роберт.

Учитель-логопед: Ми розділили картину на частини: дівчинка «Ім'я», хлопчики «Ім'я» і «Ім'я», ворона. Хто буде розповідати про дівчинку «Ім'я», хто про хлопчиків «Ім'я» і «Ім'я», хто про ворону?

Діти: Я розповім про ворону; я розповім про дівчинку «Ім'я»; я розповім про хлопчиків «Ім'я і Ім'я».

Учитель-логопед: А тепер за допомогою лупи потрібно буде докладніше розповісти про свою частину. Тільки не забувайте, що говоримо ми повними красивими пропозиціями. І уважно слухаємо свого колегу - експерта. Потім ми зможемо щось додати, то що іншого упустив. Учитель-логопед викликає дітей по черзі до картини, де вони докладно описують ту частину, яку вибрали.

Навідні запитання:

1. Хто зображений на картині? (На картині зображена дівчинка ІМ'Я)

2. Як одягнений дитина? (ІМ'Я одягнена, в теплий зимовий одяг)

3. Який одяг на ІМ'Я? (На голові у ІМ'Я одягнена тепла червона шапка з хутром рожевого кольору. На ній красива синя шубка і нові червоні чоботи. На річках теплі червоні рукавиці)

4. Що робить ІМ'Я? (ІМ'Я на зелених санках їде з високої гірки)

5. Який настрій у ІМ'Я? (ІМ'Я дуже радісна)

1. Хто зображений на картині? (На картині зображені два хлопчика ІМ'Я та ІМ'Я)

2. Як одягнені ІМ'Я та ІМ'Я? (ІМ'Я одягнений в теплу синю шапку і фіолетове пальто, а ІМ'Я в смугасту шапку і зелене пальто. На руках у хлопців теплі рукавиці)

3. Що робить ІМ'Я та ІМ'Я? (ІМ'Я залишив відро зі снігом, а ІМ'Я дерев'яні санки з ведмедиком і почали будувати снігову фортецю)

4. Який настрій у ІМ'Я та ІМ'Я? (ІМ'Я та ІМ'Я дуже веселі і задоволені, що на вулиці багато снігу)

1. Хто зображений на картині? (На картині зображена ворона)

2. Де сидить ворона? (Ворона сидить на великий ялинової гілці, яка покрита снігом)

3. Що робить ворона? (Ворона клює червону і дуже смачну горобину)

Учитель-логопед: Молодці! Ви такі спостережні.

Я думаю нам потрібно трохи відпочити. Давайте уявимо, що ми потрапили в цей парк. Закрийте очі. У парку холодно, йде сніг, багато ялинок. Ялинові гілочки пахнуть свіжістю, морозом. Зробіть глибокий вдих носом, а тепер видих ротом. І ще раз.

Молодці! А тепер розповімо, де ми були.

Учитель-логопед промовляє спільно з дітьми фізкультхвилинки.

Рано вранці в парк ходили,

Там сніговика ліпили,

А потім з гори котилися,

І раділи також пустували.

У Таню кинули сніжком,

У Вову кинули сніжком,

У Мишу кинули сніжком -

Вийшов сніжний ком!

Холодно гуляти взимку -

Побіжимо скоріше додому.

ходьба на місці,

руками описуємо фігуру сніговика,

хвилеподібні рухи руками,

стрибки на місці.

ліпимо сніжки і кидаємо,

малюємо коло

потираємо плечі

біг на місці

Діти повертаються на свої місця.

Учитель-логопед: У вас вийшли короткі цікаві розповіді у кожного. Нам як експертам потрібно з'єднати всі маленькі розповіді в один красивий і великий розповідь.

Хто спробує першим розповісти про цю картину повністю? (Діти по черзі виходять і розповідають про картину)

Навідні запитання:

1. Яка пора року зображено на картині? (На картині зображена зима)

2. Хто прийшов в парк гуляти? (На прогулянку в парк прийшли діти)

3. Що робить дівчинка ІМ'Я? (Ім'я катається на зелених санках з високої гірки)

4. Як одягнена ІМ'Я? (На голові у ІМ'Я одягнена тепла червона шапка з хутром рожевого кольору. На ній красива синя шубка і нові червоні чоботи. На річках теплі червоні рукавиці)

5. Що роблять хлопчики ІМ'Я та ІМ'Я? (ІМ'Я залишив відро зі снігом, а ІМ'Я дерев'яні санки з ведмедиком і почали будувати снігову фортецю)

6. Як одягнені хлопчики? (ІМ'Я одягнений в теплу синю шапку і фіолетове пальто, а ІМ'Я в смугасту шапку і зелене пальто. На руках у хлопців теплі рукавиці)

7. Що стоїть позаду хлопчиків? (Ззаду хлопчиків росте пишна ялинка)

8. Хто сидить на ялинці? (На гілочці ялинки сидить чорна ворона)

9. Що робить ворона? (Ворона клює яскраву червону горобину)

10. Який настрій у хлопців? (Хлопці дуже веселі і радісні)

Учитель-логопед: Молодці! Ви справжні експерти.

«Час»

Учитель-логопед: Хлопці, подивіться на картину, тут багато людей, предметів, але вони всі завмерли, а ми з вами спробуємо уявити, що буде потім?

Навідні запитання:

1. Що будуть робити хлопчики? (Хлопчики побудують велику фортецю і будуть грати в сніжки.)

2. Що буде робити дівчинка? (Дівчинка буде забиратися на гірку, щоб ще раз з неї скотитися.)

3. А що буде робити ворона? (Ворона склюет все ягоди горобини і полетить в своє гніздо до маленьких воронята.)

Учитель-логопед: Експерти, давайте запитаємо у наших гостей, може, вони щось цікаве придумають?

«Рефлексія»

Учитель-логопед: Молодці! Ви склали чудові розповіді про цю картину. Ви вийшли відмінні експерти.

Що ви відчули, коли були в ролі експертів?

Діти: В ролі експерта я ...

Учитель-логопед: Що важко було, а що легко?

Діти: Мені було важко, мені було легко ...

Учитель-логопед: У нас на виставці присутні гості, і вони дуже уважно слухали ваші розповіді, давайте і у гостей запитаємо: «Що сподобалося на виставці, а що ні».

Вихователь (гість):

Спасибі величезне за таку хорошу виставку, але найбільше всім гостям сподобалися початківці експерти. Вони склали чудові розповіді. І від імені всіх гостей я хочу подарувати експертам маленькі сувеніри.

Дітям вручають книжки-розмальовки.



Скачати 11.91 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення. Складання описового оповідання з попередньої картини «Не боїмося морозу»

Скачати 11.91 Kb.