• Хід заняття
  • Конспект квест-гри «Подорож по рідному місту» для старшої групи




    Дата конвертації16.03.2019
    Розмір8.09 Kb.
    ТипКвести для дітей. Сценарії дитячих квест-ігр

    Ольга Говоркова
    Конспект квест-гри «Подорож по рідному місту» для старшої групи

    Квест-гра «Подорож по рідному місту» (старша група)

    Мета: виховання у дітей почуття любові, гордості за свою малу Батьківщину, і прихильності до рідного міста.

    завдання:

    -Сприяти розвитку вміння працювати з маршрутним листом

    -Закріпити вміння дітей орієнтуватися в просторі

    Стимулювати бажання ділитися своєю інформацією, висловлюючи власні судження.

    Хід заняття:

    До групи на електронну пошту прийшло відеозвернення від іноземця. Відкриваємо повідомлення і слухаємо, говорить іноземною мовою, а вихователь переводить.

    - Здрастуйте, хлопці! Ви живете в місті .... (Чита)

    -А жителі міста називаються .... (чітінцев)

    місті є річки .... (Чітінка і Ингода)

    - День Народження місто відзначає (26 травня 1653года)

    -Ваш дитячий сад називається .... ( «Світлячок»)

    -Він розташований …. (5 мкр д 21а)

    -Які прилеглі вулиці ви знаєте? (Фадєєва, Жукова, Рокосовського)

    -Возле вашого міста є селища? (Атамановка, Засопка, Смоленка)

    -У вашому місті є озеро (Кенон)

    Я недавно почув про ваше місто і дуже хочу в ньому побувати, але зовсім не знаю вашого міста. Я вирішив зайти до вас в «друзі» і прошу мені допомогти: щоб поїхати в ваш славне місто мені потрібно скласти туристичний маршрут. Допоможіть мені будь-ласка!

    Вихователь: Ну що, хлопці, допоможемо нашому гостю-іноземцю? Ми з вами, жителі нашого міста, будемо укладачами маршруту для нашого іноземного друга. Хлопці, подивіться, ось карта, тільки тут нічого не написано, а тільки зображена одна картинка, порожні фігури і стрілки. Як ви думаєте, що це за карта? (Це карта нашого дитячого садка Подивіться звідки починає йти стрілочка?). Де вона знаходиться? (На другому поверсі).

    Вихователь: А щоб нам зручніше було розповідати гостю про наше місто - я пропоную зробити маршрутну лист-карту і розмістити на ній об'єкти вулиці, пронумерувати їх, і вказати стрілками наше пересування по ній. Але спочатку цей маршрут нам потрібно пройти самим! Вибирайте символ, куди підемо спочатку.

    (моделювання маршрутного листа).

    Вихователь: Отже, вирушаємо в дорогу!

    (Діти відправляються в гр№5).

    вихователь:

    Зупинка - «Залізнична».

    Тут недалеко один від одного знаходяться будівлі залізничного вокзалу і автовокзалу, вокзал у нас гарний, зручний, упорядкований. (макет вокзал м Чити) Наше будівля вокзалу побудовано 1905года. Він стоїть на привокзальній площі. Складається з декількох будівель, з'єднаних між собою. На привокзальній площі є фонтан. Праворуч і ліворуч від центрального залу знаходяться зали очікування, квиткові каси, інформаційне бюро. З будівлі вокзалу на високий перон веде тунель. А для зручності переходу через залізничні колії для жителів міста побудований міст. А ще в Читі є дитяча залізниця. Прокатимся в вагоні поїзда? Пісенька «Стукають колеса поїзда» сл. О. Солоховой

    Вихователь: Молодці, хлопці, а щоб рухатися далі -отгадайте мою загадку:

    -Цей будинок - не просто будинок.

    Він красивий і з хрестом.

    Золоті куполи, дзвінкі дзвони.

    Бім-бом-бом. Дін-дін-дин-дин.

    Хто - то з мамою, хто один

    Помолитися в цей будинок

    Ходить в трепеті святому

    Вранці і ввечері,

    Це - православний .... (храм).

    Правильно на привокзальній площі знаходиться Храм Казанської ікони Божої Матері, подивіться як він гарний.

    Вихователь: Хлопці, а хто знає, в честь кого названий цей храм? (в честь Олександра Невського. Його пам'ятник стоїть біля храму. Цей святий зробив дуже багато для нашої країни. Його праці, його любов об'єднали російську землю, і дуже добре, що пам'ятник йому з'явився в нашому місті).

    -А які ще є храми в Читі? (Церква-музей Декабристів, Свято-Воскресенський храм, Читинський буддійський дацан).

    Вихователь: Дійсно, в Читі є кілька храмів (Перегляд фото добірки на екрані телевізора в гр №5)

    Зупинка: «Символічна» стенд «Карта Забайкальського краю»

    Гра «Збери картинку». (Символіка Забайкальського краю та м Чити: герб і прапор.)

    Вихователь: - Що у вас вийшло?

    - Що ж це за картинки? (діти пояснюють, що означає символіка прапора і герба)

    Молодці, можете вирушати на іншу станцію.

    Третя станція: Лабіринт «За визначних місцях нашого міста». (Музичний зал. Інтерактивна дошка)

    дидактична гра на інтерактивній дошці «Вгадай що заховано»

    (Будинок офіцерів, ляльковий театр, цирк, кінотеатр «Удокан», драмтеатр)

    Зупинка «Спортивна». Спортивний зал

    Вихователь: -У нас в Читі є спортивний комплекс? Як він називається? ( «Локомотив»)

    -що розташоване поруч зі стадіоном? (Палац «мегополисов-спорт», басейн, каток, спортивні зали, кінозал, кафе).

    -Які види спорту ви знаєте? Якими займаєтеся?

    (зимові та літні: плавання, фігурне катання, футбол, хокей, гімнастика, теніс танці)

    -На якій вулиці розташований спорткомплекс? (вул. Бєліка).

    Вихователь: А тепер пропоную пограти в рухливу гру:

    - Вранці рано ми встаємо (руки вгору, опустити через сторони,

    Місто видно за вікном (руками показують вікно).

    Він прокинувся, він живе (руки на пояс, пружинка,

    Нас на вулицю кличе (ходьба на місці).

    Ми живемо, ми ростемо в нашому місті рідному (піднятися на носки, руки вгору,

    Для кого-то невеликий (руками показати маленький предмет,

    А для нас величезний (круговий рух руками).

    Хай росте, нехай цвіте (пружинка,

    Городок наш скромний (руки в сторони).

    Зупинка «Патріотична» (група №8, на екрані телевізора віртуальна екскурсія з фотографіями Меморіалу Бойовий і трудової слави забайкальцев, площі Леніна, Революції, Декабристів, пам'ятник Петру Бекетову аудіозаписи пісень про війну, гімн Чити)

    Вихователь: Щороку наш народ відзначає День Перемоги у Великій Вітчизняній Війні, яка йшла цілих чотири роки і закінчилася повною перемогою нашого народу. Багато років тому, Фашистська германія напала на російський народ. Вороги захоплювали міста в ті далекі роки. За свободу боролися забайкальцев: солдати, мирні жителі, дорослі і діти. На згадку про цих доблесних і сміливих людей з'явився? - (Меморіал.)

    Ще в Читі багато красивих площ, тут проходять святкування Дня перемоги 9 травня, Дня Міста 27 травня виповниться 365 років, які ви знаєте площі Чити? - (Відповіді дітей)

    А хто заснував Читу? - (першопроходець Петро Бекетов). У будь-який час року, в будь-яку погоду, в нашому місті дуже святкові і ошатні площі, дорослі і діти з задоволенням гуляють там і милуються красою нашого міста.

    Вихователь: в нашому місті ще дуже багато цікавих місць, але наша подорож підходить до конц, нам потрібно відправити карту туристичного маршруту нашому другові по електронній пошті, і запросити його до нас на святкування Дня Міста. Діти повертаються в групу підходять до комп'ютера і відправляють електронного листа.