• Хід безпосередній освітньої діяльності
  • Конспект квест - гри по ФЕМП «На планеті Математика» з пріоритетом розвитку логічного мислення для дітей старшої групи




    Скачати 11.26 Kb.
    Дата конвертації22.07.2018
    Розмір11.26 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Буданова
    Конспект квест-гри по ФЕМП «На планеті Математика» з пріоритетом розвитку логічного мислення для дітей старшої групи

    Мета: розвиток і закріплення знань дітей старшого дошкільного віку з математики за допомогою інноваційних форм роботи відповідно до ФГОС ДО.

    завдання:

    Розвиваючі: розвивати вміння і навички дітей при роботі з Геоконт; розвивати логічне мислення, увагу, сприйняття, комунікативні навички, дрібну моторику рук.

    Освітні: Закріпити кольори спектру, вміння співвідносити кількість предметів з цифрою, знання геометричних фігур, послідовності днів тижня, пір року, частини доби, навички порядкового рахунку. Удосконалювати вміння рахувати до 10 і назад.

    Виховні: виховувати соціальні навички працювати в одній команді, шанобливе ставлення один до одного, стриманість, посидючість, доброзичливість, почуття взаємовиручки.

    Види діяльності: ігрова, продуктивна, музично-художня.

    Демонстраційний матеріал і обладнання: літери: Г; Е; Про; До; Про; Н; Т; геометричні фігури, числовий ряд від 1 до 10, дошки Геоконт (В. В. Воскобовіча, зображення казкових героїв, атрибути до гри «Сонечко і дощик»

    Попередня робота: дидактичні ігри: «Знайди відсутню фігуру» складання візерунків з геометричних фігур; «Дивись не помилися» (перевірка засвоєння схеми тіла, «Частини доби», «По порядку ставай», «Хто мій сусід?», Робота з Геоконт.

    Інтеграція областей:

    «Соціально-комунікативний розвиток»,

    «Пізнавальний розвиток»,

    «Фізична культура».

    Хід безпосередній освітньої діяльності:

    1. Організаційний момент.

    Вихователь: Хлопці, у нас сьогодні гості. Давайте привітаємося з ними.

    (Діти вітаються і читають вірш, виконуючи рух по команді вихователя).

    Придумано кимось просто і мудро,

    При зустрічі вітатися

    Доброго ранку.

    Доброго ранку сонцю і птахам

    Доброго ранку усміхненим особам.

    І кожен стає добрим довірливим

    Нехай доброго ранку триває до вечора.

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми зібралися, щоб пограти в незвичайну гру. Запрошую вас на квест!

    -А ви знаєте, що це таке? Будь ласка, скажіть, з якої мови прийшло до нас це слово? Що воно значить?

    (О. Д. З англійської мови; «квест» - це «завдання», «пошук», «похід»)

    Правильно - це гра, в якій подорож до наміченої мети проходить через подолання ряду труднощів.

    Хлопці, а ви чули, що є на світі така Країна МАТЕМАТИКА. Де вона знаходиться, запитаєте ви. Вона знаходиться так далеко, що найбільш віддалені зірки виявляються до нас ближче і так близько, що ми самі не помічаємо, що кожен день буваємо там в гостях і зустрічаємося з її жителями. Тому що ця країна - чарівна!

    (Дзвенить телефон. Ой, хлопці, вибачте, нам прийшло повідомлення, давайте його прочитаємо).

    Вихователь: Доброго дня дорогі хлопці, я королева країни Математика. Я дуже хочу з вами пограти. Знаю, що ви розумні, тямущі, і сміливі. Але мої помічники маленькі чомучки розгубили всі букви моєї гри. І вони все сховалися і ніяке диво не допомагає. Допоможіть, будь ласка, знайти їх і скласти назву моєї чарівної гри. Відправляю вам своїх помічників - казкових героїв. А за надану допомогу вас чекає нагорода. Бажаю успіхів.

    Вихователь: Ну що, хлопці допоможемо королеві країни Математика і дізнаємося в яку гру вона хотіла з нами пограти? Але спочатку нам треба потрапити в цю чарівну країну. На чому можна відправитися в подорож?

    Пропоную відправитися в подорож на нашому космічному кораблі «Лунтик».

    (під звуки космічної музики діти відправляються в дорогу).

    1. Ось ми і прилетіли. І нас зустрічає наш перший помічник - хто це? Карлсон (запис голосу на магнітофоні).

    Вихователь: Правильно хлопці, це наш друг Карлсон. Щоб встигнути і

    не спізнитися він прилетів на нашому космічному кораблі, допомогти знайти букву.

    А що це він вважає? Звичайно ж, зірки, планети. - Хлопці, а можна порахувати зірки? Скільки зірок на небі? Їх дуже багато. А скільки планет в сонячній системі? Давайте порахуємо. У сонячній системі 9 планет.

    (1-команда вважає зліва направо, 2 команда вважає справа наліво)

    Вихователь: Хлопці щось змінилося? Ні. Який висновок можна зробити? Що кількість планет не залежить від того як ми вважаємо, головне не пропустити жодної.

    ( «Карлсон» віддає букви Т, О, діти виставляють їх на дошці).

    2. Вихователь: Рухаємося далі. Червона Шапочка (Пісенька про К. Ш.)

    Що вона принесла в своїй кошику? Як ви думаєте? (відповіді дітей). Ні, вона приготувала нам цікаву гру «Знайди відсутню фігуру».

    (діти сідають за столи і виконують завдання)

    Вихователь: У нас з'явилася літери Н, Е. Молодці. Діти викладають їх на дошку.

    3. Буратіно (запис голосу на магнітофоні).

    Вихователь: Здрастуй, Буратіно. Ти знову втік від тата Карло? Я хочу пограти з вами. Гра називається «Дивись не помилися» (перевірка засвоєння схеми тіла)

    (Діти стають в коло і виконують завдання за словесною інструкцією вихователя)

    Кінезеологіческая гімнастика

    Вихователь: - правою рукою дістаньте ліве вухо;

    - ліву руку покладіть на праве плече;

    - правою рукою закрийте праве око;

    - лівою рукою дістаньте ліве око;

    - лівою рукою дістаньте ліве коліно;

    - випростався, опустіть руки (а тепер по черзі працюємо руками: пояс, плече, вгору і назад)

    Вихователь: Хлопці ви так добре танцювали, Буратіно дуже сподобалося, і він віддає вам букву «О».

    (діти виставляють букву «О» на дошці)

    Вихователь: (звучить музика і пісенька Попелюшки). Чуєте хлопці, ну послухайте. Я чую, що хтось плаче. Так це дівчинка. Хто знає цю дівчинку, як її звуть? Ну, звичайно, це Попелюшка. Що трапилося? Зла мачуха змусила бідну Попелюшку перебрати крупу. Щоб робота у Попелюшки кипіла в руках, ми відгадає разом з нею логічні задачки:

    • У казці вовк і ... козенят. Скільки було козенят?

    • Скільки гномів прихистили Білосніжку?

    • Скільки кутів у квадрата?

    • Яблуко кругле або трикутне?

    • Що більше: п'ять або вісім?

    • У садку вихідний у неділю або в понеділок?

    • Скільки пальців у рукавички?

    • Скільки вогників у світлофора?

    • Що менше шість або три?

    Скільки кінців у палки?

    (Попелюшка віддає хлопцям букву «О», дитина виставляє її на дошці)

    Вихователь: Хто це так веселиться в нашому саду? Правильно хлопці це брати поросята. А хто пам'ятає, як їх звуть? З якої казки вони прийшли? А скільки братів поросят?

    вихователь:

    - В яку пору року поросята будували свої будиночки?

    - Назвіть місяці осені?

    - Який зараз місяць?

    Яке пору року прийде за восени?

    (Поросята віддають хлопцям літери «Н», «К», дитина виставляє її на дошці)

    Граємо в гру: «Сонечко і дощик»

    Вихователь звертає увагу на отримане неправильне слово на дошці.

    -Хлопці, давайте прочитаємо слово, може ми з ним знайомі? Діти читають «Геоконт», а що це таке?

    Відповіді дітей: Геоконт - це геометричний контур, це наші чарівні дощечки з різнокольоровими промінчиками.

    Вихователь: Щоб добре нам займатися,

    Треба нам скоріше розім'ятися,

    Один два три,

    Ти до ступеькам підходь!

    Физкультминутка на степ-сходинках під музику.

    Вихователь: Давайте з ними пограємо. Перш ніж почнемо, пограємо з нашими пальчиками і розімніть їх.

    пальчикова гімнастика

    На дверях важить замок

    Хто його відкрити б зміг

    Потягнули, покрутили,

    Постукали і відкрили.

    (діти виконують 2 рази, сідають за столи)

    Вихователь: Ми вирушаємо в чарівну країну нашого Геоконт.

    І так приготували свої вушка, зіркі очі, знайшли вказівний пальчик правої руки.

    -Скільки промінчиків розкидало сонечко?

    - Назвіть їх за кольором.

    - Скільки в зеленому промінці точок?

    - Скільки точок в червоному промінці?

    - Давайте пограємо вказівним пальчиком правої руки.

    - Знайдіть точку Ф4, К1, Ж3, Г2, Ц

    Вихователь: Молодці, а тепер працюємо з «чарівними паутікамі» - нашими гумками. Слухаємо уважно і виконуємо завдання.

    - Я розповім вам історію про поросят.

    Після того як вони провчили вовка, вони стали жити-поживати. Але про вовка завжди пам'ятали і вирішили йому допомогти виправитися, стати добрішими, навчити його дружити. У вовка настав день народження, і поросята вирішили його привітати. А які подарунки вони приготували, ми зараз і дізнаємося. перший братик

    Наф-Наф приготував подарунок:

    Будинок: С (4, Г (4, Ж (4, О (4) - червона гумка

    З (4, Б (4, О (4) -синя гумка.

    Зірка: З (4, Г (1, С (4, Г (1, Б (4, К (1, О (4, Ж (1) - другий братик подарував зірку.

    А третій Нуф-Нуф просить вас допомогти, візьміть резиночку і намалюйте все вам хочеться. Що у вас вийшло, назвіть. (Відповіді дітей)

    Вихователь: Ну що хлопці допомогли ми королеві Матіматіке? Так.

    Які букви сховалися від королеви Математика? Геоконт. Так ось виявляється в яку гру хотіла пограти з нами королева країни Математики.

    (стукіт у двері, заходять діти з геометричними фігурами)

    Вихователь: А ви хто? Ось здорово, а ми з хлопцями щойно вас малювали на чарівної дошці Геоконт.)

    (Діти читають вірші про геометричні фігури)

    Вихователь: Хлопці, а які фігури ви ще знаєте?

    (відповіді дітей: багатокутник, ромб, шестикутник, овал)

    Молодці. Спасибі, що прийшли до нас в гості. Приходьте, ми завжди раді зустрічі з вами.

    Вихователь: Ну що ж хлопці, ви сьогодні всі молодці, показали як вмієте виконувати завдання, допомагати один одному, бути уважними, а найголовніше вміти думати.

    Рефлексія: Хлопці, що найцікавіше ви сьогодні дізналися, побачили? Що сподобалось? Для чого ми це робили?

    (забігає дитина - із зображенням фігури «квадрат» і заносить коробку з цукерками)

    Діти на космічному кораблі «Лунтик» повертаються в дитячий сад.

    Хлопці розбирають цукерки і пригощають гостей.



    Скачати 11.26 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект квест - гри по ФЕМП «На планеті Математика» з пріоритетом розвитку логічного мислення для дітей старшої групи

    Скачати 11.26 Kb.