• Хід заняття
  • Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі «Лисичка з скалочкой»




    Дата конвертації15.05.2019
    Розмір7.28 Kb.
    ТипТемочка

    Христина Будко
    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі «Лисичка з скалочкой»

    Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток, художньо-естетичне, пізнавальне розвиток математичних уявлень. (ФЕМП)

    Мета: Вчити дітей уважно слухати казку і відповідати на питання щодо її змісту. Допомогти дітям зрозуміти, що лисиця в цій казці - персонаж негативний. Згадати з дітьми назви російських народних казок про тварин, в яких один з дійових осіб - лисиця. Розвиток мови дітей старшого дошкільного віку.

    завдання:

    Навчальні:

    • Закріпити в пам'яті дітей знайомі казки, дізнаватися їх за фрагментами, ілюстрацій, предметів.

    • Створити умови для профілактики стомлюваності дітей через зміну видів навчальної діяльності.

    Розвиваючі:

    Розвивати мислення, пам'ять, уява.

    Розвивати дрібну моторику пальців рук і координацію рухів

    • формувати вміння дітей зображати в аплікації предмети, що складаються з декількох частин.

    розвивати вміння дітей складати композицію певного змісту з готових фігур.

    • закріплювати вміння складати описовий розповідь, переказ.

    виховують:

    • Виховувати інтерес і любов до казок.

    Демонстраційний матеріал: Ілюстрації до казок, музичний супровід, іграшка Лисиця, скринька.

    Попередня робота: Читання віршів і оповідань про лисицю; розгляд ілюстрацій; розучування віршів, ігор.

    Словникова робота: Лисичка-сестричка, лісонька, Лиса Патрикеевна, скалочкой, руда, мордочка.

    Хід заняття:

    Звучить фонограма: «Допоможіть, врятуйте ...»

    Діти перебувають з вихователем біля стелажа з книгами.

    Вихователь: чуєте, хтось кличе на допомогу, видно трапилася біда.

    Знаходить книгу казок. Відкриває, читає: одного разу в книзі казок трапилася біда, був сильний вітер і все там переплутав. І тепер герої казок від страху забули з якої вони казки і переплутали всі свої слова. Допоможемо розібратися?

    Діти: допоможемо.

    Вихователь: які бувають казки? (народні та авторські).

    Давайте згадаємо російські народні казки. (показ ілюстрацій казок)

    «Лисичка сестричка і вовк»

    «Лисиця і козел»

    «Лисиця-лапотніца»

    «Кіт, півень і лисиця»

    «Снігуронька і лисиця»

    «Зайчикова хатинка»

    Вихователь: що спільного в цих казках? Про кого вони? (про Лисицю)

    Звичайно, мова піде про лисицю. Хитра вона! А як можна ще назвати Лисицю? Яка вона (відповіді дітей)

    Вихователь: А давайте покличемо лисицю до нас в гості, тільки покликати її потрібно ласкаво.

    Діти: лісонька, лисичка сестричка, лісонька.

    З-за ширми виглядає лялька-рукавичка лисиця

    Діти проходять разом з вихователем до ширми.

    Лисиця: здрастуйте, хлопці. Ви мене звали? А хочете я вам казку про лисицю розповім? Слухайте, розповісти вам про лисицю? А вона в лісі!

    Вихователь: ось ти яка лисиця -плутовка, нас обманюєш!

    Лисиця: а хто така шахрайка?

    Вихователь: Діти, хто така шахрайка?

    Діти: спритна шахрайка, пустунка, пустунка.

    А чи в усіх казках лисиця - шахрайка?

    Діти: немає, в казці «Снегурушка і лисиця» лисиця добра, допомагає дівчинці. (якщо у дітей не виходить відповісти, вихователь допомагає (показує ілюстрацію)

    Вихователь: а тепер отгадаем яка казка тут живе?

    Діти: «лисичка зі скалочкой»

    Вихователь: чому ви вирішили, що це саме ця казка?

    Діти: тому що лисиця знайшла скалочкой.

    Вихователь: що таке скалочкой?

    Діти: скалочкой - це дерев'яна паличка, якою розкочують тісто (показати качалку)

    Вихователь: а тепер, давайте разом згадаємо цю казку «лисичка зі скалочкой». Нам допоможуть наші чарівні картинки. Розкажіть, з чого все почалося? Що було далі? Хто продовжить ...

    (діти по епізодам переказують казку).

    Яким голосом просилася лисиця переночувати?

    Діти: лисиця говорила ласкавим, жалібним, тихим голосом.

    Вихователь: а чому ласкавим голосом?

    Діти: щоб обдурити, що вона хороша, щоб її пустили

    Вихователь: а яким голосом вимагала з ранку пропажу?

    Діти: грубим, сердитим, гучним голосом

    Вихователь: чому?

    Діти: тому що вона хотіла налякати

    Вихователь: з яким настроєм йшла з ранку?

    Діти: йшла з хорошим настроєм

    Вихователь: а як ви здогадалися? Яку пісню вона співала? Чим закінчилася казка?

    Діти: лисиця була покарана

    Вихователь: за що була покарана лисиця?

    Діти: лисиця була покарана за обман

    Вихователь: обманювати недобре, зле, за обман завжди карають.

    Вихователь: Хлопці, подивіться сюди швидше, що лежить перед вами.

    Діти: білий картон, трикутники оранжевого кольору, різного розміру.

    (Трикутники лежать «обличчям вниз, щоб не відволікати дітей)

    Переверніть трикутники, покажіть мені найбільший, середній, потім найменший). Скільки трикутників лежать на столі? Давайте разом їх порахуємо. Один два три чотири п'ять.

    На білому картоні намальована лисиця, але вона білого кольору, а справжня лисиця якого кольору?

    Діти: руда, помаранчева

    Вихователь: Правильно! Лисиця така красуня в лісі! Сьогодні ми і змайструємо Лисицю-красу! Візьміть великий трикутник, акуратно намажте його клеєм. Клей наносимо від центру до країв. Притискаємо трикутник до картону і пригладжує серветкою.

    Тепер нам потрібно взяти трикутник поменше - це голова лисиці. Притискаємо трикутник до картону і пригладжує серветкою.

    А тепер нам потрібно приклеїти вушка на верхівку нашої Лисонька. Притискаємо трикутник до картону і пригладжує серветкою, тепер приклеюємо другий вушко.

    Діти, у нас залишився ще трикутник, що ж ми забули з вами наклеїти?

    Діти: хвостик!

    Вихователь: Звичайно! Клеєм швидше!

    А тепер візьмемо олівці і домалюємо очі і вусики Лисичку-сестричку.

    Ах, які веселі лисички у нас вийшли!

    Підсумок заняття:

    Про яке тварину ми сьогодні говорили?

    Про лисицю.

    У яких казках живе лисиця?

    Перераховують.

    А з якої казки до нас прийшла наша гостя-лисиця?

    «Лисичка зі скалочкой».

    Спасибі, хлопці, за участь.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в середній групі «Лисичка з скалочкой»