• Хід заняття
  • Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку. Об'ємна аплікація «Чарівні квіти»




    Дата конвертації06.08.2018
    Розмір9.82 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Добиш
    Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку. Об'ємна аплікація «Чарівні квіти»

    Добиш Олена Олександрівна

    Вихователь 1 категорії, МБДОУ №15 м Мурманська

    Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичному розвитку об'ємна аплікація «Чарівні квіти».

    Конспект заняття по аплікації в нетрадиційній техніці роботи з папером «гофротрубочка», в підготовчій групі.

    цілі:

    Використовуючи нетрадиційну техніку роботи з папером «гофротрубочка», розвивати у дітей художньо-естетичні навички, сприяти розвитку моральних якостей особистості, за допомогою художнього твору.

    Художньо-естетичний розвиток:

    -Продовжуємо вчити дітей створювати нескладну композицію, розташовувати зображення квітки на аркуші;

    -Закрепляется прийоми створення композиції в техніці гофротрубочка і прийоми її наклеювання, вміння підбирати кольори для колірного рішення композиції;

    - Розвивати естетичне сприйняття, почуття прекрасного, творчу уяву, фантазію;

    Соціально-комунікативний розвиток:

    -Продовжуємо роботу з розвитку вміння виконувати доручення та інструкції вихователя;

    -виховувати любов до художньої літератури на прикладі казки В. П. Катаєва «Цветик семицветик», підвести дітей до розуміння морального змісту казки, оцінці вчинків і характеру головної героїні.

    Мовленнєвий розвиток:

    - Розвивати уміння відповідати на питання за змістом твору;

    -спонукати дітей давати розгорнуті відповіді, вживати в мові складнопідрядні речення;

    -Драматізіровать уривки, розвивати діалогічну мова.

    Фізичний розвиток:

    - Розвивати загальну і дрібну моторику рухів;

    -сприяти збереженню і зміцненню фізичного і психічного здоров'я засобами релаксационного вправи.

    Матеріали: серветки різного кольору, картон кольоровий (формат альбомного листа, трубочки, кисті клейові, підставки під пензля, клей ПВА, клейонки, ганчірочки на кожну дитину.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, сьогодні у нас заняття чарівне.

    Релаксаційні вправу «Рослина». Мета: підготовка організму до зосередженої діяльності. (Діти сидять на колінах на килимі)

    Вихователь: Уявіть собі, що ви маленькі насіння найпрекрасніших рослин. Теплий промінь сонця впав на землю. Сонячний промінь зігрів насіннячко. З насінини проклюнулся паросток (діти повільно піднімають вгору руки, з'єднані стрілочкою). З паростка виросла прекрасна рослина (діти встають на ноги, зображують хвилю). Кожен його листочок ніжиться на сонечку, підставляючи тепла і світла кожну половинку, повертаючись слідом за сонечком.

    (Діти сідають на стільчики).

    Вихователь: У мене для вас сюрприз. Я хотіла б подарувати вам прекрасну квітку:

    Пелюстки чарівні бажання виконують,

    З волі господині по світу літають

    На північ, на південь, на захід, схід,

    Як же зветься чарівну квітку?

    Діти: Цветик семицветик.

    Вихователь: З якої він казки? Хто пам'ятає, як звуть автора цієї казки? (Портрет В. Катаєва)

    Діти: Казка «Цветик семицветик», автор Валентин Катаєв.

    Вихователь: Ось біда, коли я несла квітка, раптом подув сильний вітер, кілька пелюсток відірвалися і відлетіли. Як нам їх повернути?

    Діти: Припущення дітей.

    Вихователь: Я знаю, нам допоможе казка.

    Драматизація уривка (Женя і бабуся).

    Женя: Чи не наздогнала, тільки сама заблукала. Місце зовсім знайоме великих будинків немає, нікого навколо немає ... (плаче, сідає на лавку) Ой, бабуся!

    Бабуся: Не плач, дівчинка, не плач, хороша. (гладить Женю по голові).

    Женя: Собака бублика все з'їла, я за нею погналася і заблукала.

    Бабуся: Я все знаю. Ех, ти, тяпа-тюхтій! А сказати чому собака твої бублика з'їла?

    Женя: Чому?

    Бабуся: Тому що ти йшла по сторонам позіхала, ворон вважала, та вивіски читала.

    Женя: Звідки ви все знаєте, ви розумна?

    Бабуся: Ні, я кмітлива. Нічого, Женечка, не плач, я тобі допоможу. Правда бубликів у мене немає, і грошей теж немає, але зате зростає у мене в садочку одна квітка, називається цветик - семицветик. Ходімо зі мною. (підходять до клумби з квітами, бере квітку).

    У нього 7 пелюсток різного кольору: жовтий, червоний, синій, зелений, оранжевий, фіолетовий і блакитний. Я знаю, ти дівчинка хороша, я тобі його подарую, тримай.

    Ця квітка не простий, він чарівний. Може виконати все, що ти захочеш. Для цього треба відірвати один пелюстка, кинути його і сказати:

    Лети, лети, пелюстка, через захід на схід,

    Через північ, через південь, повертайся, зробивши коло,

    Лише торкнешся ти землі, бути по-моєму вели

    Вели то-то або то-то.

    Ну-ка, повтори.

    Женя: Лети, лети, пелюстка, через захід на Далекий Схід ... Ой, забула. (плаче)

    Бабуся: Ех, ти, тяпа-тюхтій.

    Вихователь: Хлопці, допоможемо Жене повернутися додому з бубликами?

    Діти: Допоможемо Жене повернутися додому.

    Вихователь: Зберемо в'язку бубликів, а потім скажемо чарівні слова.

    (2 дитини нанизують кільця від пірамідки на мотузочку і промовляють: два бублики для тата з кмином ... Кажуть чарівні слова)

    Вихователь: Молодці, діти, ви допомогли Жене і повернули один чарівний пелюстка. (Дістаю з конверта один пелюстка)

    Вихователь: Скажіть, будь вам здалася Женя за характером?

    Діти: Женя розсіяна, неуважна, добра, ввічлива.

    Вихователь: Хороша і добра дівчинка Женя, але її бажання з приводу іграшок мені зовсім не сподобалося. Жадібне якесь бажання. А ви як вважаєте? (показ ілюстрації до твору).

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: Подумайте і скажіть, як можна змінити бажання, щоб воно стало добрим?

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: Які з бажань Жені вам здалися дріб'язковими, непотрібними. Чому так вважаєте?

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: Які бажання здалися вам важливими? Чому?

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: Уявіть себе на місці Жені, що б ви загадали для себе або інших людей?

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: Молодці, хлопці, ви відповіли на всі питання і повернули ще 1 пелюстка. (Прикріплюються пелюстка на квітку)

    Вихователь: Хлопці, а чому розбилася улюблена мамина ваза?

    Діти: Женя вирішила, що красиву квітку повинен стояти в красивій вазі. Дівчинка впустила і розбила вазу, бо стала вважати, що пролітали повз вікна ворон.

    Вихователь: У мене теж є 2 розколоті вази. Потрібно зібрати всі шматочки, щоб вази стали цілими. (Вихованці діляться на дві команди, потім складають 2 картинки з частин)

    Вихователь: Ось бачите, щоб зробити що-небудь хороше, потрібно просто постаратися. Молодці, ви впоралися із завданням, повернули все пелюстки. (Прикріплюються останній пелюстка на квітку)

    Вихователь: Я бачу, ви дуже добрі діти, разом врятували чарівну квітку. Тепер, як тільки вам захочеться допомогти комусь чи зробити добрий, корисний вчинок, відривайте по одному пелюстці, вимовляєте чарівні слова і у вас все обов'язково вийде!

    Тільки не відривайте пелюстки просто так! Багато що з того, що ви бажаєте, може вийти і без допомоги чарівництва, треба тільки постаратися, потрудитися.

    Пропоную вам стати чарівниками і перетворити гофротрубочкі в прекрасні квіти, зігріємо їх теплом своїх рук і добрих сердець і подаруємо близьким людям (діти сідають за столи).

    Вихователь: Спочатку потрібно згадати, як звичайну серветку перетворити в гофротрубочку?

    Діти: Накрутити серветку на трубочку, стиснути, зняти з трубочки.

    Вихователь: Розкажіть, якими способами можна створити квіти?

    діти:

    1. Склеить кінці гофротрубочкі у вигляді крапельки.

    2. Скласти кінці до середини, вийде пелюстка у вигляді сердечка.

    3. Закрутити в вигляді равлики.

    4. Розрізати гофротрубочку навпіл, викласти у вигляді промінчиків навколо серединки.

    Вихователь: Чи можете приступати до роботи, але пам'ятайте, ви повинні придумати різні, цікаві, оригінальні, не схожі на інші чарівні квіти.

    Самостійна творча діяльність дітей.

    Аналіз дитячих робіт. (Помістити роботи дітей на виставку).

    Рефлексія: Ви дуже старанно створювали свої квіти. Я вважаю, що всі роботи оригінальні, по-своєму чарівні і дуже красиві. Пропоную подарувати їх близьким людям або своїм друзям.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект інтегрованого заняття з художньо-естетичного розвитку. Об'ємна аплікація «Чарівні квіти»