Конспект інтегрованого заняття з елементами театралізації в середній групі «В зимовому лісі»




Дата конвертації24.05.2017
Розмір6.52 Kb.
ТипЗима. Зимові свята. Сценарії, розваги

Ленура Муртазаєва
Конспект інтегрованого заняття з елементами театралізації в середній групі «В зимовому лісі»

Конспект інтегрованого заняття з елементами театралізації

в середній групі на тему:

«У зимовому лісі»

Мета заняття: Створення умов для розвитку розумових, творчих здібностей дітей.

Програмне зміст: Уточнити і розширити уявлення дітей про зиму, закріпити знання дітей про життя диких тварин в зимовий період. Вчити дітей передавати образ обраного персонажа казки за допомогою (мови, рухів, вчити говорити слова казки відповідно до обраної роллю. Розвивати уміння узгоджувати дії з іншими дітьми - героями казки, розвивати слухове увагу, інтерес до сценічного мистецтва. Сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.

Види дитячої діяльності: пізнавальна, комунікативна, читання художньої літератури, ігрова, рухова.

завдання:

1. Освітні: Продовжувати закріплювати у дітей конкретні уявлення про сезонні зміни в природі взимку. Розширювати уявлення про життя диких тварин рідного краю в зимовий період. Збагачувати словник дітей новими словами, словосполученнями, образними виразами, (Кримський ліс, зимовий ліс, Чародейки зимою). Розвивати зв'язне мовлення, вміння відповідати на поставлене запитання.

2. Розвиваючі: розвивати емоційну промову дітей, акторські здібності, вміння наслідувати голоси тварин з казки «Рукавичка» (мишка, зайчик, лисичка, вовк, імітувати рухи (хто як ходить, бігає, стрибає). Розвивати зорову і слухову пам'ять, уяву.

3. Виховні: Створити радісно - емоційний настрій, виховувати інтерес і любов до рідного краю.

Організаційний момент.

Вранці встали малюки.

У дитячий садок свій прийшли.

Вам ми раді, як завжди,

Гості тут у нас з ранку,

Привітайтеся, друзі!

Діти: - Здравствуйте.

Вихователь: Діти, які ви хороші, гожі! Покажіть мені свої очі. Які вони гарні, добрі. Скільки в них добрінок. Посміхніться один одному і гостям (сідають на лавки). Хлопці сьогодні до нас на заняття приїхав Левеня.

Левеня: Доброго дня хлопці!

Діти: Здрастуй левеня.

Левеня: Мене звуть Сеня. Я дуже замерз, не можу зрозуміти, чому так холодно на вулиці? Яка пора року?

Діти: Зима.

Вихователь: Хлопці, звідки до нас приїхав левеня?

Діти: З Африки.

Левеня: Правильно, тільки зараз я живу в зоопарку «Тайган».

Вихователь: Діти, а ми з вами в якій країні живемо?

Діти: У Росії.

Вихователь: А як називається місто, в якому ми живемо?

Діти: Сімферополь.

Вихователь: А де розташований наш город?

Діти: На півострові Крим.

Вихователь: Хлопці, ми з вами багато вчили віршів про Крим, хто може розповісти?

Діти: Розповідають вірші про Крим.

Вихователь: Хлопці, я думаю, нашому гостю буде цікаво побувати в Кримському лісі і побачити тварин, які там мешкають.

Давайте на хвилинку закриємо свої очі і уявімо, що ми потрапили в зимовий ліс. Звучить музика (звук хуртовини).

Вихователь: Відкривайте свої оченята. Подивіться, яка гарна природа! Хто розповість по картині?

Дитина: В лісі все вкрите білим снігом, ніби пухнастим килимом. Ялини і сосни коштують в білосніжному вбранні. Сніг красиво іскриться на сонці. У зимовому лісі дуже тихо.

Дитина: В лісі дуже красиво. Звірів не видно тому, що вони сховалися в своїх норах. Мені дуже подобається ця пора року.

Вихователь: Молодці! Хлопці, давайте ми Сені покажемо диких тварин, що живуть в нашому Кримському лісі, а ви мені в цьому допоможете.

Діти: Заєць, лисиця, білка, кабан, вовк, козуля і т. Д.

Вихователь: А тобі Сеня подобається наш Кримський ліс?

Левеня: Так в вашому лісі дуже красиво, тільки дуже холодно потрібно погрітися.

Физкультминутка «Ми погріємось трошки».

Ми погріємось трошки

Ми поплескаємо в долоні

Хлоп - хлоп-хлоп.

Ніжки теж ми погріємо

Ми потопає швидше.

Топ - топ - топ.

Рукавички ми наділи

Чи не боїмося ми хуртовини

Так Так Так.

Левеня: А тепер я покажу вам звірів, які живуть разом зі мною в зоопарку «Тайган». (Слайди зоопарку).

Вихователь: Діти, я пропоную пограти в гру, яка називається «Ехо» я знаю, ви любите грати в неї.

Вихователь: У лісі кричу

Діти: ау- АУ! - кажуть хлопці голосно.

Вихователь: А мені у відповідь

Діти: ау- АУ! - дівчинки тихо.

Вихователь: Горе кричу

Діти: АУ - АУ! - хлопчики голосно.

Вихователь: Гора у відповідь

Діти: АУ - АУ! - дівчинки тихо. Молодці.

Вихователь: Хлопці, у Сені є чарівна коробочка, він хоче зібрати слова пов'язані із зимою, наприклад: Зима, яка?

Діти: Морозна, сніжна, весела, красива, холодна, біла.

Вихователь: Мороз, який?

Діти: Сильний, злий, міцний, слабкий.

Вихователь: Сніг що робить?

Діти: Йде, падає, кружляє, скрипить.

Вихователь: Хлопці подобається вам в зимовому лісі?

Діти: Так

Вихователь: Діти, подивимося в нашу чарівну коробочку, слова про зиму перетворилися в красиві ... сніжинки, а під сніжинками, що - то лежить? Хлопці, це атрибути до казки, а до якої казці ви мені скажете самі, уважно подивіться на ілюстрацію.

Діти: - Рукавичка.

Вихователь: Правильно, ви добре знаєте цю казку, ми з вами її обігравали і я здогадуюся, навіщо нам ці предмети! Адже Сеня дуже любить казки. Учасники казки проходите за ширму. Сеня сідайте зручно, і ми проговоримо разом з вами приказку:

Раз два три чотири п'ять

Пора казку показати

Навколо три рази повернись

Наша казочка почнися.

Слова від автора нам озвучить Саша.

(Показ казки «Рукавичка»). Діти сідають на лавки.

Вихователь: Ну, що Сеня сподобалося тобі у нас в гостях?

Левеня: Так

Вихователь: Хлопці, ця казка нас вчить бути чуйними і допомагати один одному в біді. У зимовому лісі ми зараз побували і казку хлопці всім показали, артисти були хороші, поплескаємо, один одному від душі.

Левеня: Хлопці, ви такі добрі, розумні, а ще ви справжні артисти. Я хочу подарувати вам подарунок (дарує, Але прийшов час прощатися. Дякую вам діти за гостинність, до побачення!

Вихователь: Наше заняття закінчено. Ви сьогодні були всі молодцями.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект інтегрованого заняття з елементами театралізації в середній групі «В зимовому лісі»