Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі логопункта «Зимові розваги»




Скачати 10.88 Kb.
Дата конвертації27.09.2017
Розмір10.88 Kb.
ТипЗима. Зимові свята. Сценарії, розваги

светлана Беззубенко
Конспект інтегрованого заняття в підготовчій групі логопункта «Зимові розваги»

Тема: «Зимові розваги».

Мета: Показати вміння дітей по засвоєнню програмного матеріалу. Актуалізувати знання дітей по темі. -Удосконалення звуко - складового аналізу і синтезу, -Вчити вирішувати логічні конструктивні завдання, - корекція зорового і слухового уваги, уміння розподіляти і переключати увагу,

- вчити відгадувати загадки, розвиток зв'язного мовлення, - розвиток слухового уваги, мислення, швидкості реакції, - розвиток дрібної і загальної моторики.

Обладнання: комп'ютер і диск із записом мультфільму, магнітофон, інтерактивна дошка, предметні картинки, сніжки (з вати, ватмани, сюжетні картинки, схеми для звукового аналізу, маркери, мовної матеріал (вірші, загадки) рахункові палички, Сюрпризний момент персонажі «ворона, сніговик гостя-Зима », мішені (на ватмані), Сундук- сюрприз, сніжинки, скотч.

Попередня робота: розучування віршів, читання книг, проведення новорічного ранку, вироби на тему «Зима».

План-конспект НСД.

1. Організаційний момент: діти входять в зал і сідають. Звучить музика.

Загадка про зиму.

«Хто галявини білить колишнім

І на стінах пише крейдою.

Шиє пухові перини,

Прикрасила вітрини.

(зима)

Введення в тему:

- Зима сьогодні господиня це її час року і вона для нас приготувала сюрприз. Сховала його в чарівному скрині. Пропонує нам влаштувати змагання і виконавши всі її завдання ми зможемо відкрити цю скриню.

Щоб було веселіше, ми поділимося на дві команди і дамо їй назву зі слів відносяться до зими. Для першої команди приготовлені білі сніжинки, для другої - сині сніжинки. Сніжинки визначають кількість балів.

- Зима любить розписувати вікна візерунками. І ми з вами прикрасимо наші вікна сніжинками за правильні відповіді команд, використовується інтерактивна дошка, і намальовані на ватмані вікна. Біля кожної команди вікно (ватман). Подивимося чиє вікно найкрасивіше?

«У лісу на узліссі жила зима в хатинці.

Вона сніжки солила в березовому діжці.

Вона сукала пряжу, вона ткала полотна,

Кувала крижані над річками мости.

(Картинка і з зображенням бочки з'являється на дошці (інтерактивної, сніжки дістаються з бочки, на яких намальована складова схема).

Завдання 1 (складовий аналіз слів): до схем, позначених на сніжках підбирають слова за кількістю складів. Схеми складаються з одного складу, двох, трьох складів (сніг, зима, хуртовина, заметіль, вітер, буран, гірка, лід, каток, санки, лижі, поземка, сніговик, метелиця, холоднеча, сніжинки, іній, снігопад і т. Д )

-Яка команда більше підбере слів, отримує сніжинку, яка з'являється на вікні (дошці, а діти прикрашають свої вікна намальовані на ватмані.

-Снежкі Зима солила, щоб потім діставати з бочки свої зимові забави та розваги.

- А як ви, хлопці, думаєте чим вона може нас здивувати, засипати, залякати?

(Відповіді дітей: здивувати - візерунками, погодою, красою природи, засипати снігом, залякати морозами, вітрами, хуртовинами, буранами, хуртовиною, завірюхою, порошею).

З'являється гостя - зима (герой). Вітає дітей і дорослих.

Зима: - Слідом за мною йде веселощі, сміх та метушня, забави, разваг радують мене.

-А ви, хлопці, у що любите грати взимку? (відповіді дітей)

-Пропонуємо вам гру «Звукові сніжки».

Завдання 2: розвішані мішені, від кожної команди запрошується одна дитина, який повинен визначити позицію звуку «С» в словах на слух. Дитина почувши слово, бере «сніжок» і кидає в «мішень» зображену на ватмані, коли їхня мета на дошці (інтер-я), ставить «сніжок» в мішень на дошці (початок слова, в середині слова, в кінці)

Від кожної команди запросити «постріляти» дорослих використовуючи як інтерактивну дошку, так і мішені зображені на ватмані. Діти виконують завдання під музичний супровід. Підвести підсумки. - Гостя - Зима називає слова: сніг, сніжинка, замет, сніговик, засипала, іскриться, радісний, веселий, пухнастий, сумний, ліс ....

Зима: - Чи подобається вам цю пору року? Чому? Чим воно примітно?

Ведучий: Пропоную влаштувати зимові змагання. Загадка підкаже куди ми вирушимо далі.

Завдання 3. «Міст як синє скло Слизько, весело, світло. (лід)

-Ми йдемо на каток. Весело гралися слова на ковзанці, раптом одне впало, а за ним і всі.

Розсипалися зібралися, але от лихо -Слова тепер, хлопці, дізнатися ніяк не можна.

(використовуючи слова, написані на дошці потрібно розставити в правильному порядку, щоб вийшло пропозицію: «Діти, санках, каталися, на». «Дворі на заметіль, крейди», «Дерева снігу взимку стоять в усі», «Падав пух неба з білий ».,» «Шубка, у, красива, лисиці, дуже взимку.»)

Завдання 4: Загадка: «Мене не ростили, зі снігу зліпили.

Замість носа спритно вставили морквину. Хто ж це?"

(сніговик).

-Снеговік катався на ковзанці, і захворів (розсипався) потрібно допомогти йому одужати, а для цього необхідно «вилікувати слівця» помінявши в словах один звук:

Ось по льоду біжить коса, розчепірила очі. (коСа- коза)

А за нею майка, футболка - побегайка. (Майка- Зайка)

Ось біжить пухнастий крот- Полосатенький живіт. (кріт-кіт)

У річці під льодом, плив вусатий будинок. (будинок-сом).

У міру виконання завдання збирається сніговик з повітряних куль, і на дошці (збирають батьки)

Завдання 5. Ось наш снеговичок і видужав. Але у нас поки ми його ліпили, замерзли руки.

-Давайте їх погріємо.

Пальчикова гра «погріємо ручки»

(З використанням здоров'я зберігаючих технологій - дихальна гімнастика)

Руки в кулачки стиснемо і трошки почекаємо.

На долоні ми поду. Всі сніжинки ми з них здуємо,

Кожен пальчик ми візьмемо, сильно на нього натиснемо.

- Поки дітки грають на вулиці йому весело. Але ось стало темно, діти втекли додому, а сніговик засумував ....

-Хлопці, придумайте кінець для цієї історії. Діти розповідають свої історії.

-Ви придумали чудові історії.

Лунає стукіт, з'являється птах «Ворона», у неї в дзьобі конверт. (звучить музика)

Виходить сумний сніговик, побачивши у ворони конверт запитує:

- Не моя це лист? Я так поспішав до вас, що втратив його. Подивіться, що зі мною сталося. Показ мультфільму «Подарунок для Вані».

Ворона: - Це мій лист і не дивись на нього. Все одно не віддам.

Сніговик: -А мені і не треба, там були завдання для хлопців.

Ворона: - Так, там завдання, але я виконати їх не можу. Я ж в сад не ходжу, що не грамотна я. Ось і вирішила прилетіти в сад за допомогою. (Дістає лист, віддає снеговику).

Сніговик читає завдання 6: «Загадки-складки». (гра зі рахунковими паличками)

- З 5-ти паличок викласти 2 трикутника.

- Перекласти 1 палички, щоб будинок повернувся в іншу сторону.

Ворона: - Так легко, яка я тепер розумна, полечу всім розповім. (летить)

Сніговик: - Як у наших біля воріт, диво дерево росте.

Чудо, чудо, чудо, чудо чудесне.

Ні листочки на ньому, ні квіточки на ньому,

А панчохи та черевики немов яблучка.

-встречается ви таке дерево? (питає сніговик). - Що ж це за дерево, на якому виростають цукерки, хлопавку, різні іграшки. (діти відповідають новорічна ялинка)

Сніговик: - Я приніс для вас ялинку (намальована на ватмані), але її потрібно прикрасити.

-Давайте запалимо вогники на цій ялинці, виконавши ще одне моє завдання. Гірлянди, які я ніс для вас розгубив, давайте їх заново зберемо.

Завдання 7. Для обох команд одночасно.

Все викладають під диктовку геометричні фігури різного кольору, розміру, порівнюючи їх між собою. Визначаючи який «вогник», повинен бути наступним.

(Діти використовують заготовлені фігури наклеюють на нитку на двосторонній скотч на ялинку)

Гірлянда1: червоний маленький кружок- синій квадрат- червоний маленький гурток -і т. Д.

Гірлянда 2: маленький зелений круг великий синій круг жовтий маленький квадрат - і т. Д.

Сніговик: - На ялинці засвітись вогники, а на вікнах яскраві сніжинки. У вас хлопці жарко, тому мені пора на вулицю, де по прохолодніше. (сніговик пішов).

Зима: - Хлопці, весь цей час поки ви виконували завдання, я прикрашала вікна за правильні відповіді. А скриня так і не відкрився.

-А для того, щоб він відкрився, виконайте останнє завдання:

Завдання 8 для батьків і дітей: використовуючи дошку, з'єднати слова так, щоб прочитати побажання.

«По порядку слова розставляйте і пожеланья читайте», з «розкиданих» слів зібрати пропозиції. Перше речення починається зі слова «все», друге речення зі слова «дякую», третє «Спасибі».

«Всі хлопці молодці. Дякую за увагу. Дякую за ваші старання. »

-Давайте подивимося, що у нас вийшло? (зазначити що перемогла дружба).

Зима відкривається скриня, дітям лунають частування.

Список використаної літератури:

1. Н. В. Нищева "Система корекційної роботи"

2. Т. Ю Бардишева "Логопедичні заняття в дитячому садку"

3. Г. Цукерман "Як Вінні-пух і всі-всі-всі навчилися читати"

4. А. В. Кочергіна "Вчимо абетку граючи".

5. Т. І. Тарабаніна "І навчання, і гра: математика".

6. Т. А Ткаченко "Вчимося говорити правильно"

7. О. І. Крупенчук "Навчіть мене правильно говорити".

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

Дитячий садок комбінованого виду № 72 г. Томська

Відкрите заняття -вікторіна з використанням сучасних засобів навчання "Зимові розваги"

У підготовчій до школи групі.

Підготували: Вихователь: Беззубенко С. Н.

Учитель-логопед: Прокоп'єва Т. В.



Скачати 10.88 Kb.