Конспект інтегрованого заняття в формі квест-гри «По дорозі в країну Знань»




Скачати 11.52 Kb.
Дата конвертації28.12.2018
Розмір11.52 Kb.
ТипТемочка

Наталя Швирева
Конспект інтегрованого заняття в формі квест-гри «По дорозі в країну Знань»

Реалізація зміст програми в освітніх областях:

«Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Фізичний розвиток», «Здоров'я».

Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, ігрова, комунікативна, рухова.

Мета: Закріплення і узагальнення отриманих знань;

завдання:

Освітні завдання:

• Узагальнити і систематизувати знання дітей про шкільному приладді.

• Закріпити вміння порівнювати числа, перевіряти вірно рівність або не вірно.

• Закріпити вміння працювати з блоками Дьенеша, працювати по картам- схемами, читати ознаки предмета і знаходити по ним потрібний блок.

Закріпити порядковий рахунок, орієнтування в просторі.

Розвиваючі завдання:

• Розвивати пізнавальний інтерес і мотивацію до навчальної діяльності, за допомогою включення різноманітних ігрових завдань;

• Розвивати уяву, мислення, увагу, пам'ять;

• Розвивати логічне мислення, закріплювати навички порівняння та узагальнення;

• Розвивати дрібну моторику;

Виховні завдання:

• Виховувати активність, самостійність, ініціативність;

• Виховувати позитивні моральні якості: доброту, чуйність, бажання допомогти;

• Виховувати навички співпраці;

• Виховувати самостійність, ініціативність, відповідальність.

Матеріал до заняття: карта подорожі; картки для гри «Меморин» (шкільне приладдя); дерево; 16 карток рівності з вирізання колами синього і червоного кольору; стрілки кольорові (червона, жовта, синя); 48 карт-схем до блокам Дьенеша; п'явки 4 кольорів (білі, жовті, червоні, зелені); планшети логіко малюк і 8 карток із завданням; іграшки Смішарики; планшети для малювання піском.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь: - Здрастуйте хлопці. Скажіть мені, будь ласка, ви допомагали коли-небудь людям, яким потрібна допомога?

Діти: - да.

Вихователь: Сьогодні до нас звернулися за допомогою. А ось щоб дізнатися, хто попросив вас допомогти треба відгадати сінквейн загадку.

1. Хто він? (Буратіно)

2. Довірливий, цікавий.

3. Обдурив, Закопав, Спас

4. Відкрив золотим ключиком двері

5. Хлопчик

Буратіно з'являється на екрані.

Вихователь: Буратіно написав Вам листа

"Привіт хлопці. Лисиця Аліса і кіт Базиліо дуже мене налякали, коли я йшов в країну знань щоб стати розумним, вони відібрали у мене портфель. А ось що там лежало, я на жаль забув. Допоможіть мені, будь ласка, знайти вкрадений портфель і принести мені його в країну знань. »

Вихователь: Щоб дізнатися, що лежало в портфелі у Буратіно нам треба розкрити Меморин. По черзі кожен з вас називає дві цифри, я відкриваю картки з цифрами. І якщо картинки однакові вони залишаються відкритими, якщо немає, то закриваю їх, і тільки відкривши всі поле, ми зможемо точно дізнатися, що ж лежало в портфелі. Почнемо?

Діти: Так.

Гра «Меморин» (шкільне приладдя та телефон)

Вихователь: - Ну ось, ми і відкрили всі картки, що ж знаходилося в портфелі у Буратіно? (Діти перераховують.)

- Як по-іншому можна назвати всі ці предмети разом? (шкільне приладдя)

- Чи всі тут предмети відносяться до шкільних приладь? (Ні, відповідають повним пропозицією)

Вихователь: Значить, Буратіно просить нас знайти портфель зі шкільним приладдям і донести його йому в країну знань.

Ви хочете допомогти Буратіно? Ви зможете? (Так, зможемо) Тільки пам'ятайте, ви повинні допомогти в дорозі всім хто потребує допомоги.

Діти отримують зелену стрілку

Вихователь: А в допомогу нам з чарівного космічного супутника, була відправлена карта дороги в країну знань. Ось вона. Давайте ми її розглянемо уважніше. Де ми знаходимося зараз і як нам потрапити в країну знань. Куди нам зараз треба йти? Хлопці, що ж нам треба робити зі стрілкою ніж вона нам допоможе? (Ми зараз знаходимося в дитячому саду, а далі нам треба йти по стрілці до чарівного дерева)

- А після чарівного дерева куди йти (тут вказано два шляхи, за яким точно не знаємо)

- Ну, тоді вирушаємо в дорогу, на допомогу нашому другові, а потім може дізнаємося, яка дорога правильна.

Діти підходять до дерева

Вихователь: Хлопці, тут на дереві висять картки з рівностями, нам треба їх перевірити і відзначити вірні рівності кругом - синього кольору, якщо рівність не вірно - червоним. Пропоную вам вибрати для себе по дві картки з прикладом, перевірити його і відзначити потрібним кольором.

Діти виконують завдання. Отримують червону стрілку, підходять до карти знаходять зупинку «Швидка річка»

Вихователь: Хлопці тут таке швидка течія, що без моста нам ніяк не перейти дорогу, напевно, лисиця Аліса і кіт Базиліо спеціально нам його зламали, щоб ми не змогли наздогнати їх. Як цю ситуацію можна виправити? Як можна переправитися через річку?

Тут ми повинні викласти з вами міст з блоків Дьенеша. Тут будівельники залишили карти-схеми різної складності, за якими ми дізнаємося яку фігуру нам треба взяти, щоб побудувати міст.

Червоні карти-схеми - найскладніші, Жовті - легше, а Зелені - найпростіші.

Діти вибирають самостійно для себе картки різної складності

(По 5 карток кожному) і виконують завдання.

вихователь:

- Скільки фігур у тебе було великих, а скільки маленьких.

- Якого кольору фігур у тебе більше?

- Чи були у тебе трикутні блоки, і скільки їх було всього?

- Скільки блоків у тебе тонких, а скільки товстих?

- Скільки у тебе блоків синього кольору?

- Скільки у тебе вийшло червоних блоків і скільки жовтих?

- Яких за розміром блоків більше - великих чи маленьких? Скільки великих і скільки маленьких?

- Чи були у тебе блоки прямокутної форми?

Вихователь: Молодці хлопці, а куди нам треба йти далі?

Отримують жовту стрілку. Діти знаходять по карті «Болото Дуремара»

Вихователь: Хлопці я, здається, знаю, це болото Дуремара він дуже любив збирати п'явок, але вони від нього чомусь всі втекли. Бути може, якщо ми йому допоможемо зібрати всіх п'явок, то він підкаже, куди йти далі. Давайте поділимося з вами на дві команди, щоб було швидше впоратися з цим завданням. А потім вам треба записати результат в книгу Дуремара, він веде підрахунок - скільки червоних п'явок, скільки білих, жовтих, зелених п'явок зібрав.

Діти збирають п'явок за підказками на моніторі свого відро, потім перераховують всіх п'явок і записують на аркуші паперу.

Отримують від Дуремара блакитну стрілку. Визначають по карті наступну зупинку «Школа Мальвіни» на екрані з'являється Мальвіна.

Вихователь: Хлопці Мальвіна директор чарівної школи, і любить розумних дітей. І нас вона точно не відпустить без уроку рідної мови, давайте візьмемо планшети логіко малюк і виконаємо завдання - треба визначити слова де однаковий останній звук, після того як виконали завдання перевертаємо і перевіряємо правильно ви виконали завдання чи ні.

Діти отримують планшети логіко-малюк з карткою завданням. Самостійно виконують і перевіряють себе

Отримують стрілку фіолетового кольору. [/ I]

Вихователь: Хлопці, нам треба йти далі, куди нам далі йти треба по цій стрілці стрілкою?

Діти знаходять зупинку «Будинок смішариків»

Вихователь: Хлопці тут живуть Смішарики, а як ви знаєте вони дуже веселі і люблять грати і веселитися. Вони приготували для вас цікаву гру «Хованки». А ви любите цю гру? (Так, але спочатку нам треба провести розминку.

- Хлопці перерахуйте по порядку смішариків (перший ...., Другий ...., Третя ... і т. Д.)

- Який Смішарики варто перший за рахунком? Який п'ятий? Який третій?

- Який Смішарики стоїть ліворуч від Нюші?

- Як звуть Смішарики, який стоїть між Копатичем і Совунья?

- Пін який за рахунком?

- Нюша яка за рахунком?

- Хто стоїть праворуч від Лосяша?

Вихователь: З розминкою ви впоралися добре, ну а тепер давайте пограємо. Ви запам'ятовуєте хто з смішариків, де стоїть. Потім закриваєте очі, а в цей час Смішарики деякі поміняються місцями, а ви повинні згадати, як вони стояли, хто з них змінився, і поставити смішариків так як було.

Гра зі Смішарики «Хованки»

Вихователь: Після такого довгого шляху потрібен відпочинок, хочете відпочити трохи? Наступна зупинка - музична.

Музична гра «У оленя будинок великий»

У оленя (руки вгору до голови, як роги оленя)

Будинок великий (руки над головою «будиночком»)

Він дивиться (праву руку над очима)

Свого віконце (двома руками спочатку вертикально, потім горизонтально зображується вікно)

Заєць (долоні до голови, як вуха зайця)

по лісі біжить (руки стиснути в кулаках, лікті зігнути, зобразити біг)

У двері до нього стукає: (кулаком «постукати»)

"Стук-стук

Двері відкрий (зобразити, як відчиняються двері)

Там в лісі (показати великим пальцем назад через плече)

Мисливець злий! »(Сердите обличчя)

«Заєць, заєць, забегай (знову зобразити зайця)

Лапу мені давай! »(Подати руку)

Вихователь: Ну як відпочили трохи? (Та)

Отримують синю стрілку

Куди нам іти далі давайте подивимося по карті?

«Піщаний острів»

Вихователь: - Хлопці, я здається зрозуміла чому карта привела нас до піщаного острова. Адже на піску можна добре розгледіти сліди, ось по ним ми і знайдемо кота Базиліо та лисиці Алісі. Давайте відкриємо пісочний планшети.

Відкривають пісочний планшети.

Вихователь: - Ой, на піщаному острові був сильний ураган і всі сліди замело піском, але я пам'ятаю як потрапити в країну Знань. Давайте намалюємо шлях до неї.

-з лівого верхнього кута йде дорога в правий нижній кут;

- у правому верхньому кутку стоїть будинок, в ньому кругле віконце.

- в лівому нижньому кутку росте велике дерево і 2 маленьких гриба.

Діти малюють в планшетах для малювання піском.

Вихователь: Хлопці, а ось і портфель Буратіно мабуть його теж засипало піском під час урагану. Тепер ми його точно зможемо доставити Буратіно в країну знань.

- Вам сподобалося сьогодні подорожувати?

- Хлопці в чому полягала мета нашої подорожі?

- Ми досягли поставленої мети?

- Що вам найбільше запам'яталося?

- Як ви думаєте, з усіма ви завданнями легко справлялися?

- З якими завданнями вам було складніше і чому?

А зараз, я попрошу вас оцінити себе і взяти відповідний ключік- якщо добре впоралися з виконанням завдань візьміть великий ключик, якщо в деяких завданнях ви не впоралися, візьміть маленький ключик. Тепер ви завжди зможете знайти дорогу в країну знань і відкрити її своїм ключем.



Скачати 11.52 Kb.