• Хід заняття
  • Конспект інтегрованого заняття у 2 молодшій групі. Тема: «Подорож у казку»




    Дата конвертації13.10.2019
    Розмір8.91 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Найдьонова
    Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі «Подорож у казку»

    Конспект інтегрованого заняття з розвитку дрібної моторики рук в групі загальнорозвиваючу спрямованості від 3 до 4 років.

    Тема: «Подорож у казку»

    мета:

    Активізація рухової і пізнавальної діяльності дітей, розвиваючи дрібну моторику рук з використанням нестандартного обладнання.

    завдання:

    освітні:

    - Формувати у дітей навички рухової активності, координацію рухів рук

    - Збагатити сенсорний досвід

    Розвиваючі:

    - Розвивати дрібну моторику рук з використанням нестандартного обладнання

    виховні:

    - Викликати бажання допомогти колобку

    - Виховувати доброзичливе ставлення до ігрового персонажу і бажання допомогти

    - Розвивати уміння слухати, охоче включатися в гру, проявляти позитивні емоції в процесі всього заняття

    Методичні прийоми:

    - Ігровий пріём- створення мотивації

    - Частковий показ з поясненням

    - Самостійне виконання

    - Гра з рухом пальців рук

    устаткування:

    - Запис музики «В гостях у казки»

    - Іграшки: заєць, вовк, ведмідь, лисиця

    - Силуети ігрових персонажів: їжаки, сонце, ялинки і за кількістю дітей

    -Пріщепкі різних кольорів

    -Проектор

    -Картінкі овочів (цілі і розрізані)

    - Крупа з фігурками казки

    Попередня робота:

    -Читання казки «Колобок», розгляд ілюстрацій до неї

    - Розучування з дітьми прийомів гри з прищіпками

    - Розучування музичної гри для розвитку моторики

    - Підбір матеріалу і оформлення ігрового посібника

    Хід заняття:

    Звучить музика з передачі «В гостях у казки.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці! Сьогодні ми вирушимо в подорож в казку. Які казки ви знаєте?

    Діти: Вовк і семеро козенят, Ріпка ....

    Вихователь: Хлопці, а щоб дізнатися, в яку казку ми з вами потрапили, нам потрібно знайти головних героїв.

    Гра «Знайди сюрприз».

    -Діти, подивіться, що це варто на столі?

    На столі стоїть миска наповнена крупою, в ній заховані іграшки.

    -Давайте перевіримо, що там всередині знаходиться. (Вихователь показує, як це зробити. Діти опускають руки в миску з крупою і шукають іграшки).

    Формою він схожий на м'яч.

    Був колись він гарячий.

    Зістрибнув зі столу на підлогу

    І від бабусі пішов.

    У нього рум'яний бік ...

    Ви впізнали?

    Ко-ло-пліч

    Вихователь: Що сталося з Колобком в казці?

    Діти: Колобка лисиця з'їла.

    Вихователь: Що ж потрібно зробити, щоб цього не сталося?

    Діти: Врятувати колобка, обхитрити лисицю.

    Вихователь: Нам потрібно поспішати, поки Колобок не покотився в ліс і його не з'їла лисиця. Пора вирушати!

    «Дзвіночок задзвенить»

    «В казку нас перенеси»

    (дзвенить дзвіночок)

    На екрані слайд із зображенням бабусі і дідусі, які плачуть.

    Вихователь: - Ось ми і в казці!

    Бабуся з дідом плачуть.

    Вихователь: Що сталося?

    Бабуся і Дідусь: Колобок покотився в ліс! Його лисиця обхитрити і з'їсть.

    Вихователь: Ми повинні його врятувати. Подивіться, як засмутилися бабуся і дідусь, що Колобок утік.

    Нам потрібно поспішати поки Колобок не потрапив в лапи лисиці.

    Заходимо в ліс. (навколо столів стоїть декорація лісу, за кожним столом сидить герой казки із завданням)

    Вихователь: Ось і заєць. Заєць, ти не бачив, куди покотився Колобок?

    Заєць: А ви допоможете впоратися із завданням, яке доручила мені мама?

    Діти: Так.

    Заєць: Перед вами картинки із зображенням овочів. Складіть з частин ціле, дивлячись на свою картку.

    (Перед дітьми розкладені картки із зображенням овочів, перед каждим- розрізні картинки)

    Діти виконують завдання.

    Заєць: Молодці, хлопці! Впоралися із завданням. Мама буде рада.

    Вихователь: Хлопці, які овочі любить їсти Заєць?

    Діти: моркву і капусту.

    Заєць: Правильно, хлопці! Колобок в ту сторону покотився. (вказує напрямок до столу, де сидить Вовк)

    Вихователь: Хлопці, хто це сховався за деревом?

    Діти: Вовк.

    Вихователь: Здрастуй, вовк! Вихователь: Вовк, скажи, куди покотився Колобок. Нам потрібно врятувати його від лисиці.

    Вовк: Щоб я вам показав дорогу, спочатку відгадайте мої загадки і виправте те, чого не вистачає за допомогою прищіпок.

    Послухайте першу загадку:

    Взимку і влітку одним кольором. (Ель)

    (Діти прикріплюють зелені прищіпки замість голок).

    - Молодці! Послухайте другу загадку.

    Він в лісі живе під ялинкою,

    Носить гострі голки.

    Ходить-бродить уздовж доріжок

    Весь колючий братик. (Їжачок)

    (Діти прикріплюють прищіпки їжакові замість голок).

    Вночі сховається воно -

    Чи стане у дворі темно.

    Вранці знову до нас в віконце

    Б'ється радісне. (Сонце)

    (Діти прикріплюють жовті прищіпки замість промінчиків).

    Вихователь: Ми відгадали всі загадки, вовк. Куди ж покотився колобок?

    (Вовк вказує напрямок до ведмедя).

    Вихователь: Як ви думаєте, кого ми зараз зустрінемо?

    Діти: Медведя.

    Вихователь: Здрастуй, ведмедик!

    Ведмідь: А ви навіщо прийшли в ліс?

    Діти: Прийшли рятувати Колобка.

    Вихователь: Мишка, ти не бачив, куди покотився Колобок?

    Ведмідь: Я вам скажу, а ви зі мною пограєте?

    Діти: Так.

    Ведмідь: Я вам буду показувати руху, а ви повинні їх повторити і не переплутати. Будьте уважні!

    ДИНАМІЧНЕ ВПРАВА «ВЕДМЕДИК»

    Виліз ведмедик з барлогу, (Ходьба на зовнішньому зводі стопи.)

    Розминає мишка ноги. (Ходьба на внутрішній стороні стопи)

    На носочках він пішов, (Ходьба на носках.)

    І на п'ята потім, (Ходьба на п'ятах.)

    На качельках захитався (Підніматися високо на носках і опускатися на п'яти.)

    І до лисички він підкрався. (Переступання з ноги на ногу.)

    І запитав він молодицю:

    «Ти куди біжиш, лисиця?» (Хором, злегка нахилитися і розвести руки)

    Ведмідь: Як ми здорово пограли! Поспішайте рятувати Колобка. Лисиця живе там (вказує напрямок).

    Вихователь: Ось і Лисиця! А де ж Колобок?

    Лисиця: А ви хто? Звідки прийшли і навіщо?

    Діти: Ми хлопці з дитячого садка. Прийшли рятувати Колобка!

    Лисиця: Ха-ха-ха! Я в лісі сама хитра! Ось обхитрити його і з'їм!

    Вихователь: Лисичка-сестричка! Відпусти Колобка. Бабуся і дідусь його дуже чекають додому, переживають.

    Лисиця: Ні!

    Вихователь: Лисичка, хочеш, ми тобі намисто подаруємо?

    Лисиця: Намиста! Я дуже люблю носити намисто.

    Вихователь: На столі лежать шнурки і макарони, давайте зробимо для лисички намиста? Потрібно нанизувати макарони на шнурок, а потім зав'язати.

    Лисиця: Спасибі, хлопці. Молодці! Які гарні намиста. Я обіцяю Колобков більше не є. Приходьте до нас в гості в ліс! До зустрічі!

    Діти: До побачення!

    Слайд із зображенням бабусі і дідусі, на руках у них колобок.

    Бабуся і Дідусь: Ось і хлопці повернулися і Колобка врятували! Спасибі вам! А ми вам приготували гостинці - сушіння. Пригощайтеся!

    Вихователь роздає дітям сушки.

    Діти: Дякую.

    Вихователь: Нам пора прощатися і повертатися в улюблений дитячий сад! До побачення!

    Діти: До побачення!

    вихователь:

    «Дзвіночок задзвенить,

    Нас в дитячий сад скоріше поверни ».

    Хлопці, ось ми і повернулися в наш дитячий садок. Сподобалося вам наша подорож? За мотивами якої казки ми подорожували? Хто нам попався на зустріч? Допомогли ми колобку? Ось які ми з вами молодці. А зараз давайте скажемо нашим гостям до побачення і підемо в групу.