• Хід заняття
  • Конспект інтегрованого заняття «Подорож по казці гуси лебеді» в старшій групі




    Дата конвертації24.12.2018
    Розмір5.16 Kb.
    ТипТемочка

    Поліна майорова
    Конспект інтегрованого заняття «Подорож по казці гуси лебеді» в старшій групі

    Конспект інтегрованого освітньої діяльності на тему:

    «Подорож по казці« Гусі- лебеді »

    старша група

    Вихователь: Майорова П. А

    2016р

    Мета: Збагачувати уявлення дітей про навколишній світ засобами інтеграції ігровий, пізнавально-дослідницької та мовної діяльності.

    завдання:

    Освоєння дії звукового аналізу слів, закріпити вміння розподіл слів на склади, зображати складову структуру графічно.

    Закріплення перерахунку предметів в межах десяти, позначення числа цифрою і порівняння множин за допомогою знаків.

    Вчити працювати в парах і компаніях.

    Розвивати пізнавальні здібності.

    матеріал:

    Два конверта з розрізними картинками за сюжетом казки, скринька з замком, 4ключіка, картинка хатинки баби-Яги, річка, картинки із зображенням мешканців водойми, прості олівці, картинки із зображенням грибів (підосичники, опеньки, лисички, мухомор, макет яблуні з яблуками ( зелені і червоні, набір цифр від 0 до 10, два відерця, математичні знаки «>» і «<» або «=», картинка з зображенням грубки, дзеркало, два надрукованих слова навпаки «садити» і «ДИМ», схеми і набір по грамоті для звукового аналізу слів. Книга з казками.

    Хід заняття:

    Вихователь розмовляє з дітьми на тему «Чи люблять діти казки?» Задає їм питання, вислуховує відповіді дітей. Далі вихователь повідомляє їм, що по дорозі на роботу вона зустріла одну чарівну ворону, яка повідомила, що в одній з казок трапилася біда, а в який не сказала і полетіла. Після педагог пропонує відправитися в подорож в казку, а дізнатися що це за казка допоможе чарівна скринька на якому висить величезний замок і треба для початок підібрати ключ до замка (способом співвіднесення контуру замкової щілини з контуром ключа). Педагог дістає два конверта, просить поділитися дітей на дві компанії, роздає кожній компанії по конверту, в яких знаходяться розрізні картинки із зображенням персонажів казки. Діти збирають їх, називають, вгадують казку, «Яка казка зображена на картинках? Про що ця казка? Чому так сталося що гуси - лебеді забрали Ваню? Хто ховав Машу і Ваню, коли вони втікали від Баби-Яги? Педагог з дітьми згадує зворотний шлях додому героїв казки. «Ми знаємо, що баба-Яга зла і підступна, вона зачарувала помічників Вані і Маші. А ми допоможемо повернутися їм додому. Починаємо расколдовивать. Діти підходять до картинки хатинки на курячих ніжках вихователь читає вірші:

    На узліссі, на доріжці,

    Варто будинок на курячих ніжках.

    Від узлісся ми підемо

    У ліс дрімучий потрапимо.

    Діти йдуть під музичний супровід «Звуки лісу» чуються звук поточної річки, вихователь запитує у дітей «що вони чують в лісі? Діти відповідають, що це звук річки. «Правильно, а ось і вона». На підлозі перед дітьми смужка блакитного паперу, що позначає річку, і картинки із зображенням мешканців водойми. Вихователь просить дітей розділиться на пари і кожній парі взяти собі по одному з мешканців розділити слово на склади замалювати на смужці паперу схему показує кількість складів в даному слові. Коли всі мешканці названі, а слова поділені на склади і замальовані можна вирушати далі. Йдемо по лісі один від одного не відстаємо а то можемо заблукати. А якщо хтось заблукав то що треба робити. кричати «Ау». А коли ми кричимо «Ау» що ми чуємо у відповідь «Ехо». Давайте пограємо в гру «Відлуння». Педагог голосно прохлопивает певну кількість ударів, а діти тихо одночасно всі разом повторюють за ним. Йдуть, далі вихователь знаходить гриби, запитує у дітей їх назва, бере з собою тільки мухомор і пропонує зварити з нього суп. Діти пояснюють, що це отруйний гриб і його не можна вживати в їжу. Діти підходять до яблуні на якій висять яблука. Педагог просить дітей розібрати яблука по відерце, порахувати їх, позначити цифрою і порівняти кількість яблук визначаючи їх відповідним знаком «більше», «менше» або «дорівнює».

    Далі на шляху дітей з'являється, картинка з зображенням грубки Вихователь цікавиться у дітей «Чого можуть злякатися гусі- лебеді? Звертає увагу дітей на ребуси і пропонує їм за допомогою дзеркала дізнатися, що за слова тут написані. Пропонує поділитися на дві компанії. Скласти звуковий аналіз слів дати характеристику кожного звуку визначити ударний звук, назвати кількість звуків в слові. Педагог дякує дітей за допомогу надану головним героям казці, уточнює, що добро завжди перемагає зло. А чарівна скринька дарує їм книгу казок, яку вони разом прочитають і пограють в наступний раз.