• Хід заняття.
  • Конспект інтегрованого заняття до свята 23 лютого




    Дата конвертації01.08.2019
    Розмір5.61 Kb.
    ТипДень захисника Вітчизни. 23 лютого

    дарья токарева
    Конспект інтегрованого заняття до свята 23 лютого

    Конспект інтегрованого заняття до свята 23 лютого.

    Виконала вихователь групи №2 «Веселка» Токарєва Д. Н.

    МБДОУ «дитячий садок компенсуючого виду №4».

    Інтеграція освітніх областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичний розвиток».

    Мета: Розширювати знання дітей про Російської Армії, уточнити уявлення дітей про пологи військ, військової техніки, захисників Вітчизни, військових професіях.

    завдання:

    1. Ознайомити дітей з військовою технікою.

    2. Виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості за свою армію.

    3. Виховувати бажання бути схожими на сильних російських воїнів.

    4. Розвивати увагу, спритність, точність руху.

    5. Розвивати пам'ять, уяву.

    Попередня робота:

    1. Розгляд ілюстрацій, листівок, фотографій.

    2. Читання художньої літератури.

    Хід заняття.

    Вихователь: -Хлопці, я рада бачити вас таких гарних, добрих, з хорошим настроєм! Ми сьогодні не одні, у нас гості. Давайте привітаємо один одного і гостей.

    «Друг»

    Зібралися всі діти в коло,

    Я - твій друг і ти - мій друг.

    Разом за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось!

    (Взятися за руки і подивитися один на одного з посмішкою).

    - Діти, скоро люди нашої країни будуть відзначати дуже важливе свято. Хто-небудь з вас знає, який (23 лютого, День захисника Вітчизни).

    Восп .: А хто такі захисники Вітчизни?

    Діти: Солдати, які захищають Батьківщину.

    Восп .: А що таке Вітчизна?

    Діти: Це Батьківщина.

    Восп.: Правильно, захисники Вітчизни - це воїни, тобто солдати, які захищають нашу Батьківщину від ворогів. А коли багато солдатів - це армія.

    В армії існує багато родів військ, така армія сильна: вона може захистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі. На озброєнні стоїть різна бойова техніка.

    - Діти, хочете стати солдатами? (Так)

    - Щоб стати справжніми солдатами, потрібно пройти випробування.

    - Чи готові? (Так)

    1 випробування. Назвіть військові професії, які ви знаєте. (Діти розглядають картинки і називають професії за допомогою вихователя.)

    Картінка1

    - Що за військова машина намальована на картині? (Танк)

    - Значить цей військовий? (танкіст)

    -Як називається головний убір у танкіста? (Танкісти носять на голові шоломи і військову форму).

    Картінка2. Хлопці а хто цей солдат? (Прикордонник)

    А навіщо йому собака? (Спеціально навчені, натреновані собаки допомагають прикордонникам охороняти кордон.)

    Прикордонники охороняють кордон. Кордон - це риса, яка відокремлює територію однієї держави від території іншої держави.

    Картінка3. Як називаються військові які служать на кораблі (Моряки)

    Наші морські простори захищають військові кораблі і підводні човни. Всі разом і становлять військово-морський флот.

    У моряків чорна форма, на голові безкозирка з стрічками, смугасті тільники, матроські коміри.

    Картинка 4. У нашій армії є і авіація - бойові літаки і вертольоти. Вони готові захищати в разі необхідності нашу Вітчизну з повітря.

    Хто керує літаком? (Літак управляється льотчиком.)

    Льотчики носять красиву блакитну форму під колір неба. Крім того, в польоті вони мають спеціальні висотні шоломи.

    Чи можуть жінки бути захисниками Батьківщини?

    Найчастіше жінки працюють лікарями і медсестрами. Але бувають і інші військові професії, де зайняті жінки, наприклад: радистки, диспетчери зв'язку. Якими якостями повинні володіти військові?

    Діти, скажіть, чим відрізняються ці війська один від одного?

    (Військово-морські війська служать на море; наземні війська на суші; військово-повітряні сили захищають Батьківщину в повітрі).

    2 випробування Гра «Кому що потрібно?»

    У вихователя іграшки. - Представнику якої військової професії потрібні ці речі? (танк, літак, вертоліт, парашут, собака, корабель, безкозирка, шолом)

    3 випробування «Найстійкіший»

    Физкультминутка. «Солдатик»

    На одній нозі постій-но,

    Якщо ти солдатик стійкий. (руки на поясі, постояти на правій нозі)

    Ну, сміливіше підніми.

    Так гляди не впади.

    А зараз постій на лівій,

    Якщо ти солдатик сміливий. (руки на поясі, постояти на лівій нозі)

    А зараз постій на правій,

    Якщо ти солдатик бравий. (руки на поясі, постояти на правій нозі)

    4 іститаніе гра «Склади картинку».

    Вихователь. А тепер ви повинні скласти зображення військової техніки, і сказати хто їй управляє. (Діти сидять за столами, у кожної дитини своя картинка військової техніки).

    5 випробування. Хлопці, давайте уявимо, що ми конструктори і сконструюємо військовий літак.

    Молодці, хлопці! Ви пройшли всі випробування. Вас можна прийняти в

    солдати.

    Так які ж повинні бути солдати? (Солдати повинні бути

    уважним, влучними, розумними, сильними, умілими і т. д.)