Конспект інтегрованого НСД в підготовчій групі, по освітній галузі «Музика» «Пролісок»




Дата конвертації11.11.2019
Розмір5.67 Kb.
ТипТемочка

Олена Плешкова
Конспект інтегрованого НСД з музики «Пролісок» в підготовчій групі

Мета: Створення умов для формування бережливого ставлення до природи через синтез мистецтв (художнє слово, музика, живопис, конструювання, ритмопластика.)

Завдання: 1) Формувати творчі здібності дітей

2) Збагачувати словниковий запас дітей

3) Прищеплювати любов до живої природи, дбайливо ставитися до квітів

4) Стимулювати бажання дітей створювати проліски самим.

Хід заняття:

Діти вільно входять в зал під музику «Ранок», Е. Гріга, зупиняються на середині залу.

Муз. рук. : «... розтопити сніжинку на верхівці сосни і впала гаряча крапля на

сніг. Вона пробила собою замет і сухе листя. Там де вона впала, здалася зелена стрілочка. А на ній розцвів синя квітка. Дивиться він на сніг і дивується: «А чи не зарано я прокинувся? Ні, не рано, пора, пора ».

Хлопці, про який час року говориться в цьому оповіданні? А яка зараз пора року? (відповіді дітей) Чому ви так думаєте? (відповіді дітей).

Спів пісні «Весняна пісенька», сл. Н. Виноградової, муз. С. Полонського.

Проходять на стільці.

Вихователь: Хлопці, послухайте загадку:

Добре гуляти в лісі!

Тихо ... ранок раннє.

Чудо пісенька дзвенить

На лісовій проталини.

Чий - то ніжний голосок

Ледве - ледве чутний -

Хто, розправивши пелюстки,

З - під снігу вийшов?

Діти: Пролісок!

Вихователь: Ви правильно відгадали загадку - це пролісок. Як ви думаєте, чому ця квітка так називається? (відповіді дітей - тому що вони ростуть під снігом). Ви все вірно кажете, ці квіти ростуть в лісі на проталинах. Вони дуже тендітні, ніжні. Скажіть, а чи можна їх рвати? Чому? (відповіді дітей - немає, їх залишається дуже мало і вони швидко в'януть).

Так, на жаль пролісків не так вже й багато залишилося в наших лісах.

Люди рвуть їх для продажу, для свого задоволення, а потім зів'ялі квіти викидають.

Сьогодні на нашому занятті ми подумаємо, як можна дарувати людям проліски, які не зриваючи їх в лісі.

Розгляд ілюстрації. Бесіда. З'ясувати, за допомогою чого художник і фотограф зобразили квіти (пензлі, фарби, папір, фотоапарат).

Муз. рук. читає вірш про проліски.

Муз. рук. : Я йду в лісі весною,

Наді мною - синява ...

Піді мною щільним шаром

Торішнє листя.

Хоч пагорб і відтанув,

Але в тіні лежить сніжок,

І на крок не відступаючи,

Поруч з ним росте квітка.

Він під снігом пробирався,

Він шукав собі шляху,

Він анітрохи не боявся

Занадто рано розквітнути!

У нього прохолодний стебло,

П'ять прозорих пелюсток ...

Тихо тануть в синьому небі

Пластівці білих хмар.

Я несу квітка додому

Разом з вологою землею,

Разом з новенькою травою

І з комашкою польовий.

Е. Стюарт

Вихователь: Хлопці, а хто пише вірші? (Відповідь дітей - поет). А тепер давайте з'ясуємо, за допомогою чого поет розповів нам про проліски? (відповідь дітей-за допомогою слів).

А ми з вами можемо зобразити квітка не тільки за допомогою слів, а й жестів.

Пальчикова гра «Квітка»

Наші ніжні квіти Підняти кисті рук вгору

пальчики зібрані в пучку,

Розпускають пелюстки розкрити пальчики.

Вітер трохи дихає, пелюстки колише. плавне розгойдування

розкритих пальчиків вліво-вправо.

Наші ніжні квіти закривають пелюстки. Зібрати пальчики обох рук

Головою качають, тихо засинають. Плавне розгойдування пальчиків,

зібраних в пучку, вліво - вправо.

Муз. рук. : Хлопці, а хто пише музику? (відповідь дітей - композитор). Зараз ми послухаємо, як за допомогою музики композитор розповість нам про квітку.

Слухання музичного твору «Пролісок», П. Чайковського (з циклу «Пори року»)

Муз. рук. : А зараз я пропоную вам показати за допомогою рухів, як пролісок пробуджується напровесні, як він тягне свої пелюстки до сонечка, як качає своєю голівкою то вправо, то вліво, як він кружляє в танці.

Танцювальна імпровізація, музичний супровід - «Пролісок», П. Чайковського.

Муз. рук. Ось ми з вами і з'ясували, що необов'язково зривати проліски в лісі, щоб показати їх людям. Можна просто намалювати картину, як художник або зробити фотографію, можна скласти вірш, як поет, можна написати музику і в ній передати свої почуття, емоції і навіть рухами танцю теж можна розповісти про квітку.

Вихователь: А ще підсніжник ми можемо, хлопці, зробити своїми руками.

Конструювання з паперу.

Після того, як діти зроблять квіти, вони розкладають їх на «галявині» (зелена тканину на підлозі)

Вихователь: Подивіться, хлопці, у нас вийшла справжня галявина пролісків. Всі вони тягнуть свої пелюсточки до сонечка. Адже весняне сонце яскраве і тепле.

Муз. рук. : Я пропоную закінчити заняття нашої весняної логоритміки. За допомогою неї, про що ми розповімо? (відповіді дітей)

Логоритміка «Весна», Е. і С. Желєзнова.

Діти під музику «Ранок», Е. Гріга виходять із зали.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект інтегрованого НСД в підготовчій групі, по освітній галузі «Музика» «Пролісок»