Конспект індивідуального логопедичного заняття старшого дошкільного віку по автоматизації Р в словах.




Дата конвертації12.11.2019
Розмір7.59 Kb.
ТипТемочка

ОЛЬГА ЯРУКОВА
Конспект індивідуального логопедичного заняття для старшого дошкільного віку по автоматизації [р] в словах

Муніципальне бюджетне дошкільний заклад «Батиревскій дитячий садок« Казка »Батиревского району Чуваської республіки

Конспект індивідуального логопедичного заняття

«Автоматизація звука [р] в складах, словах»

виконала:

Ярукова Ольга Володимирівна

учитель логопед МБДОУ

«Батиревскій дитячий садок« Казка »

Батирево 2018

Мета: автоматизувати в складах, словах ізольований звук [р].

Основні завдання:

Корекційно-освітні:

- вправляти в правильну вимову ізольованого звуку [р];

- активізувати словниковий запас по темі.

Корекційно-розвиваючі:

- удосконалювати фонематичні процеси;

- розвивати мовне дихання;

- розвивати загальну, дрібну і артикуляционную моторику;

- розвивати силу і висоту голосу, мелодику і тембр;

- удосконалювати просторові орієнтування.

Корекційно-виховні:

- виховувати самоконтроль під час вимови звуку;

- виховувати посидючість.

Тип заняття: закріплення.

Етап роботи: автоматизація звуку [р] в складах, словах.

Організаційна форма проведення: індивідуальна.

Вік дитини: 6 років.

Обладнання: дзеркало, логопедическое посібник для дихальної гімнастики «Дізнайся, хто сховався в заростях», іграшки: тигр, тигр; кубики Зайцева, картки Зайцева, кубик з точками, ноутбук, флешка «мерсібіт» з логопедичними іграми.

хід заняття

Організаційний момент.

Л: Здрастуй, сьогодні до нас на заняття дехто прийшов, а хто ти дізнаєшся, якщо відгадаєш загадку:

Кігті, хвостик і смужки.

П'є поки ще з соски,

Тільки це не кошеня.

Це маленький. (Тигреня)

Л: Подивися, який він? (Вправа «Який?»)

Л: Він ще не вміє ричати, тому він прийшов до нас за допомогою: він просить нас навчити його гарчати, адже ми з тобою вже вміємо правильно вимовляти [Р]. Допоможемо йому?

Основна корекційно логопедична робота:

1. Сприйняття звуку:

- на початку слова;

Л: подивися на картинку і уважно послухай як я вимовляю її назву. Якщо картинка названа правильно, підніми руку вгору і скажи ТАК. Якщо неправильно, негативно похитав головою і скажи НІ.

- в потоці інших звуків.

Л: Звук [Р] - він дуже дзвінкий і сильний як мотор, зобразимо роботу мотора: руки зігнемо в ліктях, кисті рук стиснемо в кулаки і обертаємо кистями рук перед грудьми. Я буду називати звуки, коли почуєш звук [Р] - показуй моторчик руками:

З-М-ЛЬ-Р-Й-В-ЛЬ-З-Г-Н-Р-ВЬ-Л-нь-Р-Ж-И-Р-У-Л;

2. Артикуляційні вправи.

Л: Тигреня, ми повинні тебе попередити, щоб навчитися гарчати потрібно кожен день робити зарядку для язичка, щоб він став сильним і зміг правильно вимовляти цей важкий звук. Виконаємо вправи для язичка:

«Смачне варення», «Годинник», «Гойдалки», «Чашечка», «Парус», «Барабан».

3. Дихальна вправи «Дізнайся, хто сховався в заростях».

Л: Подивися, хтось сховався в заростях. Дізнайся, хто це. Для цього тобі потрібно сильно подути на зарості.

Хто там сховався, дізнайся.

Швидше відгадай!

Дунь на зарості скоріше

І побачиш, що за звір!

Так це ж тато-тигр! Подивися, як тигр зрадів зустрічі з ним! Він буде спостерігати за тигром.

4. Знайомство з положенням органів артикуляції при вимові звуку [Р].

Л: Наш язичок став сильним, тепер можна спробувати вимовити звук [Р].

- губи посміхаються;

- зуби на невеликій відстані;

- мова піднімається і впирається в горбки за верхніми зубами;

- шийку гуде;

- язичок тремтить як «моторчик»;

- рррррррр

5. Закріплення вимови звука [Р] в складах:

Л: А зараз, щоб язичок не забув як правильно вимовляти [Р], будемо тренувати його.

Подивися у нас є кубик, називаємо його: РУ, РВ, РА, РЕ, ри, Р, можна заспівати його.

Я буду називати початок слова, а ти додавай:

- Р (ставимо перед дитиною кубик Р);

- РА (ставимо перед дитиною кубик РА);

- ри (ставимо перед дитиною кубик ри);

-РОК (ставимо перед дитиною кубики РОК);

6. Автоматизація Р в словах. Гра «Кубик».

Л: Кидай кубик, скільки точок на ньому випаде, стільки раз тобі потрібно повторити слово з картки (натискаючи пальцем на точки).

7. Пальчикова гімнастика «Тигровий синочок»

Л: Зробимо гімнастику для пальчиків:

У тигрячого синочка на лапках коготочкі, (ворушимо пальчиками обох рук)

Ти їх ховати не поспішай - нехай подивляться малюки: (руки в кулачки)

Няв-няв-няв - РРРРРРРРРРРРРР. (випускаємо кігтики).

8. Гра «Відлуння» (на розвиток сили і висоти голосу, мелодики і тембру).

Л: Знаєш, гарчати можна по-різному: голосно, тихо, весело, сердито, страхітливо і т. Д. Це залежить від сили і висоти голосу, від настрою і від інших причин. Навчимо тигреня гарчати різними способами. Пограємо в гру «Відлуння». Я буду кидати тобі м'яч і гарчати, а ти слухай уважно. Потім ти кинеш мені м'яч і проричішь так само, як я гарчала. (Учитель-логопед кидає м'яч дитині і вимовляє звук [р] ( «гарчить») по-різному: голосно, тихо, боязко, сміливо, весело, сердито, здивовано, страхітливо. Дитина кидає м'яч учітелю- логопеда і повторює його гарчання, як відлуння.)

9. Формування навичок звукового аналізу, визначення наявності звуку [р] в словах (на початку, середині, наприкінці) гра «Потяг»;

Л: У тигреня дуже багато друзів. Сьогодні вони зібралися в далеку подорож, але забули хто в якому вагоні їде. Посадимо друзів тигреня в їх вагони.

- в перший вагон посади тих друзів тигреня, в назві яких звук [р] знаходиться на початку слова, в середній вагон - де звук [р] знаходиться в середині слова, а в останній вагон-де звук [р] в кінці слова.

Л: Подивися на тигреня, він засумував. Напевно, він теж хоче відправитися зі своїми друзями в подорож. Відправимо його?

Л: А куди ми посадимо тигреня?

Л: Попрощаємося з ними по- тигриному: РРРРРРРРРР.

Підсумок заняття.

Л: Молодець, ти сьогодні добре попрацював (а) на занятті, ясно і чітко вимовляв (а) звук [р]. Тигреня залишився дуже задоволений, що ти їй допоміг (ла) навчитися говорити звук [р]. І за це, він приготував тобі сюрприз - свій портрет. Будинки розфарбуй його кольоровими олівцями.

До побачення!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект індивідуального логопедичного заняття старшого дошкільного віку по автоматизації Р в словах.