• Прикріплені файли
  • Конспект групового заняття для батьків «Вплив батьківських установок»




    Дата конвертації21.03.2019
    Розмір5.83 Kb.
    ТипТемочка

    Юлія Костіна
    Конспект групового заняття для батьків «Вплив батьківських установок»

    Конспект групового заняття для батьків

    "Вплив батьківських установок"

    Цільова група: батьки дітей дошкільного та шкільного віку.

    Форма роботи: групове заняття з елементами тренінгу.

    Час проведення: 1,5 години.

    Мета: усвідомлення батьківських установок і підвищення батьківської компетентності.

    завдання:

    1. Формувати активну батьківську позицію.

    2. Допомогти батькам оцінити стиль свого взаємодії з дитиною і змінити його, якщо необхідно.

    3. Диференціація батьківських установок на «заважають» та «допомагають» в процесі взаємодії c дитиною.

    4. Формувати у батьків мотивацію самовиховання і саморозвитку.

    5. Сприяти обміну досвідом між батьками в області взаємин і розвитку дітей.

    Структура заняття:

    1. Вступна частина.

    2. Терапевтична частина.

    3. Завершення (інтеграція).

    4. Домашнє завдання.

    Хід заняття:

    I.Вводная частина

    Вправа 1. «Хто я?»

    Мета: робота з зразком «Я - концепція».

    Інструкція. Учасники пишуть на листочках від 10 і більше визначень - відповідей на питання: «Хто я?» (Наприклад, я - мати, я - дружина і т. Д.)

    Рефлексія. Чи легко було писати про себе? Чому? Чи часто ви замислювалися над цим питанням? Навіщо ми ставили це запитання, адресоване до себе? Аналіз відповідей учасників на прикладі одного. Виділення пріоритетних «ролей» в житті особистості.

    Вправа 2. Гра-розминка.

    Ведучий виходить в центр кола, його стілець прибирають. Називаючи ознака, власники якого повинні помінятися місцями, ведучий має на меті зайняти місце одного з учасників. Наприклад, необхідно помінятися місцями тим, хто має сина. Поки батьки і матері синів міняються місцями, ведучий намагається зайняти місце одного з них. Що залишився стояти учасник стає провідним. Зазвичай гра проходить дуже весело, сприяє зняттю напруги, створення сприятливої ​​психологічної атмосфери.

    Вправа 3. «Дитина в нас»

    Кидаючи м'яч, учасники звертаються один до одного c фразою: «Мені здається, в дитинстві ти був (а).» B відповідь кожен може погодитися чи ні c даної йому характеристикою. Ця вправа допомагає учасникам глибше познайомитися, крім того сприяє активізації дитячого его-стану батьків, що створює базу для подальшої психокорекційної роботи.

    II. терапевтична частина

    Перегляд мультфільму «Звідки беруться діти?»

    Рефлексія. Про що мультфільм? Що відчули? Що усвідомили? Які зробили висновки?

    Міні-лекція «Усвідомлення батьківських установок»

    Показ презентації. Розповідь o суті поняття «психологічна установка» і її вплив на сприйняття реальності. Тут можливе використання вправ, що дозволяють батькам на прикладі перцептивно-когнітивних процесів відчути вплив установки. Основна теза цього етапу, який можна запропонувати батькам записати, полягає в наступному: «На наші взаємини c дітьми впливають установки, сформовані ще в дитинстві нашими батьками, незалежно від нашого бажання - поки ми не усвідомлюємо їх. Якщо ж установка усвідомлена - вона перестає верховодити нами, ми можемо її змінити ».

    Вправа 4. «Батьківські установки».

    Учасників просять закрити очі, зробити кілька глибоких вдихів і повільних, плавних видихів - і на тлі розслабленого стану згадати свою батьківську сім'ю, своє дитинство. Як реагували батьки на ваші витівки, капризи, проступки? Як би вони закінчили такі пропозиції:

    «Діти погано поводяться, тому що.»,

    «Неслухняний дитина - це.»,

    «Батьки повинні.»?

    Потім, після виходу зі стану розслаблення, учасники діляться своїми переживаннями і думками з приводу батьківських установок. В ході обговорення необхідно диференціювати актуальні установки на «допомагають», тобто раціональні, ефективні - і «заважають», тобто нераціональні, неефективні в сфері дитячо-батьківських взаємин.

    Вправа 5. «Лист мамі»

    Написання листа мамі \ татові. Можна почати зі слів, наприклад: «Мама, а пам'ятаєш ти ...» і т. П. Після обговорення в групі. Рефлексія. Обговорювання почуттів і емоцій. Висновки.

    III. завершення

    Цей етап дуже важливо провести не поспішаючи, щоб дати можливість батькам усвідомити і вербалізувати свій новий досвід, отриманий в процесі заняття, отримати підтримку від психолога та інших учасників. Кожному пропонується відповісти на три питання:

    - Що я відчуваю?

    - Про що я думаю?

    - Що я хочу зробити?

    IV. Домашнє завдання

    1) Батькам пропонується написати твір «Моя дитина» c метою подальшого обговорення його в групі. Ніяких додаткових інструкцій щодо змісту, форми або обсягу твору не дається.

    2) Батькам і дітям - зобразити сім'ю, позначаючи її членів у вигляді кіл так, щоб малюнок схематично відбивав систему їх взаємин. Порівняння уявлень o сімейної структурі різних її членів дає багатий матеріал для рефлексії і пошуку ефективних форм взаємодії.

    Прикріплені файли:

    vlijanie-roditelskih-ustanovok_91rsm.ppt | 3982 Кб | Завантажено: 1