• Хід ЗАНЯТТЯ
  • Конспект «Граємо і вважаємо»




    Дата конвертації01.05.2017
    Розмір5.6 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Катерина Олександрівна Шехоркіна
    Конспект «Граємо і вважаємо»

    Заняття з математики

    Граємо і вважаємо

    Опис матеріалу: Заняття з математики у підготовчій до школи групі

    Мета: закріплення математичних знань, умінь і навичок.

    завдання:

    Навчальні: закріплювати склад числа 8, продовжувати вчити дітей складати зображення з частин, закріплювати рахункові вміння дошкільнят, вміння розв'язувати текстові та віршовані завдання.

    Розвиваючі: розвивати кмітливість, зорову пам'ять, уяву; сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення, розвивати дрібну моторику рук. Інтерес до математики.

    Виховні: вміння розуміти навчальне завдання, працювати як індивідуально, так і в команді.

    Попередня робота:

    Підготувати демонстраційний матеріал.

    Приготувати Сюрпризний момент (нова математична гра «День, ніч)

    Методичні прийоми:

    Ігровий (використання сюрпризних моменту)

    Наочний (використання ілюстрацій)

    Словесний (нагадування, вказівка, питання. Індивідуальні відповіді дітей)

    Заохочення, аналіз заняття.

    Демонстраційний матеріал: картки з ребусами, карти завдання, сині та червоні квадрати.

    Роздатковий матеріал: карти із завданнями на кожну дитину, геометричні фігури.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Вступна частина:

    вихователь:

    - Хлопці, сьогодні нас чекає дуже цікаве заняття, я пропоную вам взяти участь в математичній естафеті (змаганні)

    - Я пропоную вам розбитися на команди (перша команда 1 ряд, 2 команда 2 ряд) А зараз давайте назвемо ваші команди. (Вихователь слухає варіанти дітей і пропонує свої). За кожну правильну відповідь команді ми присвоюємо смайлик, в кінці заняття ми підведемо підсумок і виявимо переможця.

    Основна частина:

    1) «День - ніч»

    А для початку ми розімнемося і пограємо в гру «День - ніч».

    Скажіть що ви бачите на дошці (На дошці в ряд розташовані квадрати червоного кольору); а якого вони кольору? А в якому вони кількості?

    Вночі, поки всі сплять, відбуваються різні чудеса. Подивимося, що станеться. -Ніч! Діти "засипають". Вихователь міняє червоний квадрат на синій.

    -Що змінилося? (Стало 7 червоних квадратів і 1 синій).А скільки всього квадратів (8) Значить 7 і 1-це 8

    -Ніч! Діти "засипають". Додає в 1-й ряд 2 синій квадрат.

    - Що змінилося? (тепер в ряду 2 синіх квадрата.)

    - Скільки квадратів стало в 1-му ряду? (8)

    І т.д.

    На дошці виставлені червоні і сині квадрати, а по команді день просить хлопців розповісти, що змінилося, таким чином закріплюючи склад числа 8.

    Молодці хлопці!

    2) Авіаконструктори

    А зараз перед вами стоїть не просте завдання! Ми будемо відгадувати зашифроване послання. Що ви бачите на листочку (точки, цифри) а як ви думаєте що нам з ними потрібно зробити (з'єднати)

    Правильно, хлопці з'єднати! Але з'єднати як? (по порядку) А для того щоб його виконати давайте згадаємо числовий ряд (1. 2. 3. т. д.)

    Що ж було зашифровано в нашому посланні?

    Молодці хлопці впоралися 2 команди

    3) Завдання

    Зараз, хлопці я загадаю вам дуже важкі завдання і подивлюся які ви уважні, спочатку загадку відгадає 1 команда, а потім 2

    б) П'ять ворон на дах сіли

    Дві ще до них прилетіли.

    Відповідайте швидко, сміливо

    Скільки всіх їх прилетіло?

    в) Сім гусей пустилися в дорогу

    Два вирішили відпочити

    Скільки їх під хмарами

    Порахуйте, діти, самі?

    Хлопці, ви дуже уважно слухали, і тому відмінно впоралися із завданням!

    4) Ребуси

    А зараз хлопці що ви бачите на дошці? Це хлопці зашифроване слово! і нам належить його відгадати! Подумайте гарненько і скажіть, як ви думаєте, яке слово зашифровано? (сім'я, родина)

    Ви просто молодці!

    Физкультминутка

    Швидко встаньте, посміхніться,

    Вище, вище потягніться

    Ну-ка, плечі розпряміть,

    Підніміть, опустіть,

    Вліво, вправо поверніться

    Пола ручками торкніться

    Сіли-встали, сіли - встали

    І на місці поскакали.

    5) Риболовля

    Зараз хлопці, ми з вами перетворимося в рибалок і спробуємо наловити рибку для своїх команд. (На дошці наклеєні рибки з прикладами, кожна команда дістає по 3 рибки і вирішує приклад - якщо приклад вирішене вірно, рибка відправляється у відро) Уже можна підбити підсумки.

    - Які ви молодці!

    6) Будівельники

    А зараз я пропоную вам перетворитися в будівельників і побудувати найкращий будинок. З яких геометричних фігур складається будинок? (квадрат, трикутник) Правильно хлопці! Але на жаль, налетів ураган і всі наші будівельні матеріали переплуталися, і вам потрібно розібратися як же будувати наш будинок !. Приступайте! Діти викладають на столі будиночок з частин фігур

    Тепер давайте підведемо підсумки і порахуємо у якої команди більше смайликів! Перемогла дружба!

    Хлопці. А які завдання сподобалися найбільше? Які найлегшими? Які здалися найбільш важкими?

    Мені дуже сподобалося як ви сьогодні займалися, ви були уважними і кмітливими.

    Дякую за увагу ви вільні!