• Хід заняття
  • Прикріплені файли
  • Конспект ГР «Чудо дерево прав і обов'язків»




    Скачати 13.35 Kb.
    Дата конвертації16.09.2019
    Розмір13.35 Kb.
    ТипТемочка

    Марія Скіпіна
    Конспект ОД в старшій групі «Чудо-дерево прав і обов'язків»

    МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи -

    ДИТЯЧИЙ САДОК «ЗІРОЧКА»

    р. п Степове, Радянського району, Саратовської області

    Заняття - розвага в старшій групі

    «Чудо - дерево Прав і обов'язків»

    Соціальний педагог

    Скіпіна Марія Миколаївна

    2018 рік

    Вікова група: старший дошкільний вік (5 - 6 років)

    Тема НСД: «Чудо - дерево Прав і обов'язків»

    Провідна освітня область: Пізнавальний розвиток

    Мета: Дати дітям загальне уявлення про їхні права

    завдання:

    Розвиваючі

    -розвивати правове світогляд і моральні уявлення.

    - розвивати позитивне взаємодія дітей (вправа «Політ на килимі-літаку»,

    виховні

    - виховувати почуття самоповаги і поваги до інших людей.

    - закріпити знання дітей про деякі права (право на життя і ім'я, сім'ю);

    освітні

    - формування високих моральних особистісних якостей.

    Види діяльності: Сприйняття художньої літератури, ігрова.

    Форми організації: фронтальна, індивідуальна

    Форми реалізації дитячих видів діяльності: інсценування казки, гри з мовним супроводом (пальчикова гра)

    устаткування:

    - мотузочок (килим-літак);

    - ілюстрації до казок

    - чудо-дерево з малюнками-символами прав (право на життя і ім'я, сім'ю);

    - мультимедіа;

    - м'яч;

    Попередня робота:

    Читання і переказ казки російської народної казки «Колобок;

    показ казки з ляльками бі - ба - бо. Обігрування уривків казок під час її драматизації, ігри в настільний театр.

    Хід заняття:

    (Діти вітають гостей, перебудовуються в півколом,

    1. СЛАЙД (на екрані з'являється глобус.)

    Вихователь Хлопці, ви знаєте, що це таке? (Відповіді дітей)

    Це макет нашої Землі, її маленька копія.

    Хлопці, багато століть тому на Землі з'явилися первісні люди. Тоді ж з'явилися головні питання: «Що можуть люди робити, і що не можуть?», «Що вони зобов'язані робити і що не зобов'язані?», «На що мають права і на що не мають?»

    2. СЛАЙД В результаті з'явилася книга «Загальна декларація прав людини», в якій записано все, що люди повинні робити, щоб жити в мирі та злагоді. Але цю книгу дорослі написали для себе. А, піклуючись про дітей, написали другу книгу «Конвенція про права дитини».. І сьогодні ми поговоримо про ваші права.

    У нашому дитячому садку ця книга в картинках.

    Ця книга не проста

    Розвернеш - як хороша

    Де написано що можна

    Де написано не можна.

    (З'явилися Баба Яга, її роль виконує дорослий).

    Баба Яга - (забирає книгу) Малі ви ще права вивчати. Я сама цю книгу почитаю, про права все дізнаюся. (Баба Яга ховається тікає)

    Вихователь. Ну і Баба Яга! Відібрала нашу книгу і була така. Що ж нам тепер робити? Давайте її наздоженемо і повернемо книгу. А для цього нам потрібно відправитися в казкову країну. Хлопці у мене є чарівна мотузочок яка допоможе нам туди дістатися, якщо взятися за мотузочку і вимовити чарівне заклинання:

    За мотузочку візьмуся,

    як дзига я закручений

    і в країні чудових казок

    в ту ж мить я опинюся.

    3. СЛАЙД (на галявинці будиночок Баби Яги)

    Вихователь: Ось ми і опинилися в казковій країні.

    Баба Яга. Хто такі і чого прийшли?

    Вихователь. Ми прийшли забрати книгу, яку ти у нас взяла.

    Баба Яга. Нічого я у вас не брала! Ви на цю книгу, не яких прав не маєте. Та й на всі права, які в книзі надруковані, можуть розраховувати тільки діти і внуки царя Салтана. А ще діти одного з Бабою Ягою кольору шкіри і однієї з нею національності. Ось так!

    Вихователь. А як ви думаєте, хлопці, чи справедливо те, про що говорить Баба Яга? (Відповіді дітей) Звичайно, немає, адже всі ви маєте рівні права. І не важливо, хто ваші батьки, який у вас колір шкіри ,. Так що, Баба Яга ти не маєш рації і поверни нам книгу.

    Баба Яга. Ой ой ой! Які ви розумні! А я ось зараз перевірю які права, то ви знаєте. Зростає в моєму саду Чудо - дерево «Дерево прав і обов'язків», а плоди на ньому зачаровані, зірвати їх зможе тільки той, хто знає свої права. А я ще цю книгу не прочитала і прав не знаю.

    Вихователь: Так і ми з хлопцями тільки почали знайомитися з правами дітей які записані в цій книзі, але я думаю ми з цим завданням впораємося, а допоможуть нам в цьому казкові герої.

    4. СЛАЙД Інсценування казки «Колобок»

    ведучий:

    - по доріжці Колобок покотився шкереберть, через поле і рівнини прямо,

    А назустріч раптом Лиса побачила Колобка.

    лисиця:

    - Здрастуй милий Колобок,

    рада нашій зустрічі

    - Як пригожий ти, Колобок, як рум'ян та веселий!

    Кажуть, що ти, друже, знаєш багато пісень.

    Колобок:

    - Колобок я, непосида. Спекли мене для діда,

    На сметані я мешён, на віконці я стужён.

    Я пішов від старих. Стрибок з вікна - був такий!

    Від Медведя я пішов і від Вовка з Зайцем,

    І Лисиці за Колобком теж не наздогнати! (тікає)

    лисиця:

    - Не хочу я Колобок (махає йому вслід, навіщо його їсти?

    Краще пісеньки його будемо разом слухати.

    Колобок адже з борошна - солодкий калорійний,

    А мрію я, друзі, піти в балерини.

    На дієті я сиджу, за фігурою стежу.

    Краще в город піду овочів там наберу. (пішов)

    Вихователь: Хлопці, згадайте що сталося з колобком насправді в казці. (відповіді дітей, а хто ще робив замах на життя колобка? Яке право порушила лисиця? (відповіді дітей) Так, ніхто не має права відбирати життя в іншої людини.

    (хлопці підходять до дерева зривають перший плід, на зворотному боці символ право на життя).

    Вихователь: Яке право позначає цей символ ?. (Право на життя).

    Вихователь: Ось Баба Яга перше право ми вгадали.

    Баба Яга. Ой! Ой! Розумні й які! Ну-ка перший підійди до мене.

    Вихователь. Баба Яга, чому ти так дивно звертаєшся до дітей? У них є імена, і у кожного своє.

    Баба Яга. Імена? А навіщо? Навіщо давати імена, вони всі однакові, всі маленькі обійдуться номерами.

    Вихователь. Діти, ви згодні з Бабою Ягою? Що дається при народженні дітей (Відповіді дітей: ім'я, по батькові та прізвище). А ще, кожне ім'я, що - то позначає або з чимось асоціюється.

    Вихователь: Вірш

    Ім'я нам дає відраду,

    Дарує щастя і удачу,

    Тому дізнатися б треба,

    Що ж наше ім'я означає.

    Хлопці, а хто знає що позначає ваше ім'я?

    - (ДІТИ РОЗПОВІДАЮТЬ ЩО позначає їх ІМЕНА)

    А зараз хлопці ми з вами пограємо. Я буду називати ім'я казкового героя і кидати м'яч. Той, до кого м'ячик потрапить, повинен пояснити, чому цих героїв так звуть:

    Незнайка (він нічого не знає);

    Доктор Пілюлькін (доктор, який лікує таблетками-пігулками)

    Бичок - Смоляний бочок (у бичка-пліч в смолі);

    Червона Шапочка (дівчинка, яка завжди носить шапочку червоного кольору);

    Дюймовочка (дівчинка дуже маленька на зріст);

    Хлопчик з пальчик (хлопчик, який зростанням як пальчик);

    Заєць-хваста (заєць, який весь час хвалиться).

    - У кожної людини є ім'я. Є воно і у казкових героїв. -А зараз давайте усложним завдання. Я буду називати якості, а ви назвете ім'я казкового героя:

    Дівчинка біла як сніг (Білосніжка);

    Дівчинка з синіми очима (Синеглазка);

    Дівчинка з золотим волоссям (Золотоволоска);

    Хлопчик, який багато знає (Знайка);

    Гном, який весь час бурчить (Буркун);

    Дівчинка зі снігу (Снігуронька);

    Курочка пёстренькая, рябенька (Курочка Ряба).

    (вихователь зриває другий плід, на ньому символ «Право на ім'я»

    Вихователь: Хлопці, а це значить що кожна людина має «Право на ... ім'я? Молодці.

    6. СЛАЙД (перегляд уривка мультфільму Мама для мамонтеня)

    Вихователь: Хлопці кого шукав мамонтеня? (відповіді дітей)

    Ви всі пам'ятаєте считалочку, яку ми знаємо з дитинства «Моя сім'я» (Цей пальчик - дідусь, цей пальчик - бабуся ....).

    Вихователь: Хлопці якщо у вас у кожного є і мама і тато, бабуся і дідусь, значить ви велика, дружна сім'я. Кожна дитина має право знати своїх батьків і право на їх піклування і любов. «Без сім'ї немає щастя» - говорить прислів'я (зривають плід з символом «Право на сім'ю).

    7. СЛАЙД Інсценування казки «Зайчикова хатинка»

    Казкарка: Була хатинка крижана

    У лисиці-сестриці,

    А навесні розтанула,

    Витекла водицею.

    А у зайчика-побегайкі

    Хата дуже міцна.

    Дарма їй ні мороз,

    Ні сонечко весняне

    (заєць визирає з віконця)

    Під музику з дому виходить заєць

    Заєць: У мене короткий хвіст,

    Чуйний ніс і малий зріст.

    А на опуклою маківці

    Вгору стирчать прямі вушка.

    вихід лисиці

    Лисиця: Подивіться, я яка,

    Вся горю, як золота!

    Ходжу в шубі дорогою

    Хвіст пухнастий і великий.

    На виверти мастеріца-

    А звуть мене - лисиця (ховається за ялинку).

    Заєць: Ах, який гарний день!

    Грубку істоплю, пирогів напечу (пішов в будинок).

    Звучить музика. З'являється лисиця, обходить будинок, заглядає у вікно

    Лисиця: Який гарний будинок!

    От би мені пожити в такому.

    У будинку зайця добре:

    І затишно і тепло.

    Тук-тук-тук! (стукає):

    Чи не чує! (принюхується)

    Пирогами пахне (стукає ще раз)

    Заєць: (визирає у вікно) Привіт Лиса!

    Лисиця: (тремтить) Здрастуй, Зайка!

    Заєць: Що сталося, Лисонька?

    Лисиця: (жалібно)

    Я замерзла, захворіла!

    У будиночок свій мене пусти!

    Заєць: Що ж, Лисичка, заходь!

    А я зараз повернуся (вибігає, зриває квітку на галявині, нюхає)

    Подарую лисиці (стрибає до будиночка, смикає двері)

    Ой, закрито! Отвори!

    Лисиця: (сердито)

    Буду жити я тут одна!

    Забирайся, цілий поки

    (викидає з вікна вузлик з речами).

    Вихователь: Хлопці, що зробила лисиця? (відповіді дітей). Вона прогнала зайчика зі свого ж будиночка., А ми з вами знаємо що у кожної людини повинен бути свій будинок. (зриває плід з символом «Право на житло і його недоторканність).

    Вихователь. Ось і ще одне право ми з вами назвали, Баба Яга тепер поверни нам, будь ласка, книгу, щоб ми познайомилися з іншими правами дітей які написані в цій книзі.

    Баба Яга. Переконали ви мене! Забирайте свою книгу.

    Вихователь. Зараз ми з вами повертаємося в дитячий сад, де наша чарівна мотузочок? Вимовляємо чарівне заклинання:

    За мотузочку візьмуся,

    як дзига я закручений

    і в дитячому садку

    в ту ж мить я опинюся.

    підсумок

    Вихователь: Хлопці, скажіть де сьогодні ми побували? Що вам найбільше сподобалося?

    Вихователь. Молодці хлопці! Ви сьогодні чудово впоралися з усіма завданнями. Закінчити нашу подорож мені хочеться такими словами:

    Як добре, що є права

    Закон нас строго охороняє

    І в ньому важливі нам повне право

    Вони великою силою володіють!

    Всі права записані в цій книзі, і ми ні разу ще зустрінемося, і вона познайомить нас з ними.

    Прикріплені файли:

    chudo-derevo_n22h3.pptx | 8450,88 КБ | Завантажено: 13


    Скачати 13.35 Kb.