Конспект фронтального заняття в старшій групі «Народні свята. Різдво. Хрещення »




Дата конвертації06.05.2017
Розмір6.66 Kb.
ТипКоляда, колядки, святки. Колядуймо на Різдво

Світлана Карпенко
Конспект фронтального заняття в старшій групі «Народні свята. Різдво. Хрещення »

Мета: Залучення дітей до звичаїв і традицій російського народу.

завдання:

Корекційно-освітні:

- Знайомство з елементарними уявленнями про релігійних російських святах Різдва Христового і Хрещення;

- Розширення знань дітей про народні традиції;

- Продовжувати вчити говорити повним пропозицією;

- Збагачення словника.

Корекційно-розвиваючі:

- Розвиток уваги, мислення, пам'яті.

- Активізація мовлення, спонукання до висловлювань;

- Розвиток навичок зв'язного мовлення;

- Формування навичок емоційної оцінки художнього твору;

Корекційно-виховні:

- Виховання моральних почуттів і етичної свідомості: чуйність, доброту, співчуття.

- Виховання посидючості на заняттях;

Обладнання: Ілюстрації з зображеннями ангелів, народження Ісуса, хрещення; репродукції ікон. Паперові крапельки води.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

(Дзвенить дзвоник, привертаючи увагу дітей)

- Доброго ранку! Розпочато день!

Насамперед женемо лінь!

На занятті не ловити гав,

Красиво, чітко відповідати!

- Який недавно ми відзначали свято? (Новий рік)

- Сяде той, хто скаже, без чого не може бути нового року (Без Діда Мороза, без Снігуроньки, без ялинки, без подарунків і ін.)

II. Основна частина:

1. Вступна бесіда:

(Звучить дзвін церковних дзвонів)

- Діти, ми чуємо з вами дзвін дзвонів, який провіщає нам початок великого свята. А про яке свято йдеться, ви дізнаєтеся якщо уважно послухаєте вірш.

Дуже чекаю я Різдво -

Це свято казковий.

І зустрічаю я його

Перед ялинкою барвистою!

Нехай здоров'я принесе

Цей світле свято

І хуртовиною замете

Біди сніг-пустун!

- Про яке свято говорилося в вірші? (У вірші говорилося про свято Різдво Христове).

- Зараз я розповім вам чарівну історію про появу на світ сина Божого Ісуса Христа.

«Різдво»

Давним-давно жила дівчина на ім'я Марія зі своїм чоловіком Йосипом. Це були дуже добрі і чесні люди. Одного разу перед Марією з'явився ангел і сказав: «Радуйся, Благодатна! З усіх жінок Бог вибрав Тебе для народження Сина ». З цієї хвилини Діва Марія знала, що народить Сина Божого - Спасителя Світу.

В ті часи імператор Август вирішив провести перепис населення, щоб дізнатися, скільки людей проживає в його володіннях. І Марії з Йосипом довелося відправитися для цього в місто Віфлеєм. Дорога була важкою, дісталися вони тільки до вечора, де вже зібралося дуже багато народу і ніде не знайшлося місця для ночівлі. Марії з Йосипом довелося ночувати в печері, в якій в негоду ховалися місцеві пастухи зі своїми вівцями.

І ось в цій печері холодної зимової ночі народився Ісус Христос. Марія сповила Божественного Немовляти і поклала Його в ясла - годівницю для худоби, прямо на сіно.

З тих пір 6 січня, як тільки з'являється в небі перша зірка, починається Різдвяний Святвечір. А 7 січня святкується Різдво. У це свято прийнято піклуватися про бідних, знедолених, адже майбутній цар світу Христос народився не в багатому палаці, а в простій печері, показавши цим, що головна цінність людини не в багатстві, а в його душі.

2. Бесіда за текстом: «Подумай і відповідай»

- Що ви можете сказати про батьків Христа, якими вони були? (Батьки Христа були дуже добрі і чесні люди).

- Як Марія дізналася, що у неї народиться син? (Марії сказав про це Ангел)

- Де довелося ночувати Марії і Йосипу? (Марії і Йосипу довелося ночувати в печері для худоби)

- Коли народився Ісус куди поклала його Марія? (Марія поклала Ісуса в ясла, на сіно)

- Скажіть діти, вам шкода маленького Ісуса? (Так)

- А якщо вам шкода його, що б ви змінили в цій історії, щоб Ісуса було краще? (Він народився б не в печері, а в будинку. В будинку було б тепло. У нього була б колиска, а не ясла. У нього був би матрац і ковдру).

(За правильну відповідь давати дітям крапельку)

3. Динамічна пауза «На ялинці»

Ми на ялинці веселилися,

(Ритмічні хлопки в долоні)

Ми танцювали і пустували.

(Ритмічні удари кулачками)

Після добрий Дід Мороз

Нам подарунки приніс.

(Кроки на місці)

Дав величезні пакети,

( «Малюють» руками велике коло)

У них же - смачні предмети:

(Ритмічні хлопки)

Цукерки в папірцях синіх,

Горішки поруч з ними,

Груша, яблуко, один

Золотистий мандарин.

(Загинає на обох руках по одному пальчику, починаючи з великого)

4. Розповідь про Хрещення Господнє.

Після свята Різдва наступають дні, які називаються Святки. Святки тривають від Різдва до Водохреща. У ці дні всі вітають один одного, славлять Христа, дарують один одному подарунки і допомагають бідним.

Хрещення Господнє сталося через тридцять років після його народження. У річці Йордан, 19 січня. І в наші дні в цей день відбувається хресних хід до водоймищ, попереду йде священик, за ним люди. Спочатку в воду занурюється хрест, а як тільки занурення хреста закінчується, в крижану воду пірнають сміливці. Вода після хрещення стає чарівна, занурившись в неї люди, не хворіють і їх здоров'я міцнішає. У храмах, після молитовні, можна набрати свяченої води в пляшку і принести додому.

5. Розвиток зв'язного мовлення:

- Хто був найуважнішим і розповість нам про свято Хрещення?

(Дати велику крапельку, тим, хто буде доповнювати давати маленькі крапельки)

III. Підсумок заняття:

- Про які святах ми сьогодні говорили на занятті?

- Що нового ви дізналися про Різдво? Про Хрещенні?

- В яку пору року ми відзначаємо ці свята?

- Що роблять люди на Водохреща?

Порахувати у кого найбільше крапельок, хто був найуважнішим.

- На цьому наше заняття закінчено!