• Хід заняття.
  • Конспект фронтального логопедичного заняття на тему: «Лісова школа» Підготовча логопедична група




    Дата конвертації05.09.2019
    Розмір5.9 Kb.
    ТипТемочка

    Діана Пагієва
    Конспект фронтального логопедичного заняття «Лісова школа» в підготовчій логопедичній групі

    Тема: «Лісова школа»

    Підготовча логопедична група

    Учитель-логопед: Пагієва Діана Ибрагимовна.

    Освітня область: мовленнєвий розвиток

    мета:

    Закріпити знання дітей про диких тварин

    завдання:

    1. Освітні:

    Узагальнити відомості про диких тварин.

    2. Корекційно-розвиваючі:

    Розвивати почуття ритму, темпу, виразність мови;

    Розвивати артикуляционную і дрібну моторику;

    Формувати навички відмінювання іменників за відмінками;

    Закріпити навички узгодження іменника з прикметником і числівником.

    Розвивати ВПФ.

    3. Виховні:

    Виховувати навички самостійної діяльності;

    Виховувати дбайливе ставлення до дидактичного матеріалу.

    Формувати навик самоконтролю і самооцінки.

    устаткування:

    м'яч;

    Дидактичний посібник «Сходинки»;

    Дидактичний посібник «Звірина родина»;

    магнітофон;

    Маски для лисиці і лисенят;

    Рукавички для артикуляційної гімнастики з біоенергопластікой.

    Хід заняття.

    1. Вступна частина

    Лисиця-учитель (вихователь):

    До вас сюди прийшла в ліси

    Я - вчений лисиця.

    Буду школу відкривати,

    Буду діток навчати.

    Приходьте в школу, звірі.

    Настіж усі відкриті двері.

    Мама-лисиця (дитина):

    Здрастуй, лісонька-лисиця!

    Я ваша нова сусідка.

    Моя сім'я живе на гірці

    У затишній новенької комірчині

    Лисиця: Так-так, прошу, заходьте в клас,

    Я дуже рада вас бачити.

    Мама: Вчити дітей! Ось це так!

    Ми станемо близькі друзі.

    Мої лисенята так старанні,

    Вчитися люблять прямо з дитинства.

    Візьміть ви моїх лисенят,

    Вони вчитися так хочуть.

    Лисенята-діти: Ура! Ми будемо все вчитися!

    Ура! Не будемо ми лінуватися!

    Ми в школу з радістю підемо,

    Вчитися разом ми почнемо.

    2. Основна частина.

    Лисиця: Буду мама я - лисиця,

    А ви - мої лісяткі.

    Ну-ка, будуйте, хутчій, для ранкової зарядки!

    Починаємо без підказки:

    Дружно ми потерли очі,

    Потяглися, посміхнулися

    І від солодких снів прокинулися.

    Починаємо вмиватися,

    Чистити лапки, нахилятися.

    Швидко хвостиком виляти,

    Свої лапки розминати.

    Навколо норки пробіжимося.

    Стоп! (зупинка) Зараз насторожити (присіли)

    Слух повинні ми розвивати (долоньки над правим вухом)

    Щоб зайчика зловити! (долонька над лівим вухом)

    Мовна гра «Хто, де живе?» (З м'ячем)

    А зараз всім на пиріг

    Швидко в нірку! На урок! (встрибують на край килима)

    Де лисиця живе? (в норі)

    Ну а білочка? (в дуплі)

    У старих пнях живуть: (їжаки)

    А де вовки підкажи? лігві)

    Де ведмеді, нарешті? (в барлозі)

    Сірий зайчик? (під кущем)

    А розкажіть мені, друзі, де звірина сім'я?

    Дидактична гра «Звірина родина»

    Вовк - вовчиця - вовченя,

    Лис - лисиця - лисеня,

    Ведмідь - ведмедиця - ведмежа,

    Заєць - зайчиха - зайченя,

    Білка - білка - білченя.

    Їжак - їжачиха - ежонок,

    Настав час пограти, на галявину побігти.

    Артикуляційна гімнастика з біоенергопластікой

    На галявину прибігли,

    Там в футбол ми пограли (упр. «Футболіст»)

    Палички ми в руки взяли

    В барабани постукали (упр. «Барабанщик»)

    На гойдалках покаталися (упр. «Гойдалки»)

    Награлися, насміялися.

    Ми так весело грали,

    Але трішечки втомилися.

    Дихальна гімнастика

    Зараз повчимося дихати

    Щоб так не втомлюватися

    Носом глибоко вдихнули

    Вдих глибокий,

    Видих - вдих.

    Сядемо ми за парти дружно.

    Потрудитися всім вам потрібно.

    Урок наступний почнемо,

    Сходами ми підемо.

    Дидактична гра «Сходинки»

    Це вовк лисиця білка

    Бачу вовка лисицю білку

    Немає вовка лисиці білки

    Радію вовку лисиці білку

    Задоволений вовком лисицею білкою

    Думаю про вовка про лисицю про білку

    Лисиця: а ну-ка, вся увага.

    Слідкуйте все за мною,

    Перевірю ваші знання

    В математиці рідний.

    Гра «Порахуй до 5»

    Один сірий вовка боягузливий заєць руда лисиця

    Два сірих вовка боягузливих зайця руді лисиці

    Три сірих вовка боягузливих зайця руді лисиці

    Чотири сірих вовка боягузливих зайця руді лисиці

    П'ять сірих вовків. Боягузливих зайців рудих лисиць

    Лисиця: Попрацювали ви на славу, пора і відпочити.

    Релаксація (грає тиха, спокійна музика, діти лягають на килим)

    Ось і вечір настав,

    Лисенят в нірку запросив.

    Награлися, напилися,

    Навколо мами вляглися.

    Тихо всім, тепло, затишно

    Роти позіхають щохвилини.

    Ах, як очі спати хочуть,

    Поруч хвостики лежать.

    Рівне і спокійно дихаємо,

    Звуки м'які ми чуємо.

    Це тихо сни йдуть.

    Казки добрі ведуть!

    3. Заключна частина.

    Які труднощі у вас виникли?

    Що особливо сподобалося?

    Лисенята прощаються з вчителькою.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект фронтального логопедичного заняття на тему: «Лісова школа» Підготовча логопедична група