Конспект безпосередньо освітньої діяльності за освітніми областям «пізнання», «комунікація», «соціалізація»




Дата конвертації30.05.2018
Розмір8.54 Kb.
ТипТемочка

Алла Харченко
Конспект інтегрованого безпосередньо освітньої діяльності «Подорож по казках»

Конспект безпосередньо освітньої діяльності за освітніми областям «пізнання», «комунікація», «соціалізація», «художня творчість»

Тема: «Подорож по казках»

(друга молодша група «Вірні друзі»)

Вихователь: Харченко А. Л.

м Красноперекопськ

Мета: Розвиток розумових здібностей дітей.

Інтеграція освітніх областей:

Пізнання (розвиток у дітей пізнавальних інтересів, інтелектуального розвитку).

Соціалізація (розвиток ігрової діяльності дітей, прилучення до елементарних загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками і дорослими).

Комунікація (розвиток усіх компонентів усного мовлення; зв'язного мовлення - діалогічного і монологічного форм, розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми).

Художня творчість (формування інтересу до естетичної стороні навколишньої дійсності, задоволення потреби дітей у самовираженні через розвиток продуктивної діяльності - аплікація)

Здоров'я (досягнення мети охорони здоров'я дітей і формування основ культури здоров'я)

Види дитячої діяльності і форми роботи: 1. Ігрова (дидактична гра «Допоможи починають килим», «Знайди той самий форми»)

2. Комунікативна (питання - відповідь, загадування загадок)

3. Продуктивна (наклеювання квітів)

Форми організації дітей: подгрупповие

завдання:

Навчальні:

1. Вчити відтворювати задану кількість предметів і звуків за зразком (без ліку і не називаючи чисел).

2. Формувати поняття один, багато, жодного.

3. Тренувати в порівнянні двох предметів за розміром і висоті, позначати результати порівняння словами: великий - маленький, високий - низький. Розвиваючі:

1. Закріпити вміння розрізняти і називати геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник.

2. Закріплювати вміння бачити в навколишній обстановці предмети, схожі на круг.

3. Закріплювати вміння розрізняти просторові напрямки щодо себе, позначати їх словами попереду - ззаду, вгорі - внизу, зліва - справа.

виховні:

- виховувати інтерес до математики.

- виховувати самостійність через продуктивну діяльність дітей. Демонстраційний матеріал: Килим літак з латками у вигляді геометричних фігур; герої з театру «Теремок», «Три ведмеді»; іграшка колобок; фланелеграф; ватман; квіти високі - низькі; сопілка.

Роздатковий матеріал: геометричні фігури коло, квадрат, трикутник; клей олівець на кожну дитину; серветки; клейонки.

Словникова робота: активізація словника

Попередня робота: ігри: «Якої фігури не стало стало?», «Де що знаходиться?», «Сховай мишку в нірці»,

Індивідуальна робота: продовжувати вчити Вадима Я. відповідати повним відповіддю.

Методичні прийоми: бесіда, питання - відповідь, показ театрів «Теремок», «Колобок», «Три ведмеді», вказівки, Сюрпризний момент: «Подорож по казках»; мотивація: «Допоможи починають килим», загадки, аплікація «Посади квіти на клумбу».

Час проведення: 15 хвилин

Місце проведення: групова кімната.

Кількість дітей: 10 Хід діяльності:

1 частина: Вступна частина.

1. Організаційний момент.

Вихователь: Сьогодні у нас з вами незвичайну подорож по казках. Я сьогодні буду чарівницею, і ми вирушимо в країну казок. А потрапимо ми в цю країну на чарівному килимі - літаку. Вихователь розгортає килим, а там дірки у вигляді геометричних фігур.

2. Ігрова мотивація.

Гра: «Допоможи починають килим»

Діти накладають і визначають ті «заплатки» - геометричні фігури, які підходять для ремонту килима.

Вихователь: Тепер стаєте на килим, закрийте очі і повторюйте чарівні слова:

Наш килим по небу мчить:

Що ж з нами трапиться? 3. Демонстрація казки «Теремок» (робота за столами)

- (Ім'я) Яка це казка?

- (Ім'я) Скажи, скільки звірів жило спочатку в теремку? (жодного).

- (Ім'я) А скільки мишок в теремку? А ведмедів? (одна - один)

- (Ім'я) Скільки стало звірів в теремку в кінці казки? (багато)

Правильно. І мишка одна, і жаба одна, а всіх разом багато.

Вихователь: Хлопці, підійдіть до столу.

- На верхню смужку викладіть стільки зайчиків, скільки почуєте звуків чарівної дудочки.

- (Ім'я) Скільки звуків ти почув? (багато)

- (Ім'я) А скільки зайчиків ти поклав? (багато)

- На нижній смужці картки викладіть стільки лисичок, скільки почуєте звуків дудочки?

- (Ім'я) Скільки лисичок поклав? (одну) - (Ім'я) Чому поклала одну лисичку? (стільки разів програла сопілка)

- (Ім'я) Кого більше? (зайчиків) Кого менше? (лисичок)

- (Ім'я) Що потрібно зробити, щоб їх стало порівну?

- (Ім'я) За скільки їх стало? (порівну)

4. Гра «Знайди той самий форми?» Вихователь: А зараз ми вирушаємо далі. Закриваємо очі і вимовляємо чарівні слова. В руках у вихователя з'являється Колобок.

- (Ім'я) Як же звуть цього героя, і з якої він казки?

- (Ім'я) На яку фігуру він схожий?

Візьміться за руки зробіть коло.

Діти роблять коло.

вихователь:

Ні кутів у мене

І схожий на блюдце я

На тарілку і на кришку

На кільце, на колесо.

Людям я давній друг,

Називають мене - коло.

Озирнись уважно,

Побачиш обов'язково.

Вихователь: Хлопці, подивимося навколо, і знайдемо, які об'єкти схожі на круг? (відповіді дітей)

2 частина: Вихователь: А зараз ми вирушаємо далі. Закриваємо очі і вимовляємо наші чарівні слова (сідають на стільці, робота у фланелеграфа)

Щоб дізнатися в якій казці ми опинилися, відгадайте загадку:

Біля лісу на узліссі

Троє їх живе в хатинці.

Там три стільці і три гуртки

Три ліжка, три подушки.

Відгадайте без підказки

Хто герої цієї казки?

2. Театр за казкою «Три ведмеді» на фланелеграфе.

- А тепер згадайте, як звали ведмедів.

- (Ім'я) Хто з них найбільший?

- (Ім'я) А хто найменший?

- (Ім'я) На який стілець треба посадити Михайло Івановича? - (Ім'я) Який стілець дістанеться Настасії Петрівни?

- (Ім'я) На який стілець ми посадимо ведмедика? Правильно, Михайло Івановичу потрібен великий стілець, Настасії Петрівни - поменше, а Мишко найменший.

3. Продуктивна діяльність:

Вихователь: Що росте на галявині? (квіти)

- (Ім'я) Які квіти по висоті? (Високі і низькі)

- А зараз ми посадимо квіти перед будинком ведмедів (робота за столами).

У клумбу круглої форми посадимо високі квіти, а в клумбу квадратної форми низькі.

Молодці! Подивіться, як стало красиво біля будинку ведмедів.

Ведмедям, так сподобалося, Що вони приготували вам подарунки.

Ну ось, і закінчилася наша подорож. А тепер нам пора повертатися. Сідайте зручно на килим.

Наш килим по небу мчить:

Що ж з нами трапиться?

Ось ми і знову в групі. 4 частина: Підсумок

Ми сьогодні дізналися, що в теремку живе багато звірів, а ось жаб в ньому одна. А нас хлопці скільки? (багато) А хлопчиків на ім'я Кирило? (один). Ще ми дізналися, що для великого ведмедя потрібен великий стілець, а для маленького? Які квіти ви посадили в круглу клумбу? А в квадратну?




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект безпосередньо освітньої діяльності за освітніми областям «пізнання», «комунікація», «соціалізація»