Абушенкова Світлана Сергіївна
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Розгляд шкіри»

Конспект «Розгляд шкіри»
освітня галузь «Пізнавальний розвиток» (валеологія)
середній дошкільний вік
мета:
Сформувати первинне уявлення про властивості шкіри і її значенні для людини.
завдання:
освітні:
- сформувати початкове уявлення про властивості шкіри і її значенні для людини;
Розвиваючі:
- розвивати пізнавальний інтерес;
- розвивати тактильну чутливість, дрібну моторику;
- продовжувати розвивати вміння виявляти причинно-наслідкові зв'язки, зв'язне мовлення.
виховні:
- виховувати самостійність.
Обладнання: іграшка мавпочка, лупи за кількістю дітей, коробочка з клаптиками різними за якістю (гладкі і шорсткі, пухнасті, м'які і жорсткі); ілюстрації до теми колір шкіри.
Хід заняття.
I. Вступна частина
Вихователь: Хлопці, у мене в руках «Чудова коробочка». Давайте подивимося що в ній? (клаптики). Клаптики, які мені щось нагадують (Що). Давайте їх помацати, закривши очі. Хто розповість який це клаптик? Що він нам нагадує? (На дотик). А цей? А у кого така ж гладка шкіра, як цей клаптик?
II. Розгляд шкіри.
Вихователь: Давайте помацати, погладив нашу шкіру разом з мавпочкою.
Вихователь: Давайте розглянемо нашу шкіру. Якого вона кольору?

Вихователь: Виявляється, шкіра буває різного кольору.
Розглянемо колір шкіри. В енциклопедії говориться, що це індивідуальні особливості людини і вони передаються у спадок. Це відмінна риса якогось певного типу населення і вона теж передається у спадок: від мами чи тата. У жарких країнах шкіра темна, в північних - біла. Але неважливо, якого кольору твоя шкіра, функції вона виконує у всіх однакові.
III. Пальчикова гімнастика «Умивання»
(масаж пальців)
Знаємо, знаємо - так - так - так,
Де ти ховаєшся, вода!
(по черзі масажують кожен палець)
Виходь, водиця,
Ми прийшли вмитися!
Лийся на долоньку
За - ньому - ніж - ку.
Ні, не потрошку -
Небоязкий!
Буде вмиватися веселіше!
(енергійно розтирають долоні і кисті рук)
IV. Обстеження шкіри.
Вихователь: Чи можна зняти шкіру, як сорочку? Чи однакова товщина шкіри на різних місцях? Обстежуємо нашу шкіру на щоках, шиї, під очима, на ліктях.
ВИСНОВОК: Товщина шкіри різна на різних ділянках тіла.
Вихователь: Погладьте свою руку. Яка шкіра на дотик?
ВИСНОВОК: Шкіра - гладка
Вихователь: Давайте перевіримо, де шкіра міцніше приростає до тіла?
Відтягніть шкіру на тильній стороні руки, на долоні, на щоках. Шиї, пальцях, лобі.

ВИСНОВОК: Щільно шкіра приростає на долонях, пальцях, лобі.
Вихователь: Чи тіло вкрите шкірою? Шкіри немає на очах, під нігтями, в носі і в роті.
Шкіра нам здається гладкою і рівною. Краще розглянути нам допоможе лупа - збільшувальне скло. Подивіться в лупу на свої пальчики і пальці сусіда, що ви бачите?


ВИСНОВОК: Шкіра має малюнок.
V. Рефлексія.
Вихователь: Хлопці, що нового сьогодні ви дізналися?
«Шкіра буває різна: чорна, біла, жовта»
Товщина шкіри різна на різних ділянках тіла.
Щільно шкіра приростає на долонях, пальцях, лобі
Яка шкіра?
Шкіра - гладка
Шкіра має малюнок.