• Шевченко, д.50 а
  • Тема: «Гра-екскурсія в конструкторське бюро».
  • Гра «Перетворення фігур».
  • Щоб перешкоду подолати
  • Архітектор будує будинок
  • Як багато башточок на ньому
  • Точно в термін побудує він
  • І інші мешканці
  • Знаю я, і знаєш ти
  • Мости, що таємниці все зберігають
  • Показ способу дій.
  • Є опори, щоб стояти.
  • Практична діяльність дітей.
  • Конспект безпосередньо освітньої діяльності "Гра - екскурсія в конструкторське бюро"




    Скачати 14.84 Kb.
    Дата конвертації20.05.2017
    Розмір14.84 Kb.

    Грачова Ольга Олексіївна, вихователь МБДОУ «Волошка», ЯНАО, м Небраска. Адреса для контактів: 629804, Росія, ЯНАО, м Небраска, вул. Шевченко, д.50 а,

    т.36-71-98.

    Конспект НСД в середній групі.

    «Пізнавально-конструктивна діяльність як напрям розвитку конструктивних здібностей дошкільнят в умовах впровадження ФГОС в ДОУ»

    Тема: «Гра-екскурсія в конструкторське бюро».

    Мета: формувати у дітей конструктивні вміння і навички.

    Освітні завдання:

    - формувати уявлення про мости, їх призначення, при будуванні

    вміння аналізувати зразки будівель, самостійно підбирати необхідні деталі за величиною, формою, кольором, комбінувати їх;

    -совершенствовать конструкторські навички, здатність до експериментування, вправляти в будівництві мостів;

    -Закрепляется назви геометричних фігур, вправляти в порівнянні фігур, у виділенні їх подібності та відмінності;

    - збагачувати і активізувати словник дітей новими поняттями і виразами (опори, перекриття, пластина; пішохідний міст, автодорожній міст, залізничний міст і т.д.)

    Розвиваючі завдання:

    - розвивати конструктивне мислення, вміння виділяти в будівництві основні частини;

    - розвивати увагу, кмітливість, уміння знаходити способи вирішення поставленого завдання, аргументувати рішення, доводити його правильність;

    - закріплювати вміння міркувати, пояснювати.

    Виховні завдання:

    - виховувати вміння приймати поставлену задачу, відповідально виконувати її;

    - виховувати доброзичливість, повага до інтересів товаришів;

    - виховувати активність, сприяти розвитку позитивних емоцій.

    Попередня робота:

    - розгляд ілюстрацій із зображенням мостів, бесіда;

    - розучування віршів про професії;

    - аналіз схем мостів;

    - підбір матеріалу.

    устаткування:

    - Буратіно;

    - будівельні набори;

    - макет міста, річки;

    - невеликий катер з іграшками.

    хід НСД

    1. Організаційний момент.

    - Хлопці, давайте привітаємося з гостями! (Вітаю).

    - Добрий день, мій милий друг! (Рукостискання).

    Глянь-но ти навколо (Поворот голови вліво - вправо).

    Тут є ти (Права рука вперед).

    Тут є я (Ліва рука вперед).

    Будемо разом жити, друзі!

    - Хлопці, до нас прийшов лист.

    «Здрастуйте, хлопці! Поспішаю до вас в гості, несу подарунки. Але спочатку відгадайте загадку ».

    У батька був хлопчик дивний,

    Незвичайний - дерев'яний.

    На землі і під водою

    Шукає ключик золотий.

    Усюди ніс суне він довгий.

    Хто ж це? (Буратіно)

    - Зустрічайте Буратіно!

    - Хлопці, Буратіно не просто прийшов в гості. Він прийшов, щоб дізнатися щось нове, цікаве, повчитися у вас. А давайте ка запросимо гостя на екскурсію в наше конструкторське бюро, яке знаходиться в нашій групі. Ви готові? (Так).

    2. Основна частина.

    - Отже, вирушаємо на екскурсію.

    - Але перш ніж потрапити в конструкторське бюро, подумайте і скажіть, хто працює в цьому бюро? (Конструктори, архітектори, креслярі, проектувальники).

    - Правильно. Це люди, які конструюють різні споруди: будинки, дитячі садки, школи, театри, мости.

    - А що значить конструювати? (Креслити таблиці, креслення; складати маленькі моделі).

    - Щоб стати справжнім конструктором, потрібна тренування. Я вам пропоную невелику розминку.

    Гра «Перетворення фігур».

    (На плакаті наклеєні геометричні фігури: квадрат, прямокутник, коло, овал, трикутник і квадрат.)

    - Розгляньте уважно геометричні фігури.

    - Які фігури зображені зліва? (Квадрат, коло, трикутник).

    - Які фігури зображені справа? (Прямокутник, овал, квадрат).

    - Порівняйте квадрат і прямокутник. Що у них однаково? Чим вони відрізняються?

    - Порівняйте овал і коло. Що у них однаково? Чим вони відрізняються?

    - Порівняйте трикутник і квадрат. Що у них спільного? Чим вони відрізняються?

    - Зараз ми з вами будемо чарівниками. Спробуємо наші фігури перетворити в картинки.

    (Діти викладають з геометричних фігур картинки.)

    - Ви, хлопці, молодці! Чудово впоралися із завданням!

    - Продовжуємо далі нашу екскурсію. Що ж ще цікавого нас чекає в конструкторському бюро? Відгадайте загадку!

    Щоб перешкоду подолати,

    Щоб вчасно встигнути,

    Щоб річку обдурити,

    Через неї переступити.

    Майстер так вирішив питання:

    Він через річку зробив ... (міст)

    - Для того, щоб побудувати щось, потрібно спочатку скласти схему, тобто спроектувати модель.

    Архітектор будує будинок,

    Будинок багатоповерховий.

    Будує будинок олівцем

    На аркуші паперовому.

    Великий, гарний новий будинок

    Встає в кварталі нашому.

    Як багато башточок на ньому,

    І як він весь прикрашений.

    - А хто ж будує мости? (Будівельники, муляри, зварювальники).

    - Багато людей працюють над створенням моста.

    Красиві мости створюють справжні майстри.

    Архітектори придумують і створюють проекти мостів.

    Інженери розраховують креслення.

    Будівельники: муляри, монтажники, землекопи будують міст.

    Скульптори прикрашають мости скульптурами.

    Точно в термін побудує він:

    Хмарочос і стадіон,

    Дитячий садок і лікарню,

    Магазинів низку.

    Навіть міст, скажу вам я,

    Де проїде вся сім'я!

    І інші мешканці

    Будівельники! Будівельники!

    - А ви хочете стати конструкторами, будівельниками? (Так).

    - Сьогодні ми будемо будувати мости.

    - Які бувають мости? (Пішохідні, автодорожні, залізничні, різні по довжині, величині і ширині).

    (Ілюстрації мостів на дошці.)

    - Подивіться на ілюстрації, яке розмаїття мостів.

    Наскільки вони все красиві і абсолютно різні за своєю конструкцією. Жоден з них не схожий на інший.

    Тут ви бачите не тільки сучасні мости, а й старовинні, зроблені з каменю.

    Знаю я, і знаєш ти,

    Бувають різні мости:

    Мости красиві, ланцюгові,

    Мости з секретом - розвідні.

    Мости прикрашені кіньми.

    Мости, що зроблені з каменю.

    Мости, що таємниці все зберігають

    І нікому не говорять.

    - А ми будемо будувати міст для пішоходів.

    - Як же побудувати міст? Розглянемо уважно ілюстрації.

    - З яких частин складається міст? Вірно, біля мосту для пішоходів є опори, перекриття, сходи. Тепер потрібно підібрати деталі для споруди. Що у нас є?

    Вихователь показує дітям деталі конструктора, діти їх називають (кубики, пластини).

    Показ способу дій. (Схема моста)

    - Почнемо будівництво моста з опор.

    - З яких деталей можна зробити опори? (З кубиків).

    - Скільки кубиків потрібно взяти для однієї опори? Якщо ми поставимо один кубик, міст буде низький, під ним ні корабель, ні пароплав пропливе. Візьмемо два кубика, а краще - три.

    (Для побудови другої опори викликається дитина.)

    - Побудували опори напроти один одного.

    - Тепер що будемо будувати? (Перекриття).

    - Які деталі візьмемо для перекриття? (Пластини).

    - Чи зможе Буратіно пройти по цьому мосту? (Не зможе).

    - Чого бракує? (Драбинки).

    - Які деталі візьмемо для драбинки? (Кубики).

    - Допомагайте мені будувати драбинку.

    - Міст готовий.

    Є опори, щоб стояти.

    Є прольоти, щоб тримати.

    Є решітки, щоб в воду

    Чи не звалитися пішоходу.

    - З яких частин складається міст? (Опори, перекриття, сходи).

    - Які деталі знадобилися для спорудження моста? (Кубики, пластини).

    Ігрова ситуація.

    - Подивіться, до Буратіно в гості на своїх корабликах поспішають іграшки. Допоможіть їм проплисти під мостом і не зламати його.

    Умова:

    - Будуйте такий міст, щоб під ним міг проплисти кораблик.

    - Який міст треба побудувати? (Високий).

    - Що спочатку будемо будувати? (Опори).

    - Потім? (Перекриття).

    - Завершуємо (Драбинка).

    - Який міст треба побудувати? (Щоб зміг проплисти кораблик).

    Практична діяльність дітей.

    Буратіно запитує дітей:

    - З яких деталей побудували опори, перекриття, драбинку?

    - Який вийшов міст?

    Індивідуальна допомога дітям.

    1. Підсумок.

    - Ваші мости готові. Давайте ще раз перевіримо, чи правильно ми побудували їх. Кожна опора складається з чотирьох кубиків, а у вас? Зверху перекриття з пластини. А у вас з якої деталі? Скільки на схемі сходинок? Пішохід зможе піднятися? А що ми змінили, щоб кораблик під мостом проплив?

    - Молодці, хлопці! А Буратіно прийшов до вас з подарунком.

    Сюрпризний момент. (Нові деталі конструктора для будівель).













    Скачати 14.84 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект безпосередньо освітньої діяльності "Гра - екскурсія в конструкторське бюро"

    Скачати 14.84 Kb.