• Заняття закінчено.
  • Конспект безпосередньо-освітньої діяльності для дітей підготовчої групи «Піратський скриню!»




    Дата конвертації24.05.2017
    Розмір5.75 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    НАТАЛІЯ ПОГНЕРИБКО
    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності для дітей підготовчої групи «Піратський скриню!»

    Мета: розширення уявлення дітей про ребусах, розвиток вміння розгадувати ребуси різного виду;

    Розвивати зв'язне мовлення, залучати дітей до загального діалог, стимулювати прояв активності в занятті, активізувати словниковий запас дітей.

    Створення емоційного настрою, розвиток групової згуртованості дітей.

    завдання:

    * Розвивати зв'язну мова, залучати дітей до загального діалог;

    * Активізувати словниковий запас дітей;

    * Створювати сприятливий емоційний фон;

    * Розвивати групову згуртованість дітей;

    * Вправляти в здатності підбирати необхідні букви в розгадуванні ребусів;

    * Формувати вміння слухати, розуміти і виконувати завдання;

    * Розвивати сприйняття дітей, зорову увагу, пам'ять, логічне мислення;

    * Сприяти розвитку допитливості;

    * Виробляти вміння самостійно робити висновки;

    * Сприяти формуванню у дітей інтересу до розвиваючих ігор;

    * Виховувати почуття колективізму і взаємодопомоги;

    * Виховувати прагнення до участі в різноманітних ігрових вправах, бажано досягати кінцевої мети.

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація».

    Інтегративні якості, які реалізуються в цьому занятті:

    * Інтерес до нового, невідомого, допитливість, активність;

    * Планування своїх дій, спрямованих на досягнення поставленої мети;

    * Оволодіння необхідними вміннями та навичками, для здійснення різних видів діяльності;

    * Чуйність, емоційність, співпереживання;

    * Тренування і швидкість розумових реакцій.

    Матеріали і обладнання НСД:

    1. Організаційний етап.

    2. Постановка наукового завдання через ігрову мотивацію.

    3. Основний етап: Ігрові вправи - «Вирішуємо ребуси»,

    «Читаємо по доріжках» - два варіанти,

    «Складаємо і пояснюємо ребуси».

    «Ланцюжок слів».

    4. Заключний етап.

    Хід заняття:

    Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:

    Ховає бабуся в ньому речі

    Чоботи, каптан, сюртук.

    Ви мені дружно всі скажіть

    Ця шафа звуть ...

    (Скриня).

    Після того, як діти отгадают загадку, до групи входить дитина з скринею і в піратської одязі: «Як всім відомо, в скринях пірати зберігали завжди золото і срібло, і що б нам його знайти, ми повинні з вами пройти кілька перешкод (випробувань) . У скрині знаходяться конверти із завданнями, і коли ми їх вирішимо - ми знайдемо всі золоті монети, які загубилися зі скрині ».

    Отже, перший конверт і в ньому завдання - «Читаємо по доріжках». «Я знаю, що ви всі вмієте читати, тому нам завдання ускладнили. Тут так цікаво переплутали букви, щоб ми не змогли прочитати ці слова. Але ми з вами, проходячи по доріжках, правильно розставимо всі букви і дізнаємося, що за слова тут написані.

    Конспект непосредственно-образовательной деятельности для детей подготовительной группы «Пиратский сундук!»

    На зворотному боці конверта зображений план групи, де показано місцезнаходження частини монет. Коли хлопці впораються із завданням, хтось із них знаходить монети і це перша наша знахідка.

    «Молодці, хлопці, вже наш скриню не порожній». Але у нас є наступний конверт, в якому лежить нове завдання, з яким ми обов'язково впораємося! »

    «На аркушах - завданнях зображені картинки. Використовуючи тільки перші літери цих картинок, ми повинні скласти слова і написати їх друкованими літерами ». (Вправа «Вирішуємо ребуси» - складаємо слова).

    У дітей різні варіанти завдань, на кожному аркуші по три зашифрованих слова. Ті діти, які справляються із завданням раніше, отримують ще додатковий лист із завданням, поки всі інші хлопці закінчать роботу.

    «І з цим завданням ви всі хлопці змогли впоратися. Зараз ми знайдемо іншу частину скарбу, використовуючи підказку за планом групи ».

    (Знайдений мішечок з монетами так само кладеться в скриню).

    «Але, а зараз ми з вами пройдемо на килим і подивимося, що нас там чекає» (на столику знаходяться картинки - ребуси).

    На фланелеграфе спільно з вихователем діти вирішать кілька ребусів, потім кожній дитині даються картинки-ребуси і, отгадав їх, хлопці повинні знайти відповідь-картинку, які розвішані по всій групі (діти досить успішно справляються з цим завданням, знаходять ще одну частину скарбу і кладуть його в наш скриню).

    Взявши черговий конверт, ми бачимо нове завдання «Розшифруй і прочитай». «Тут нам, хлопці, треба прочитати не одне слово, а ціле речення, яке зашифроване цікавими значками і пояснити значення цієї пропозиції (Делу час - потісі годину).

    Коли хлопці впоралися і з цим завданням - вони знаходять ще мішечок з монетами.

    У наступному конверті ми знаходимо таке завдання: дітям пропонується пограти в гру «Ланцюжок слів». На аркуші діти пишуть друкованими літерами одну букву, наприклад: кіт-рот-рок-рак-мак і т. Д.

    Хлопці справляються і з цим завданням, знаходять за планом групи ще один з захованих мішечків з монетами і наш скриню вже повний. В нагороду за виконані завдання хлопцям лунають ці монети.

    Заняття закінчено.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект безпосередньо-освітньої діяльності для дітей підготовчої групи «Піратський скриню!»