Конспект безпосередньо організованого виду діяльності (ліплення) для дітей старшої групи




Дата конвертації09.09.2018
Розмір6.06 Kb.
ТипТемочка

Олена Сидорова
Конспект безпосередньо організованого виду діяльності з ліплення для дітей старшої групи «Подорож в ялиновий ліс»

Тема: «Подорож в ялиновий ліс»

Мета: Систематизування і закріплення знань дітей про зиму

засобами художньої і музичної виразності.

завдання:

Освітні завдання: вчити дітей сприймати поетичний образ зими засобами художньої і музичної виразності;

- вчити дітей техніці барельєфного ліплення, створювати зображення сосен, працювати стеком, завдаючи насічки для додання відчуття «колючості» сосен;

Виховні завдання: Виховувати вміння уважно слухати твір, не відволікатися, слухати співрозмовника, не перебивати.

Розвиваючі завдання: Розвивати пізнавальний інтерес, творчість, фантазію, уяву, формувати здатність бачити красу навколишнього світу.

методи:

Практичні: фіз. хвилинка, пальчикова гімнастика, самостійна творча діяльність дітей, прослуховування твори П. І Чайковського «Декабрь» з циклу «Пори року».

Наочні: спостереження, розглядання ілюстрацій.

Словесні: бесіда, художнє слово, розповідь з використанням епітетів і порівнянь.

Прийоми: прямого розкочування, відщипування, натиснення, розмазування.

Попередня робота: Розгляд ілюстрацій, листівок з образами зимового лісу, читання віршів, розглядання картин, підготовка фону для роботи (лист картону поділений горизонтально на дві частини: блакитну - небо і білу - сніг). Спостереження їли на прогулянці.

устаткування:

Попередньо підготовлений фон, магнітофон, запис твору П. І Чайковського «Декабрь» з циклу «Пори року», картина «Зимовий пейзаж».

Роздатковий матеріал:

Тарілка з пластиліном чотирьох кольорів: білий, синій, коричневий, зелений. Серветки, стека, дошка для ліплення, попередньо підготовлений фон.

Хід безпосередньо організованого виду діяльності (ліплення) для дітей старшої групи

Організаційний момент:

В білий сніг весь ліс одягнений.

У білих шубах, в білих шапках,

І мороз їм шепоче солодко:

Спи, берізка, спи, сосна,

Жди, коли прийде весна,

Сонечко променем зігріє

І збудить від сну.

Вос-ль: Подивіться, хлопці, як гарний зимовий ялиновий ліс. Кругом білим біло, навіть на ялинках лежить сніг, як ніби вони одяглися в білі шубки.

Давайте, все зараз закриємо очі і уявімо ялиновий ліс. Як там красиво, високі ялини покриті білим снігом, а маленькі ялиночки визирають з-під заметів. Сніг іде, морозно (Вос-ль включає запис твору П. І Чайковського «Декабрь» з циклу «Пори року»).

А тепер потихеньку відкриваємо очі.

Основна частина

Вос-ль: Хлопці, подивіться ще раз на картину. Який прекрасний і загадковий зимовий ліс. Я пропоную вам навчиться ліпити з пластиліну такий же красивий ялиновий ліс в техніці «пластілінографія» т. Е малювання пластиліном, а як це зробити я вам покажу.

Вос-ль: На попередньому занятті ми з вами підготували фон з синього і білого кольорів пластиліну. Білий - це сніг, синій - це небо, коричневий колір - це колір нашої майбутньої їли.

Показ способів ліплення:

Щоб вийшла пухнаста ялинка, я буду робити так: від великого шматка пластиліну відщипуємо маленький шматок і формуємо стовбур дерева: розгортаємо між долонями палять і приклавши до місця починаємо розмазувати вгору, потім з цього ж стовбура формуємо гілки, розмазуючи пластилін в різні боки, а то й вистачає, то потрібно відщипнути зовсім маленький шматочок і знову розмазати.

Вихователь: що у нас вийшло? (Відповіді дітей)

Вихователь: і так ми будемо ліпити все їли, а коли закінчимо, будемо наносити насічки за допомогою стеки. Хто мені скаже, для чого ми це робимо? (відповіді дітей).

Вихователь: Абсолютно вірно, у ялинки колючі голочки і щоб наші ялинки були схожі на справжні їли, ми будемо робити насічки. Всі хлопці зрозуміли, як треба робити? А перед тим як почнемо працювати, давайте трошки відпочинемо.

Физкультминутка.

(діти сидять на місці)

1, 2, 3, 4, 5 вийшли пальчики гуляти.

Цей пальчик зустрів ялина,

Цей пальчик вліз на пень,

Цей пальчик шишку взяв,

Цей пальчик птахів побачив,

Цей пальчик - втік.

Вихователь: перед тим як почати роботу, у вас у всіх на столі є невеликі картки з картону, на яких ви можете повправлятися у виконанні гілочок ялини, а потім вже можете виконувати на тлі.

Діти починають працювати на тлі. Якщо дитина не може або не може самостійно виконати той чи інший прийом, то я допомагаю йому порадами або беру його пальчик в свою руку і разом з ним виконую цей прийом (наприклад, розмазування). Дітям, швидше за інших виконали всю роботу можна запропонувати зобразити падаючий сніг.

Вихователь: з маленьких шматочків білого пластиліну робимо сніжинки. Сніжинки не слід прикріплювати близько один до одного. Можна прикріпити сніжинки і на ялинки. У природі під час снігопаду все покривається білими сніжинками.

Після того як діти закінчили роботу на місцях, запропонувати їм винести і розвісити свої композиції на стенді.

підсумок

Вихователь: діти, подивіться на ці чудові композиції. Подивившись на них, пробуджується відчуття, неначе б ми в великому красивому зимовому ялиновому лісі. Який чудовий краєвид у нас вийшов.

Всі разом милуємося засніжених ялиновим лісом.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект безпосередньо організованого виду діяльності (ліплення) для дітей старшої групи