Конкурсно - ігрова програма «Музичний калейдоскоп» для дітей з девіантною поведінкою




Скачати 10.09 Kb.
Дата конвертації07.09.2019
Розмір10.09 Kb.
ТипТемочка

Ольга Матюшкина
Конкурсно - ігрова програма «Музичний калейдоскоп» для дітей з девіантною поведінкою

Відкрите заняття «Формування навичок конструктивного спілкування на заняттях доп. освіти », для дітей з девіантною поведінкою.

Конкурсно - ігрова програма "Музичний калейдоскоп"

Укладач: педагог доп. освіти Матюшкина Ольга Володимирівна

Мета: формування навичок конструктивного спілкування через конкурсно - ігрову програму на занятті доп. освіти.

Завдання: розвивати музичну пам'ять, образне мислення;

розвинути художньо-естетичні, музичні, театральні здібності дітей;

• розвинути у дітей спостережливість, кмітливість, винахідливість;

• навчити молодь працювати в колективі, підкорятися певним правилам, розвинути почуття колективізму.

Оформлення класу:

• На екрані висловлювання Шекспіра "Ні на землі живої істоти, настільки злого, жорстокого, крутого, щоб не могла, хоча б на годину один, в ньому музика здійснити перевороту"

• на дошці нотний стан, з нотами;

Технічне оснащення:

• Комп'ютер

• Проектор

• Дошка

• Екран

Реквізит: жетони, смужки для жеребкування, листи, ручки, таблички «Мажор», «Мінор».

хід заняття

- Здрастуйте хлопці!

Сьогодні всі земні звуки

У нас в єдиний хор злилися

І місце немає нудьги і нудьгу

Адже музика все наше життя!

А що таке музика?

Увага на екран. Ось як про музику сказав Вільям Шекспір

"Ні на землі живої істоти, настільки злого, жорстокого, крутого, щоб не могла, хоча б на годину один, в ньому музика здійснити перевороту"

А ще Стародавні філософи стверджували, (Діма Козлов)

що музика це найбільша сила. Вона може змусити людину любити і ненавидіти, вбивати і прощати. Музика піднімає почуття любові до всього. І немає на світі людей абсолютно байдужих до музики.

Як багато написано красивих мелодій, всі вони складаються з скількох нот? Правильно - семи нот. А ви знаєте, що це за ноти? (до, ре, мі, фа, соль, ля, сі)

І сьогодні ми з вами пограємо в гру, яка називається "Музичний калейдоскоп".

У цій грі ви зможете проявити кмітливість, музичну ерудицію, спостережливість, кмітливість, винахідливість.

Але для початку нам з вами потрібно створити команди. Давайте об'єднаємося в 2 команди.

А створимо ми їх за допомогою питань - хто швидше всіх на них відповість, той і стане капітаном команди.

1. Ім'я стюардеси, яка стала знаменитою завдяки пісні. (Жанна)

2. Як називається оголошення про концерт вистави? (афіша)

3. Як називається російський народний триструнний інструмент? (балалайка)

(Хлопці, які правильно відповіли на питання, виходять до педагога.)

Капітани у нас є. Залишилося тільки набрати команди. (Капітани відвертаються і по черзі набирають команди з інших хлопців)

Ну, ось, команди у нас є і так як ні одна пісня не обходиться без назви, так і у нас кожна команда повинна придумати назву, але пам'ятайте, що вона має бути якось пов'язане з музикою (придумують назви).

Чудові назви у нас вийшли, і тепер можна сміливо переходити до конкурсів.

Хлопці, кожен конкурс, ховається ось за цими нотами, які розташовані на нотному стані (показує на нотний стан)

Яка ж команда буде першою обирати ноту?

А це ми дізнаємося з допомогою смужок. Зараз капітани тягнуть по смужці, у кого довга, та команда і буде вибирати першу ноту. (капітани витягують смужки, хто буде перший вибирати ноту).

1-ий конкурс "До".

Конкурс "відгадай ребус". Ваше завдання відгадати ці ребуси якомога швидше кожен відгаданий ребус дорівнює 1 балу, чия команда набере більше балів, та й отримує ноту.

Перемогла команда ___ ви отримуєте ноту ДО.

2-ий конкурс "РЕ"

Під цією нотою - Музична вікторина «Знайди відповідь у пісні».

При виконанні вікторини потрібно згадати рядки з пісні.

Наприклад: - Що можна робити в казці?

(У казці можна погойдатися на місяці і по веселці промчати на коні.)

1.- Хто пасеться на лузі далеко-далеко? (Правильно, корови)

2.- Що робили гуси в калюжі у канавки? (Мили гуси лапки в калюжі у канавки)

3.- Що сталося з ведмедем, коли він йшов до своєї барлозі по дорозі? (Настав лисиці на хвіст)

4.- З ким дружив коник? (Не чіпав і комашку і з мухами дружив)

5.- Що в голові у Віні-Пуха? (В голові моїй тирса, так, так, так)

6.- С чего начинается дружба? (Ну, а дружба починається з посмішки)

7.- Папа може все, що завгодно! Плавати брасом, сперечатися басом, навіть дрова рубати. А чого тато не може? (Тільки мамою не може бути)

8.- Бременські музиканти вважають, що нічого на світі краще немає, ніж?

(Чим бродити друзям по білому світу)

9.- Раз голка, два голка - що буде? (Буде ялинка)

10.- Якщо довго довго топати, їхати і бігти по доріжці, то куди можна прийти?

(А-а, можна в Африку прийти)

З рахунком ___ і ___ перемогла команда ___ отримаєте ноту РЕ.

3-ий конкурс "МИ"

Під цією нотою "Мозаїка". Зараз я вам роздам конверти, в яких знаходяться розрізані на частини фотографії зірок. Вам необхідно зібрати фотопортрет і визначити, хто зображений на ньому. (проходить конкурс, переможцям жетон).

Молодці хлопці, але першими виконали завдання команда ___ вам вручається нота МІ.

4-ий конкурс "ФА"

Під цією нотою «Вгадай інструмент»

Зараз будуть звучати різні інструменти. Ваше завдання - вгадати, що за інструмент звучить.

(Звучать музичні фрагменти у виконанні наступними інструментами: фортепіано (1, органу (2, гармоні (3, гітари (4, скрипки (5, флейти (6, саксофони (7, акордеони (8, труба (9, барабани (10).

Перемогла команда ___ вам вручається нота ФА

5-ий конкурс "Сіль".

Ведучий 1: - Конкурс «Слова з нот»

(Листочки і ручка)

А тепер хлопці ви придумайте слова, в яких зустрічаються ноти: хто більше. Наприклад: будинок, ремонт, міраж.

(Квасоля, дорога, долото, річка, революція, резюме, помідор, дошка, мімоза, світ, міміка, фара, фартух, прізвище, брязкіт, жаба, сирота, сироп, синиця, бузок).

Кожна команда читає слова, якщо у команди суперників є це слово, то викреслюють його.

6-ий конкурс "Ля".

Ведучий 2: Наступний конкурс капітанів "Збери рядок". Вам видаються картки, на яких написані слова пісні. Ваше завдання поставити слова в правильному порядку, дізнатися, що це за пісня і проспівати уривок пісні.

7-ий конкурс "Сі".

"Алло, ми шукаємо таланти". Тут ви зможете продемонструвати артистичність і свої вокальні дані, пісню ви будете виконувати «Гімн гарного настрою», одна команда 1 куплет і приспів, інша команда 2-й куплет і приспів, хто який куплет виконує, проведемо жеребкуванням. Виконуєте свої куплети всією командою. Чия команда краще і емоційний її виконає, та й отримає ноту СІ.

Більш емоційніше і артистичніше виконала команда. Отримайте ноту СІ.

Відмінно! Ви все чудово впоралися з конкурсами. Настала сама урочиста хвилина, підрахуйте, скільки нот заробили команди. Команда, яка набрала найбільшу кількість нот є найбільш музичної.

Давайте ми з вами підведемо підсумок. Хто з яким настроєм іде з заняття. У вас є таблички з мінор і мажором. Якщо ви отримали хороші, позитивні емоції, яку табличку піднімаєте? Правильно з мажором. А якщо ваш настрій залишилося колишнім, піднімаєте мінор.

Дякую за заняття. До побачення.

Аналіз заходи.

Сьогодні пройшло заняття в формі конкурсно - ігровій програмі під назвою «Музичний калейдоскоп».

Метою даного заняття є формування навичок конструктивного спілкування через конкурсно - ігрову програму на занятті доп. освіти.

Для досягнення даної мети були поставлені наступні завдання:

розвивати музичну пам'ять, образне мислення;

• розвинути художньо-естетичні, музичні, театральні здібності дітей;

• розвинути у дітей спостережливість, кмітливість, винахідливість;

• навчити молодь працювати в колективі, підкорятися певним правилам, розвинути почуття колективізму.

Дотримані всі правила СанПіН - освітлення, була проведена вологе прибирання, провітрювання і посадка дітей на свої місця.

Конкурсно - ігрова програма була продумана і складена відповідно до вікових особливостей дітей.

На занятті використовувалося технічне оснащення:

ноутбук, проектор, дошка, екран.

реквізити:

Нотний стан, ноти, листи, олівці, таблички «Мажор», «Мінор», картки із зображеннями естрадних артистів.

На занятті використовувався як груповий так і індивідуально - диференційований метод роботи.

В основі заняття лежав ігровий прийом.

Всі хлопці були задіяні, зацікавлені.

Заняття мети досягло.



Скачати 10.09 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конкурсно - ігрова програма «Музичний калейдоскоп» для дітей з девіантною поведінкою

Скачати 10.09 Kb.