Конкурс «Конспект заняття»




Дата конвертації30.05.2019
Розмір6.08 Kb.
ТипТемочка

Юлія Мус
Конспект ООД з використанням здоров'язберігаючих технологій в середній групі «Дивовижні пригоди в лісі»

Конспект ООД з використанням здоров'язберігаючих технологій в середній групі «Дивовижні пригоди в лісі»

Мета: Створення соціальної ситуації розвитку за допомогою творчих і музичних здібностей дітей в різних видах музичної діяльності.

завдання:

- сприяти розвитку звуковисотного слуху.

- сприяти розвитку дітей розрізняти музичні жанри,

- забезпечити умови для розвитку почуття ритму,

- сприяти розвитку інтересу до дитячих музиці

- забезпечити умови для розвитку .... дітей за допомогою здоров'язберігаючих технологій.

хід ЗАНЯТТЯ

Музичний керівник зустрічає дітей в залі.

Добрий день хлопці! У мене сьогодні гарний настрій. А у вас? Давайте привітаємо один одного:

Музичне вітання «Привітайтеся»

-Раз у нас у всіх гарний настрій і ми всі посміхаємося один - одному пропоную вам відправитися разом зі мною в весняний ліс. Я думаю, на лісовій галявині нас чекає багато цікавого.

-Як же ми туди потрапимо? Подивіться, може якась підказка є (знайшли сліди на підлозі)

Мовне вправа «Ми крокуємо»:

У ліс весняний ми крокуємо,

Ноги вище піднімаємо

Тупають ніжки по прямій доріжці

І повистрибують ніжки прямо по доріжці.

За вузькій доріжці підуть тихенько ніжки.

Один за одним побігли і дещо не втомилися.

Показ слайдів весняного лісу

Хлопці, ми вже не в залі,

Ми в чудовий ліс потрапили.

Тут красиво і свіжо.

Повітря чисте, дихається легко.

Дихальна гімнастика «До сонечку» (по Б. Толкачова)

Руки до сонця піднімаємо

І вдихаємо, і вдихаємо.

Ну а руки опускаємо

Повітря тихо видихаємо.

(звучать звуки лісу)

- Хлопці, а кого можна почути в лісі? Так, спів птахів.

А яких птахів ви знаєте?

Показ слайдів і слухання співу птахів.

Ми в лісі чули стукіт,

Дятел дзьобом тук тук тук (сіли на стільці)

А тепер спробуємо повторити стукіт дятла. Для цього візьміть по два кубика, слухайте уважно і повторюйте

повтори ритм

Стук-стук, песестук.

Що за шум, що за звук?

Це дятел Тук-тук-тук.

-Прібежалі на галявину

Різні звірята ...

Танцюють звірі і співають

Дуже весело живуть.

-Хлопці, а ви їх не бачили? Щоб їх нам відшукати треба загадки вгадати.

1. Він великий і клишоногий

І завжди смокче він лапу

Дуже любить він ревіти

Відгадайте, хто? (ведмідь)

2. Вушка на маківці.

У лісовій звірятка,

Ти його дізнайся-ка,

Це сірий ... (зайка)

3. У дерева чудесного

Ховається спритно.

Хитра, пухнаста,

Руда шахрайка (лисичка)

Зустрітися - це лісові мешканці, наші лісові друзі. Вони всі люблять різну музику

- Мишка дуже любить колискові.

-Коли співають колискові?

-Яка за характером музика (Ласкава, спокійна, повільна, некваплива).

А зайка любить марширувати

Значить яку він музику любить (Марш.)

-А який він за характером (чіткий, бадьорий ритмічний.)

А лисичка дуже любить танцювати під веселу музику.

-Поіграем трошки? Гра називається «Вгадай-ка». Я зараз вам буду включати музику, а ви мені повинні сказати, яка музика грає і кому з наших звірів вона подобається (по черзі включаю марш, танцювальну і колискову, діти відгадують)

Які ви молодці ...

Подивіться який сьогодні хороший день в лісі гарний ....

-А яке навесні сонечко?

-Як воно Грет?

-А з квіточками що відбувається?

Давайте всі разом порадіємо хорошому дня

(Діти стоять парами один спиною до іншого і роблять рух по тексту)

Ігровий масаж «Добрий день»

Ласкаве сонечко землю оглянув (малюють Пальче. На спині сонечко)

Теплими променями всю її зігріло (обіймають за плечі)

З лісів далеких вітерець летить (погладжують спинку)

З малятка-хмаринки дощик мрячить (постукують пальчиками)

Небо потемніло, хмаринка підросла (кругові рухи долонею)

З широкої лійки землю полила. (постукують пальцями частіше)

-Ось який хороший весняний деньок. !

-Хлопці, а ми з вами пісню про весну знаємо? Але спочатку, нам потрібно підготувати свої голосочки. Послухайте казку:

Жили-були три веселих бубонця: Дінь, Дан, Дон. І у кожного з них була своя пісенька. Бубонець Дінь співав найтоншим, високим голоском. «Дінь-дінь» дзвеніла його пісенька (грає «сі 1» на металофоні). Середній бубонець Дан теж співав свою пісеньку середнім голоском (грає «сіль 1» на металофоні). А у бубонця Дон голосок був товстіший, нижче, ніж у його друзів і його пісенька «Дон-дон» звучала по-іншому (грає «Мі-1» на металофоні).

Діти виконують розспівування «Бубенчики» Е. Тілічеевой всією групою, показуючи рукою висоту звуку (Н. Ветлугіна, Музичний буквар, М .: Музика, 1985).

Виконують Пісню «А навесні»

Ну що хлопці, нам пора прощатися з лісовими мешканцями, а як же ми в садок потрапимо? У мене є підказка (показую рулі) Поїдемо на машині. Дівчатка вибирайте, з ким поїдете.

Гра шофери (сіли на місця)

-Хлопці, де ми з вами побували?

-З ким зустрілися?

-А стукіт який птиці ми повторювали ?.

-Наше заняття підійшло до кінця. До побачення!