Комплексне заняття з математики у другій молодшій групі «Пограємо з клоуном»




Дата конвертації21.04.2019
Розмір8.23 Kb.
ТипКлоун. Веселі клоуни в публікаціях на МААМ

Олена Медведєва
Комплексне заняття з математики у другій молодшій групі «Пограємо з клоуном»

Відкрите комплексне заняття з математики

в другій молодшій групі

«Пограємо з клоуном»

Вихователь: Медведєва Є. Г. 2014 рік

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Соціалізація», «Музика», «Комунікація», «Читання художньої літератури».

Види дитячої діяльності: інтегрована (пізнавальна, продуктивна, ігрова, комунікативна, музична. Мета: продовжувати вчити дітей разлічатьпредмети за кольором і правильно називати кольори, групувати предмети за формою, розміром і кольором. Розвивати спостережливість, увагу і пам'ять. Розрізняти геометричні фігури. Матеріал і обладнання: в конверті картинка з зображенням клоуна, розрізана на чотири частини. Барабан, дзвіночок, дудка, брязкальце. Квітка (на проволоке- »стеблі») і метелик (на нитці, вирізані з клейонки (картону) сі нього, жовтого, червоного, зеленого, оранжевого або блакитного кольору. Геометричні фігури з кольорового картону. Кольорова стрічка, прикріплена одним кінцем до палички; повітряна куля-на кожну дитину. Костюм клоуна (для дорослого).Самокат. Аудіозапис музики.

Зміст організованої діяльності дітей.

1. Організаційний момент.

Діти входять в зал під музику і сідають на стільчики.

2. Хід безпосередньо-освітньої діяльності.

вихователь:

-Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості, привітайтеся з ними.

Діти вітаються.

вихователь:

-Сьогодні до нас в гості прийде веселий, добрий, смішний чоловічок, якого люблять всі діти.

Як ви думаєте, хто це (Припущення дітей).Зараз дізнаємося, хто ж це? Подивіться, він надіслав нам лист. (Показує конверт, виймає лист і частини розрізний картинки із зображенням клоуна.) У конверті, крім листи, є чиєсь розрізане на частини зображення. Спробуємо його зібрати.

Роздає дітям частини картинки і пропонує зібрати з них ціле зображення. Діти виконують завдання.

вихователь:

-Відмінний портрет вийшов. Ви дізналися, хто це (Клоун) Вірно. Він написав, що сховався в нашій кімнаті і хоче пограти з вами. Давайте його пошукаємо.

Діти разом з вихователем шукають клоуна: заглядають під стіл, відсувають стільці і т. Д. Лунає барабанний дріб. Діти визначають, звідки доноситься звук, і йдуть в цьому напрямку. Підходять до квітів, виставленим на підлозі.

вихователь:

-Хлопці, ви чули дріб барабана? Це клоун покликав нас на квіткову галявину. А поляна ця чарівна, тому що на ній навіть взимку ростуть прекрасні квіти і літають різнокольорові метелики.

-Распустілісь тут квіти

Небувалої краси.

Поки клоуна немає, ми з вами пограємо з квітами.

Проводиться гра «Метелики на галявині».

Діти підходять до кожної квітки, розглядають і говорять, якого він кольору.

Вихователь: На галявину прилетіли метелики.

Діти беруть по метелику на нитці і «літають» під музику.

Вихователь: Метелики літали, грали, втомилися і захотіли відпочити. Щоб їх ніхто не помітив і не спіймав, кожна метелик села на квітку такого ж кольору, як вона сама. Давайте допоможемо метеликам сховатися.

Вихователь: Хлопці, хто хоче розповісти про свою метелику?

Кожна дитина розповідає про свою метелику: якого вона кольору, на яку квітку села. Діти розповідають вірші про метеликів.

1. Що за дивна краса?

Луг квітами весь покрився!

Відбуваються чудеса,

Тут чарівник потрудився!

Але чарівник ні при чому!

Це метелики злетілися

Ясним сонячним днем

Відпочити на травичку сіли!

2. Ворушилися у квітки

Всі чотири пелюстки.

Я зірвати його хотів,

Він спурхнув і полетів.

3. На лісовій галявині диво

На квіточках бантики,

Це метелики розсілися

Як кольорові фантики.

4. Бабочка- красуня

У різнобарвному політиці

За кольорами пурхає,

Нектарчік збирає.

5. На квітці сидить квітка.

Хіба так буває?

Підійдеш до нього побліже-

Він тут же відлітає.

6. Спав квітка і раптом проснулся-

Більше спати не захотів.

Ворухнувся, стрепенувся,

Злетів вгору і полетів.

Лунає дзвін дзвіночка.

Вихователь: Знову клоун кличе нас.

Діти визначають, звідки доноситься звук і йдуть в цьому напрямку.

-Хлопці, а тепер клоун покликав нас в красивий ліс і дав нам завдання.

На пеньку розкладені геометричні фігури.

Вихователь: Що це за геометрична фігура (Прямокутник).Як він кольору (Жовтого).Ребята, а яка тварина з лісу він нам нагадує (Лисицю).

Вихователь загадує загадку: «Руда шахрайка, хитра та спритна, в сарай потрапила, всіх курей перерахувала. (Лисиця)

Таким же чином діти знаходять сірий овал (вовка, білий трикутник (зайця, коричневий квадрат (ведмедя, чорний коло (їжака) і відгадують загадки про них:

«Дружбу водить лише з лисицею

Цей звір сердитий, злий.

Він зубами клац так клац,

Дуже страшний, сірий. »(Вовк).

«Скаче він і тут і там,

По полях і по лісах.

У білій шубці під сосною

Довговухий звір лісовий. »(Зайчик)

«Клишоногий і великий,

Спить у барлозі він взимку.

Любить шишки, любить мед,

Ну-ка, хто ж назве? »(Ведмідь)

«Як колючий колобок,

У цьому будиночку звірок.

Його в руки не візьмеш

Тому що це. »(Їжак)

Лунають звуки гри на сопілці.

Вихователь: -Чуєш? Клоун знову хоче з нами погратися.

Діти визначають, звідки доноситься звук, і йдуть в цьому напрямку. Підходять до стільця, на спинці якого розвішані кольорові стрічки різної довжини.

Вихователь: -Хочете пограти зі стрічками (Так.) Візьміть по одній стрічці.

Вихователь запитує у кожної дитини, якого кольору його стрічка, і домагається повного правильної відповіді. (У мене стрічка синього кольору. У мене стрічка червоного кольору.)

Потім проводиться гра «Зверни стрічку» (За показу дорослого).

вихователь:

Один два три-

Стрічку зверни!

Під музичний супровід діти намотують стрічки на палички.

Вихователь: -одна діти згорнули стрічки швидше, ніж інші. Розгорніть стрічки і порівняйте їх по довжині.

Діти накладають стрічки одна на іншу і з'ясовують, що вони різної довжини,-одні короткі, дркгіе довгі.

Вихователь: -Молодци, ви дуже розумні! І все-таки, де міг сховатися клоун? Давайте покличемо його.

Діти звуть клоуна. Лунають звуки брязкальця. Потім під музичний супровід на самокаті вьезжает клоун з повітряними кулями.

Клоун: Доброго дня, діти, ось і я (Вітається з кожною дитиною за руку.) Я грав з вами в хованки і спостерігав за вами в підзорну трубу. Ви мені дуже сподобалися, так як виконали всі мої завдання, тому я приніс вам кульки.

Роздає дітям повітряні кулі. Всі разом грають з кулями.

Клоун: -Хлопці, назвіть музичні інструменти, які звучали сьогодні на занятті.

(Клоун показує інструменти, а діти називають їх.) Мені дуже сподобалося у вас в дитячому саду. Я обов'язково прийду до вас у гості, і ми пограємо. (Під музичний супровід їде на самокаті.

Вихователь: - Наше заняття закінчено. Скажімо до побачення гостям. (До побачення.)